Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Köylerimiz (Sivas Köyleri) (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Merkez Armutlu Köyü. (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=16019)

sivaslıgenç 29.02.2008 09:03

Merkez Armutlu Köyü.

Benim köyüm değil ama genede ekliyim dedim.:)

Nüfusu=114

Tarihi Hun Türklerinden gelen bir toplumdan oluşmaktadır ve zamanın değiştiremediği narin toplumlardan biridir. Köyün ileri gelenlerinden Çolak sülalesi Malatya Sarıçiçek'ten gelmektedir.

Kültür Köyün gelenekleri genelde ihtiyarlarlar meclisi karar verir. En meşur yemekler hingel, içli köftedir ve yayla çorbasıdır.

Coğrafya Sivas merkezine 33 km uzaklıktadır. Yayla düzenine sahiptir. Kırk haneden oluşmaktadır.

İklim Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Yoğun kar yağışları ve soğuk bir iklime sahiptir.

Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Abdurrahman 58 08.03.2008 15:41

-->: Merkez Armutlu Köyü.

vay be mustafa bu köy nerde yaw bi ziyaret etmek lazım ha

sivaslıgenç 08.03.2008 16:19

-->: Merkez Armutlu Köyü.

Merkez Armutlu köyü abi.Annemin köyü oluyor birazcık:D

erolkaya 08.03.2008 16:58

--->: Merkez Armutlu Köyü.

SLM arkadaslar ben armutluyu bilyorum ben cirhinliyi bizim buyuk ninnemiz ordan gelmedir köyde bize armutlugil derler armutludan hatırladıgım kadarıyla osman ve vede kardesi vardı oda sanırım rahmetli olmus aneleri hadite ineydi ben kucuken bizim köye cok gelirlerdi evleri köyun girisinde sanırım osamanın kardesinin ismini cıkaramadım amam gözleri pek ii görmuyordu o sulaleden yaznlarla tanısmak isterim ben sivasta oturyorum aslen cirinliyi

sivaslıgenç 08.03.2008 17:21

-->: --->: Merkez Armutlu Köyü.

[QUOTE=erolkaya;242514]SLM arkadaslar ben armutluyu bilyorum ben cirhinliyi bizim buyuk ninnemiz ordan gelmedir köyde bize armutlugil derler armutludan hatırladıgım kadarıyla osman ve vede kardesi vardı oda sanırım rahmetli olmus aneleri hadite ineydi ben kucuken bizim köye cok gelirlerdi evleri köyun girisinde sanırım osamanın kardesinin ismini cıkaramadım amam gözleri pek ii görmuyordu o sulaleden yaznlarla tanısmak isterim ben sivasta oturyorum aslen cirinliyi[/QUOTE]

Dediğiniz kişileri tanımıyorum annem armutlulu.

arikarinkuchi 08.03.2008 22:13

--->: Merkez Armutlu Köyü.

[B]teşekkürler
mustafa
bilgiler için
sağol [/B]

fenerup 07.03.2009 22:10

Cevap: --->: Merkez Armutlu Köyü.

[QUOTE=erolkaya;242514]SLM arkadaslar ben armutluyu bilyorum ben cirhinliyi bizim buyuk ninnemiz ordan gelmedir köyde bize armutlugil derler armutludan hatırladıgım kadarıyla osman ve vede kardesi vardı oda sanırım rahmetli olmus aneleri hadite ineydi ben kucuken bizim köye cok gelirlerdi evleri köyun girisinde sanırım osamanın kardesinin ismini cıkaramadım amam gözleri pek ii görmuyordu o sulaleden yaznlarla tanısmak isterim ben sivasta oturyorum aslen cirinliyi[/QUOTE]

Osman KARAKAŞ sanırsam dediğin kişi benim dedem ben TEYFİK KARAKAŞ'ın oğluyum dedem 2004 yılında malesef ben askerdeyken kaybettik kardeşi vardır Merheli KARAKAŞ tanırmısın

fenerup 07.03.2009 22:11

Cevap: -->: Merkez Armutlu Köyü.

[QUOTE=sivaslıgenç;242500]Merkez Armutlu köyü abi.Annemin köyü oluyor birazcık:D[/QUOTE]

Annenin adı nedir kardeşim annene sorarmısın Osman karakaş, merheli karakaş, teyfik karakaşı tanırmı

sefasahin58 15.03.2009 01:47

Cevap: Merkez Armutlu Köyü.

[B]Çolak Dedemin Babasıdır. Bende Bu köydenim Ve çolaklardanım.[/B]

sumat 22.08.2009 00:09

Cevap: Merkez Armutlu Köyü.

ben armutlu köylüyüm izzet ağanın torunuyum yani salimin en ufak oluym üzgünümki bizim köyün web sitesi yok
nerede bu armutlu köylüler
suat havuz sivas armutlu köyü

sivaslılar uyumayın takımımıza sahip çıkalım

uyumayın armutlu köylüler dernek kurun

:D[QUOTE=sumat;451936]ben armutlu köylüyüm izzet ağanın torunuyum yani salimin en ufak oluym üzgünümki bizim köyün web sitesi yok
nerede bu armutlu köylüler
suat havuz sivas armutlu köyü

sivaslılar uyumayın takımımıza sahip çıkalım

uyumayın armutlu köylüler dernek kurun[[url]http://www.sivaslilar.net/forum/images/smilies/biggrin.gif/QUOTE][/url]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:28.