Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sivas Ürgüp'ü Başarılı Buluyor (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=39933)

Sivaslilar.Net 09.03.2013 08:42

Sivas Ürgüp'ü Başarılı Buluyor

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=39561&token=46097[/IMG]

[B]ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin En Başarılı Belediye Başkanları Araştırması'nda Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, 11. sırada yer aldı.[/B]

Türkiye'nin en başarılı büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarını araştıran ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi 2012 yılı son anket sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Türkiye genelinde iki ayrı kategori de toplam 31 ilin değerlendirmeye alındığı araştırma sonucuna göre Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün başarı sıralamasını yükseltti. Her 6 ayda bir yapılan araştırmanın ilkinde 14'üncü sırada yer alan Başkan Ürgüp, 6 ay önceki ankette 12'inci sıraya yükselmişti. Bugün açıklanan sonuçlarla başarı sırasını bir basamak daha artıran Ürgüp, en başarılı 11. belediye başkanı oldu.

Araştırma sonuçlarına göre Sivaslı seçmenin yüzde 42.5'i Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü başarılı buluyor. Seçmenin yüzde 12.6'sı ise Başkan Ürgüp'ü kısmen başarılı bulduğunu belirtiyor.

Bu arada araştırmaya göre ilk sırasında yüzde 57.9'luk başarı performansıyla Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan yer alıyor. Geçen araştırmanın birincisi Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref Fakıbaba'nın 3'üncü sırada kendine yer bulabildiği çalışma, yerel yönetim seçimlerine 1 yıl kalmış olması açısından da önem taşıyor.

ANDY-AR Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin benzer anketlerinin yerel yönetim seçimlerine kadar devam edeceği duyuruldu.

silvernitrate 09.03.2013 09:37

Cevap: Sivas Ürgüp'ü Başarılı Buluyor

ne başarısı kardeşim..kimse kimseyi kandırmasın..
yaptığı bir şey olmadığı gibi herkesi isyan ettirecek işler yapmaya devam ediyor.
böle haberlerle pofpoflamayalım lütfen. bunu kendiside biliyor.
bir kaç mahalleye park yapıp iki salıncakla birşey yaptığını zannedeiyor.
ne bir kurumsallık var ne bir proje..
olanlarida zaten yapılma olasılığı yok.
neyse burdan soleyeyim şimdiden seneye gelme imkanı yok.bunu kendiside biliyor.
saygılarımla..

BOUN 09.03.2013 11:04

Habere güldüm, gülerken sandalyeden düştüm! :D

Sabah sabah...

Neyse seneye bu vakitler %3-5 oy aldığı vakit hanyayı konyayı görür.

LaEdri 09.03.2013 11:14

[QUOTE=BOUN;621431]Habere güldüm, gülerken sandalyeden düştüm! :D

Sabah sabah...

Neyse seneye bu vakitler %3-5 oy aldığı vakit hanyayı konyayı görür.[/QUOTE]

Aman dikkat et...:)

Adamalr belediyeye kaç tana eleman aldı daha ne istiyorusunuz.O kadar adama ekmek verdi..:confused::rolleyes:

BOUN 09.03.2013 11:25

[QUOTE=LaEdri;621433]Aman dikkat et...:)

Adamalr belediyeye kaç tana eleman aldı daha ne istiyorusunuz.O kadar adama ekmek verdi..:confused::rolleyes:[/QUOTE]

Hocam işte %3-5 oyu da ekmek verdiği bu adamlar verir işte. Yoksa hiç oy filan alamaz derdim. ;)

LaEdri 09.03.2013 11:34

Sıcak çermikite 5 yıldızlı tatil yapıyormuş 80'lik nineler,dedeler..Daha ne istiyorsunuz..Sıcak Çermik yıldızdan geçilmiyor..Galatasaray bile 2 yıldız getirdi ama Sıcak Çermik'te 5 yıldız var daha ne istiyorsunuz..

