Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=175)
-   -   Dindar gençlik yetiştirmek..... (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=38754)

serhat_58 07.02.2012 22:07

Cevap: Dindar gençlik yetiştirmek.....

[QUOTE=Alibaba58;610157]Hala o sözlere hak verenler varya ben en çok ona şaşırıyorum. Birde bir noktayı eleştirmeden geçemeyeceğim. Yazılan yorumları okuyanlar nedense ister olumlu olsun, ister olumsuz yorum yapmaktan çekiniyorlar. Kimse yazdığımız yorumlar için bizi öldürmez. Öldürse bile Allaha bir can borcumuz var. Onu da veririz gider.[/QUOTE]

ben cekinmem yorum yapmaktan, herkes kendinden sorumlu anladinmi

Alibaba58 07.02.2012 22:10

Tek isteğim var. Allah bugünlerimizi aratmasın. Kardeşlik içinde yaşayıp gidelim. Eski oynanan oyunlara alet olmayalım. Alevi-Sünni, Sağ-Sol diye ne canlar gitti. Şimdi ise Türk-Kürt ayrımcılığı yapılmasın. Bundan böyle bunları yaşamayalım. İnsanlar daha rahat yaşasın. Şimdi fakir daha fakir, zengin daha zengin oluyor. Bu adaletsizlik insanın içini acıtıyor. Ama yapacak birşey yok. Takdir Türk Halkının. Diyeceğim odur ki bugünlerimizi aramayalım. İçimde hiç umut yok. Sadece bunları istiyorum. İstemekle olmuyor tabiki eğer ölmezsek daha neler göreceğiz.

[QUOTE=serhat_58;610160]ben cekinmem yorum yapmaktan, herkes kendinden sorumlu anladinmi[/QUOTE]

Sen üstüne alınmışsın Serhat gardaş benim kimi kastettiğimi anlayan anladı. Bu arada teşekkürünü sildiğin için sana teşekkür ediyorum. Çünkü iki zıt düşünceye birden teşekkür etmemeliydin.

_DuMaN_58 07.02.2012 22:13

Birilerinin cevap vermesi için, yorum yapması için cevap hakkının doğması gerekir. Eğer bunu yaparsanız yapılan yorumları eleştirecek uygun bir ortam oluşturmuş olursunuz. Saygılar.

[QUOTE=Alibaba58;610162] Şimdi fakir daha fakir, zengin daha zengin oluyor.[/QUOTE]

Şuraya katılmıyorum. Zengin daha zengin, insanlar eskiye göre daha zengin ama fakir eskisinden daha fazla fakir değil bence.

serhat_58 07.02.2012 22:15

[QUOTE=Alibaba58;610163]Sen üstüne alınmışsın Serhat gardaş benim kimi kastettiğimi anlayan anladı. Bu arada teşekkürünü sildiğin için sana teşekkür ediyorum. Çünkü iki zıt düşünceye birden teşekkür etmemeliydin.[/QUOTE]

silip silmemi ben karar verrim sen deyil, ben ustume aliniyom

Alibaba58 07.02.2012 22:16

[QUOTE=_DuMaN_58;610164]Birilerinin cevap vermesi için, yorum yapması için cevap hakkının doğması gerekir. Eğer bunu yaparsanız yapılan yorumları eleştirecek uygun bir ortam oluşturmuş olursunuz. Saygılar.[/QUOTE]

Ben cevap hakkım doğmadan yorum yapıyorum o zaman hata ettim kusura bakmayın. Bundan sonra forumlara yorum yapmam. Gizli gizli forumları takip ederim. Misafir gibi görünürüm.

_DuMaN_58 07.02.2012 22:19

[QUOTE=Alibaba58;610167]Ben cevap hakkım doğmadan yorum yapıyorum o zaman hata ettim kusura bakmayın. Bundan sonra forumlara yorum yapmam. Gizli gizli forumları takip ederim. Misafir gibi görünürüm.[/QUOTE]

İlk yorumu yapan birisi, cevap hakkı doğduğu için yorum yapmamıştır, konuyu okumuştur kendine göre cevabını vermiştir. Eğer tekrar yorum yapacaksa ya aynı durum üstünden devam eder, yada başka birinin cevabına istinaden karşılık verir. Cümlelerimi yanlış anlamayın lütfen.

LaEdri 07.02.2012 22:21

Dindarlığın ölçüsü nedir diye soranlara cuk diye oturan bir cevap verdi başbakan..

_DuMaN_58 07.02.2012 22:33

Aklıma gelmişken, dindar gençlik yetiştirmek olmaz zaten. Çocukluktan, bebekliktenn yetiştirilir.. Siz çocuğunuza sabah namazında kalkmayı alışkanlık haline getirmezseniz gençlikte hiç yapmaz. Siz çocuğunuzu daha küçücükken camilere götürmezseniz, gençliğinde hiç gitmez. Biri diyor biz dindar gençlik yetişriyoruz diye, biri tam tersini söylüyor, dini alet ediyorlar yine. Eğer gerçekten içlerinde dindar bir türkiye yaratma hissiyatları olsaydı yukarda bahsettiğim durumlardan bahsederlerdi, uygularlardı. Nerdeee.. Anca laf...

serhat_58 07.02.2012 22:45

herkes kendinden sorumlu, ister dinini yasar ister yasmaz, ama önce kendimize bi bakalim, dinimiz daha dogru duzgun bilmiyoruz, ben ne zaman bi konuda tartissam bi terslik oluyor hep benim yuzumden.

Siyahnur 07.02.2012 23:45

[B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="DimGray"]Umarim Basbakan´in dedigi gibi olur ve dindar bir nesil yetisir.[/COLOR][/FONT][/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 12:25.