Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Kılıçdaroğlundan Malik Ejder Özdemir'e tırpan (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=37205)

Sivaslilar.Net 19.12.2010 23:33

Kılıçdaroğlundan Malik Ejder Özdemir'e tırpan

[IMG]http://www.sivaslilar.net/images/stories/politika/malik_ecder_ozdemir_1.jpg[/IMG]

[B]Kongreye Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tüm itirazlara rağmen blok liste ile gitti. 80 kişilik listeyi hazırlayan Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz olağan genel kurulda parti meclisinin en yüksek oy alan ismi olan CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder Özdemir’i listeye almadı. [/B]

Parti delegeleri arasında son derece popüler olan ve sevilen milletvekili Özdemir, geçtiğimiz genel kurulda Önder Sav, Gürsel Tekin gibi isimleri ikiye katlamıştı. Delegelerin teveccühüne rağmen Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’a yakınlığı ile bilinen Özdemir’i tırpanladı. Özdemir, kongre öncesinde çarşaf listeyi savunmuş milletvekili adaylarının da ön seçimle belirlenmesini istemişti.

Kaynak: Sivas İzci

Salim58 20.12.2010 07:36

Cevap: Kılıçdaroğlundan Malik Ejder Özdemir'e tırpan

[B][I]Kemal Bey Önder Sav'a yakın kişileri uzaklaştırdığı gibi,Baykala yakın isimleride uzaklaştırıyor,Açıkçası parti başkanı bensem benim dediğim olur diyor.[/I][/B]

Kibrisli 20.12.2010 09:31

Bundan 1 ay önce Malik bey hata yaptı, Önder Sav'ın yaptığı Parti Meclisi toplantısına girdi ve kurultay için imza verdi sonra geri çekti, eğer o zaman bu imzayı vermeseydi şu anda değil PM'de MYK üyesi bir Genel Başkan Yardımcısıydı... Genel başkan haklı olarak kendisine yakın kişilerle çalışımak isteyecektir, Sayın Özdemir'i yeterince yakın görmedi demek ki...

H_Turan 20.12.2010 09:35

Kemal Kılıçdaroğlu Seçimi Kaybetince Gitecem Diyor Bakalım sözünde duracakmı :)

amet_58 20.12.2010 09:55

başarı kıstası ney başbakan seçimlerden 1. parti çıkmazsam bırakacağım demişti kemal beyin kıstası acaba seçimlerden 2. parti olarak yine muhalefet olmakmı bırakacağına inanmıyorum

H_Turan 20.12.2010 09:57

[QUOTE=amet_58;589995]başarı kıstası ney başbakan seçimlerden 1. parti çıkmazsam bırakacağım demişti kemal beyin kıstası acaba seçimlerden 2. parti olarak yine muhalefet olmakmı bırakacağına inanmıyorum[/QUOTE]

Kendisi Öyle Dedi İktidara gelemezsem bırakırım diye :)

Kibrisli 20.12.2010 09:59

Aslında tam olarak şunu söyledi... [B]"Seçimi kazanacaz, iktidar olacaz [/B]olamazsak bırakırım" dedi...

Arif Coşkun 20.12.2010 10:58

Sivas için tüm özverisiyle çalılşan [B]Malik Ejder Özdemir[/B] keşke bu yanılgıya düşüp yanlışı yapmasaydı şimdi daha iyi bir yerde olacağı kesindi. Genelbaşkan da doğl olarak haliyle kendine yakın ve fikirleri uyuştuğu kişilerle yoluna devam edecektir tabiki. Şimdiye kadar hangi siyasi söz veripte çekip gitmiştir, hırsızlıkları ortaya çıkan liderler bile yaptımsa ben yaptım diyip işi pişkinliğe vurmuştur.
Bende dinledim "başarılı olmaz kazanamazsam bırakır çekilirim" dedi, bundan daha onurlu bir söz ne olabilirki.

NECMEDDİN ÖZBEK 20.12.2010 11:00

[QUOTE=Kibrisli;589997]Aslında tam olarak şunu söyledi... [B]"Seçimi kazanacaz, iktidar olacaz [/B]olamazsak bırakırım" dedi...[/QUOTE]

kemal bey seçimi kazanacağım diye bir söz kullanmadı bu günkü aldığımız oyları yüzde olarak artıramazsam bu görevi bırakır geriden gelen daha yetenekli genç partililerin önünü açarım dedi bunu yapacağınada inanıyorum bir genel başkanada yakışan bu olur

NECMEDDİN ÖZBEK 20.12.2010 11:18

onursuzca iktidar olmaktansa onurlu bir muhalefeti şeref sayanlardanım iktidar olup bireysel çıkarlarını toplumsal çıkarların önüne koymaktansa muhalefet olup toplumsal çıkarları bireysel çıkarların üstünde tutmak ve halk için halkla beraber olmak benim gibi düşünenlerin gurur vesilesi olur

WEZ Format +2. ?uan Saat: 01:11.