58MUAMMER58 09.03.2013 11:38

[b]bahsi geçen araştırma şirketini ilk defa duydum kaç denek üzerinde araştırma yapılmış bilemiyorum çok ciddi anket şirketlerinin araştırmaları 3 aşşağı 5 yukarı gerçek oluyor başarı yada başarısızlık neye göre değerlendirilir ona bakmak lazım eğer bir insan başkanlık yaptığı şehire değil asfalt taşı zümrüt taşı döşese musluklardan zemzem suyu akıtsa eğer o kişi herhangi birnedenden dolayı başkanı yada partisini sevmiyorsa vereceği cevap kesinlikle başarısız olacaktır neticede başarı yada başarısızlığı ölçmek için ortada kıyaslanacak örnek olması lazım hiçkimse kendinden sonraki kişiyle tartılmaz önceki belediye başkanının yaptıklarıyla kıyaslanır iktidar gücünü arkasını alıp sivasın 5 yılını heba eden sami aydın beyin yaptığı icraatleri sıralayın karşısınada doğan beyin yaptıklarını yazıp kıyaslayalım en doğru kıstas o olur bizde kıyaslar ona göre fikrimizi söyler eleştirilecekse eleştirimizide yaparız haa bide hiçbişey yapmadı diyen tipler var onların da objektif olduklarına inanmıyorum daha önce bu tiplerin nasıl bizihniyete sahip olduklarını yazdım şimdi tekrar yazmaya gerek yok nedense konu belediye başkanı olunca ortaya çıkıyorlar bu şehirin beldeleri köyleştirilirken fabrikaları sökülüp başka yere kaldırılırken 85 bin nüfuslu mardin büyükşehir yapılıp sivasın nüfusunun düşmesine sebeb olup sivas büyük şehir yapılmazken 3.ligdeki şehirlere 33 bin kişilik stad yapılıp sivasa ucube birstad reva görülürken bakanları sivasa küfrederken sivası satsan 55 milyon etmez derken fare gibi deliklerinde bu olup bitenleri seyredip ses çıkartmazken sivasa yapılacak hertürlü iyi projeyi aslanlar gibi engellemeyi kendilerine görev sayan canlı türlerinin gerçekten sivasın insanı olduklarına inanmıyorum kuyruk acıları olduklarına inanıyorum [/b]

mete209 09.03.2013 12:58

[QUOTE]sami aydın beyin yaptığı icraatleri sıralayın karşısınada doğan beyin yaptıklarını yazıp kıyaslayalım en doğru kıstas o olur[/QUOTE]

Aklıma gelenleri yazayım;

Sami Aydın:

- Paşabahçe'yi keşfetti ve önemli bir mesire yeri haline getirdi.
- Ak-Su parkını yaptı.
- Kent Meydanı projesini gerçekleştirdi.
- Bir de arıtma tesisi yapıldı galiba.

Doğan Ürgüp:

- Paşabahçe'yi 3 kat büyüttü.
- Ak-Su 3. etabı yaptı.
- Yeni terminal eylülde hazır.
- M. Yazıcıoğlu Spor Tesisleri yapıldı.
- M. Yazıcıoğlu bulvarı düzenleme çalışmaları devam ediyor.
- Hayvan barınağı yapıldı.
- Hanımlar Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor.
- Bazıları beğenmese de [B]Sıcak Çermik[/B] (en azından bu sayede yatırımcı geldi o bölgeye)
- Tıbbi atık sterilizasyon tesisi yapıldı.
- İmar planı yaza hazır.
- Bir de belediyenin borcu yok bildiğim kadarıyla.
- Hepsinden önemlisi Turkuaz Projesi (İnşallah bu sene temellerinin atıldığını görürüz!)

[B]YORUM SİZİN[/B]

Son olarak şunu belirtmek isterim ki; ben Sami Aydın ve Doğan Ürgüp'ün ikisini de çok severim. Sivas açısından hangisi daha hayırlıysa hatta onlardan daha iyi hizmet edecek birisi varsa Allah seçimleri onun kazanmasını nasip etsin. Burada hepimizin (en azından %90) ortak derdi şahsi çıkarlarımız değil Sivas'ın çıkarlarıdır.

