Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Yemekler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=143)
-   -   SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER ve BAZI TARİFLER (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=10953)

58_BERKAY_58 09.06.2007 22:30

--->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

arkadaşlar o kadar güzel anlatmıssınız ki insanın canı hemen bu yiyeceklerden yemek istiyor yaww ne yapsak acaba

altuntas58 10.06.2007 15:35

-->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Bende biraz kebaplarımızdan basedeyim bari arkadaşlar hani bilirsiniz bizim meşhur [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]SİVAS KÖFTESİ[/COLOR][/FONT] ile yanında bol soğan saltası bir büyük tas koyun yoğurdu yemede yanında yat bu şahane köftemizi sivasımızda 100 tane köfteci varsa en az 50 si güzel yapar tabi köteci nuri{eski sanayideki}bir başka yapar birde bizim yine çok meşhur bir o kadarda lezzetli [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]SİVAS KEBAPIMIZ[/COLOR][/FONT] var eskiden Bahceli Selcukta, Belediye resturantta{ihsan ağbinin zamanında}Yine Eski Zafer lokantasında,ve günümüzdede en iyi sivas kebapını Merkez lokantası yapıyordu sabahları erken saatlerde kalkıp kellecide [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]KELLE[/COLOR][/FONT] yemenin hazı hala burnumda buram,buram tütüyor tabiki [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]PACA ÇORBASI[/COLOR][/FONT] ekmekli pacayı yazmadan gecemiyeceğim bol sarımsaklı ekmekli paca yenildimi insanı akşama kadar acıktırmıyordu [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]İŞKEMBE ÇORBASI[/COLOR][/FONT] tadıda daha bir başka cek bir tuzlama tere yağlı olsun sevgili hemşerilerim ben istanbuldayım ama her üç ayda bir sivasta oluyorum bu yemeklerin ve kebapların bazılarını tatma zevkine varıyorum darısı yurt dışında yaşayanlara [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]GÖNÜL NE KAHVE İSTER NE KAHVEHANE GÖNÜL BİR DOST İSTER KAHVE BAHANE[/COLOR][/FONT]

gurbetciler 10.06.2007 16:50

ya arkadaslar viyanada etli ekmek yok olsada yesek.........

mermer yusuf 16.07.2007 11:00

--->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

[B][B]AYRAN[/B][/B]

GİT BAKKALDAN YOĞURT AL.
SONRA TENCEREYE YOĞURTU BOŞALT.
TENCEREYE HEMEN SU DÖK.
SUYU DÖKERKEN KARIŞTIR.
AYRAN HAZIR.
AFİYET OLSUN.

[B]MEYVE SUYU[/B]

HANGİ ÇEŞİTİNİ SEVİYORSAN GİT BAKKALDAN HAZIR TOZLARINI AL.
SONRA BİR SÜRAHİYE TOZU BOŞALT.
SU İLE BERABER YARIM SAAT KARIŞTIR.
MEYVE SUYUN HAZIR.
AFİYET OLSUN.

[B]SALATA[/B]

ÖNCE DOMATESİ DORAYACAN.
SONRA SOĞAN DORAYACAN.
OT ÇEŞİTLERİNDEN BİŞEY AT.
KARIŞTIR.
SALATA HAZIR.
TUZUNU SEN AYARLA.
AFİYET OLSUN.

TEŞEKKÜRLER:)

ZALIM_58 16.07.2007 11:49

-->: --->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

[QUOTE=mermer yusuf;211814][B][B]AYRAN[/B][/B]

GİT BAKKALDAN YOĞURT AL.
SONRA TENCEREYE YOĞURTU BOŞALT.
TENCEREYE HEMEN SU DÖK.
SUYU DÖKERKEN KARIŞTIR.
AYRAN HAZIR.
AFİYET OLSUN.

[B]MEYVE SUYU[/B]

HANGİ ÇEŞİTİNİ SEVİYORSAN GİT BAKKALDAN HAZIR TOZLARINI AL.
SONRA BİR SÜRAHİYE TOZU BOŞALT.
SU İLE BERABER YARIM SAAT KARIŞTIR.
MEYVE SUYUN HAZIR.
AFİYET OLSUN.

[B]SALATA[/B]

ÖNCE DOMATESİ DORAYACAN.
SONRA SOĞAN DORAYACAN.
OT ÇEŞİTLERİNDEN BİŞEY AT.
KARIŞTIR.
SALATA HAZIR.
TUZUNU SEN AYARLA.
AFİYET OLSUN.

TEŞEKKÜRLER:)[/QUOTE]

AHA ŞİMDİ BENDE SALATA YİYORUM VALLA CANIM ÇEKTİ YAPTIM YEDİM
:d:d:d

mermer yusuf 16.07.2007 12:12

--->: -->: --->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

[QUOTE=ZALIM_58;211819]AHA ŞİMDİ BENDE SALATA YİYORUM VALLA CANIM ÇEKTİ YAPTIM YEDİM
:d:d:d[/QUOTE]

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:)

agumus_58 30.07.2007 15:07

Ankarada oturan hemşehrilerimiz... Sivas Köftesi' ni özlediyseniz bekleriz...

SİVAS SOFRASI - Bosna Hersek Cad. No:22\A Emek\Ankara

YiGiDo_58_06_nl 30.07.2007 20:04

-->: SİVAS YEMEKLERİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

vay gardasim vallah simdi canim bi hingelle helle cektiki guzel konu acmisin emegine saglik

Sivasli_Kiz_87 07.09.2007 21:27

[QUOTE=Güner;206455]Keş,
tırhıt, sübüra, kelecoş,, hingel [/QUOTE]bunlari ney bana aciklaya bilirmisiniz bi sivasli olarak nasil yemek oldugunu bilmek istiyorum belki biliyordursum ama imsini farkli biliyordursum:rolleyes:

medis 14.09.2007 07:39

--->: MEŞHUR SİVAS YEMEKLERİ

[QUOTE=agumus_58;212417]Ankarada oturan hemşehrilerimiz... Sivas Köftesi' ni özlediyseniz bekleriz...

SİVAS SOFRASI - Bosna Hersek Cad. No:22\A Emek\Ankara[/QUOTE]

[COLOR="Black"][/COLOR]

Ankarada oturuyorum ve ramazan sonunda sivas köftesi yemeye geleceğim inşallah özledik bee. buralarda öyle kocaman leziz köftelerden bulmak o kadar zorki... :):)

WEZ Format +2. ?uan Saat: 13:13.