LaEdri 09.03.2013 14:02

-Paşabahçe ve AKSU hazıra konulan projelerdir.Oraya yeni şeyler eklemek vizyon ürünü,başarı ürünü değildir benim için.Bu bir hizmettir ama orda burda reklamı yapılacak kadar bir durum değil.
-Terminalin 10 metre ilerisine yeni terminal yapmak basiretsizlik ve israftır.Mevcut terminal şehrin içinde kalmıştır,sıkıntı yapıyordur daha uzak bir yere taşırsın tamam amenna..10 metre yahu 10 metre..Şaka mı bu yahu!Bina olarak neyimize yetmiyordu eski terminal..Kaldırmıyor muydu geleni gideni otobüsü minibüsü..Şuan arkadaki küçük yerden indir-bindir yapılıyor.Nerdeyse orası bile yetecekken yeni terminal yapmak 10 metre ileriye sadece bir şey yaptık demek için yapılmış bir müsrifliktir..
-Spor tesisleri halka açık mı? Mesela ben gidip ordaki tüm tesisleri kullanabilir miyim?Kullanamıyorsam bu tesis beni ilgilendirmez..Kendi spor kulübüne tesis yapmış,beni ne ilgilendirri ki..
-Yazıcıoğlu bulvarında asfalttan ve aydınlatma direğinden başka bir şey göremiyorum.Ordaki sıfır,sıcak asfalt dökme işi de çok başarılı değil..Oranın kamulaştırması bitmeden ihaleye çıkmaya çalışan bir belediye..Adamın malını ihaleye çıkıyorlar yahu böyle bir mantık olabilir mi..Bu projede yazın ne olur onu bilemem göreceğiz..
-Hanımlar kültğür merkezi fikir olarak iyi ama yer olarak Sivas'a çakılmış bir kazıktır..6 metrelik yolla girilen bir yere,şehrin merkezine böyle bir merkez zaten varolan sıkışık merkez sorununu daha da artıracaktır..Şehrin azcık dışına yapılsa işlemeyecek sanki..
-Belediyenin sıcak çermikte vaadi ile bugün gerçekleşen nokta arasında dağalr fark var..Tamaam hadi bu da kabulum bir de çıkıp bilboardlarda 5 yıldızlı tatil reklamalrı falan,milleti kandırmacadan başka birşey değil.Hiç 5 yıldızlı tatil görmesek inanacağız yani..Şunu yaptık bu tesisiaçtık,şu oteli onardık falan deyin de 5 yıldızlı tatil lafı komiklikten başka nedir!
-İller bankasından turkuaz için 25 milyon lira kredi çekildi..Seneye seçilemeyip gidince bu borç bir sonraki yönetime kalacak..
-Turkuaz ise henüz animasyon aşamasından öteye geçmiş değil..

Geriye kalan saydıklarınız icraat olarak söylenebilir..

BOUN 09.03.2013 14:45

Daha önce yazmıştım, değişen birşey yok ne de olsa! :)

[QUOTE=BOUN;620598]Sayın Doğan Ürgüp iyi niyetli birisi. Bunu herkes kabul ediyor ama icraate gelince ne kadar zayıf kaldığı ve gelişen/büyüyen Türkiye'yi yakalayamadığı ortada ve kendi ifadelerinden de ortaya çıkıyor.
İcraat dolu olması gereken yaklaşık 4 yıllık sürenin sonuna yaklaşan bir başkanın daha çok bitmiş projeler üzerinden konuşması gerekiyor, hayallerdeki projelerden değil!

İcraatın başında geçen süre zarfında ne yapılmış diye baktığımızda son derece yetersiz bir karne görüyoruz.

Hızlı bir şekilde şehrin kronik diyebileceğimiz sorunlu bölgelerine ve buralarda yapılan çalışmalara bakalım.

Eski sanayi: Halen ortada somut bir gelişme yok, her kafadan çıkan farklı ses çıkıyor. Canı gönülden bu projenin hayata geçirilmesini isteyen birisi olarak fazlasıyla gecikildiğini ve bu saatten sonra kalan görev süresinde çok fazla yol alınamayacağını düşünüyorum. Gelinen noktada daha işin çok çok başındayız.

Yeni sanayi (Ata sanayii): Burasının ne olacağı bile belli değil! Artık bir sonraki belediye ilgilenir herhalde.

Kentsel dönüşüm: Ferhatbostan ve yukarı tekke civarında yapılacağı söylenen kentsel dönüşüm projelerinde hiçbir ilerleme yok. Koskoca dört yılın sonunda birşeyler görmeliydik. Mülkiyetinin tamamı Özbelsan'a ait olan araziyi Toki'ye verip burada kentsel dönüşüm yapıldığını söylemek kolaycılık değildir de nedir?

İmar revizyonu: Sami Bey belediye başkanı iken imar revizyonu çalışmaları başlamıştı. Dördüncü yılın sonuna geliyoruz hala proje bitti bitecek. İnşaat sektörü Sivas'ta felç edildi belediye eliyle. Sivaslı müteahhitler başka şehirlerde projelere yoğunlaşırken Sivas'ta iş bulamayan yüzlerce belki binlerce inşaat işçisi ailelerini alarak göç etti. Havadan sudan konuşmuyorum, bizzat tanık olduğum gelişmeler bunlar.

Kent meydanı projesi: Sami Aydın'ın bıraktığı gibi kaldı. Geçen dört yılda tek bir çivi çakıldı mı? Tek bir eklenti yapıldı mı? Hani jandarma binası belediye başkanı makamı olarak kullanılacaktı? Hani bakanımız varken orduevi ve jandarma lojmanları kaldırılarak bu proje Türkiye'nin gözbebeği haline getirilecekti.

Yeni belediye binası: Bu konuda da tek bir adım atılmadı. 40-50 bin nüfuslu ilçelerde belediye binaları daha görkemli. Her alanda olduğu gibi bu alanda da duran taşlarla yarışıyoruz.

Ulu Camii - Kale evleri - Gök Medrese bölgesinin tek bir komplekse dönüştürülmesi: Doğan Bey'in projeleri içerisinde en çok heyecan duyduğum proje bu idi ancak gelinen nokta, son dört yıl içerisinde sıfır oğlu sıfır elde var sıfır!!! Yine başkanın hayallerindeki konuşmalarla kalakaldık.

Eski buğday pazarı bölgesi: Burası için tek bir proje dahi yok! Durum o kadar vahim. Günü kurtarmalık yapılan bir yıkım ve otoparka dönüştürülen bir alan dışında hiç bir gelişme yok.

Sebze hali: Burası hakkında defalarca söylenildiği gibi civardaki tarihi eserlerin (kangal ağası konağı, vakıflar binası, meydan camii, ziyabey kütüphanesi, meydan hamamı) çevresini açacak ve şehre değer katacak uygun bir mimari ile yeni bir çalışma yapılması gerekirken hala mevcut ucubenin çatısının yenileneceği söyleniyor. Gelde kafayı yeme!

Kütüphane: Kültür şehri olduğu iddiasındaki bir şehir dört yıldır kütüphanesiz! Bunda en büyük suç ve sorumluluk geliştirilen projelere köstek olan sayın belediye başkanıdır.

Tarihi eser restorasyonları: Çorapçı Hanı restorasyonu zar zor bitirildi, Kolağası konağı aynı şekilde. Ancak koskoca Behrampaşa hanı için geçen dört yıl zarfında hep hazırlık yapıldığını duyuyoruz. Sanki yıkılıp yeniden inşa edilecek mübarek???

Ulaşım: Önümüzdeki yüz yılın altyapısı sayılabilecek ve modern bir şehrin olmazsa olmazı raylı sisteme sivas'ın ihtiyacının olmayacağı(!) yönündeki açıklamaları; üniversite hattında yaşanan sıkıntıların çözülmemesi vb konularda ortaya herhangi bir çözümle çıkılmamış olması da belediyenin sırtındaki vebaldir.

Kızılırmak projesi: Yine laftan başka birşey yok.

Şimdi başkan dördüncü icraat yılının sonuna yaklaşırken elini vicdanına koysun ve cevap versin, kendisine yüz üzerinden kaç puan veriyor???[/QUOTE]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:07.