Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=175)
-   -   Hadiseye destek verelim... (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=28889)

tatli-dilli 11.05.2009 20:35

Hadiseye destek verelim...

[CENTER][B]Evet arkadaslar yarin aksam TRT1 de saat 22.00 da Eurovisiyon yari finali var,
izleyin ve destekleyin, helede biz yurtdisindakiler...

Hadisenin merakle beklenen kostümü nihayet belli oldu,
bikac resim atacagim bakalim nasil bulacaksiniz...

Benim sahsi fikrim gayet güzel, abartisiz ve sade,
yani insallah cumartesi gecesi hadisemiz kirmizilar icinde bir ates parcasi gibi parlayacaktir o sahnede...

demin bir bu kiyafetli provasini dinledim, ve sesi berbat ötesi idi eger yarin ve cumartesi günü de böyle söyleyecekse
inaninki sondan birinci oluruz, aman allahim bu bir kabus olmali diyor ve saka oldugunu temmeni ediyorum: )))[/B]

[URL=http://img25.imageshack.us/my.php?image=73220284.png][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/3269/73220284.png[/IMG][/URL][/CENTER]

LaEdri 11.05.2009 20:38

Cevap: Hadiseye detsek verelim...

Ben başarılı olmasını istemiyorum..
İnşallah o topuklu ayakkabısı kırmızı parçalara basar da düşer..O kadar nefretim ..

Bu arada kıyafeti gerçekten abartısız:)

Dilsad Hatun 11.05.2009 20:43

Cok güzel temsil ediyor Cennet Tûrkiyemi.....HELAL !

sandalli 11.05.2009 20:47

Eger imkaniniz varsa, gariban insanlara destek verelim, her telefon 50 cent, benden buna 1 cent bile calismaz, osmanlinin torunu bu halde avrupaliya dans ediyor, yaziklar olsun.

tatli-dilli 11.05.2009 20:50

Hadiseyi secerken bile bile sectiler,
bu kizin kapali giyindigi hic bir yerde görülmemistir,
sahsi düsünceme gelirse bukadar acilip sergilenmemize gerek yok,
ama "türkiye layik" bir ülke ya bu görüntü yakisiyordur o düsüncedeki insanlara,
kimsenin acikligi ya da kapaliligi beni baglamaz.

canli üc provasini dinledim ve ücünde de sesi berbat ötesi idi,
umarim ve diliyorum gercekten sesi o sekilde cikmayacaktir sali ve cumartesi günü.

Cley 11.05.2009 20:51

[B]Burda Hadise şarkısını mı pazarlıyor kendini mi ? [/B]

LaEdri 11.05.2009 20:53

[QUOTE=Cley;408867][B]Burda Hadise şarkısını mı pazarlıyor kendini mi ? [/B][/QUOTE]

Maalesef bizi,Türkiye'yi!

58_SEMİH_58 11.05.2009 20:55

[B]Şarkı Yarışması mı Fizik Yarısması mı ? :confused:[/B]

Ertugrul 11.05.2009 20:58

[B][I]Hadii bakalım Hadise salla Avrupayı ... :D :D :D [/I][/B]

kronik 11.05.2009 21:09

[B][COLOR=darkorange]şarkıyı dinlemekden bıkkınlık geldi bir an önce yarışma sonlansa da kurtulsak düm teklemekden [/COLOR][/B]

tatli-dilli 11.05.2009 21:16

@ kronik
evet ablacim buna kesinlikle katiliyorum, fena bir halde bikkinlik geldi : ))
ben yine diyorum sertap erenerin o performansi vs bir baskaydi,
ses var kadinda hem canli hem kayit fark bu...

Arif Coşkun 11.05.2009 21:18

Hadise hadise olmaya devam ediyor, kendisi başlı başına bir hadise zaten :D

Şaka bir yana bizim örf ve adetlerimizde böyle bir giyim tarzı olduğunu sanmıyorum, eğer gerçekten orada Türkiye, Anadolu yansıtılacaksa ve bizim adımıza da katılıyorsa yarşmaya bunlarada dikkat edilmeliydi.

Umarım iyi bir derece elde eder Ülkemiz adına reklam adına hiç fena olmaz.
Başarılar dilerim.

sevgim 58 11.05.2009 21:20

Cevap: Hadiseye destek verelim...

insallah kayberderde girdigi havadan cikar ............. rütük herseye birsey buluyorda neden hadisenin üstüne basina birsey demiyor ...??

LaEdri 11.05.2009 21:22

[QUOTE=tatli-dilli;408884]@ kronik
evet ablacim buna kesinlikle katiliyorum, fena bir halde bikkinlik geldi : ))
ben yine diyorum s[B]ertap erenerin o performansi vs bir baskaydi[/B],
ses var kadinda hem canli hem kayit fark bu...[/QUOTE]

Sertap erener denen zat yatsın kalksın ABD tezkeresini reddeden TBMM'ye dua etsin.Vesselam!

:):rolleyes:

tatli-dilli 11.05.2009 21:28

[QUOTE=Yiğiter;408890]Sertap erener denen zat yatsın kalksın ABD tezkeresini reddeden TBMM'ye dua etsin.Vesselam!

:):rolleyes:[/QUOTE]

cok merak ediyorum sen bu yarismada türkiyeyi temsilen kimi görmek isterdin?

LaEdri 11.05.2009 21:40

[QUOTE=tatli-dilli;408896]cok merak ediyorum sen bu yarismada türkiyeyi temsilen kimi görmek isterdin?[/QUOTE]

Böyle yarışmada bize özgü has Anadoluluk sökmez..
O halde ya onların dilinden anlayıp,Hadise'nin yaptığı gibi bizi temsil etmeyerek yarışacaksın,ya da yarışmaya katılmayacaksın..
Siyasi ilişkilerin birincileri belirlediği bir yarışmada 1. gelmek ne kadar mühimdir bilmiyorum..
Hadise 1.olsa kimin namına 1.olacak..Sertap Erener de tezkere olayının çıkardığı 1.dir..Ben bu yarışmayı tasvip etmiyorum,kimi temsil ettiği belirsiz,dün yoktu bugün var ,yarın tekrar olmayacak birinin beni temsil ediyor olmasından da hep rahatsızım!

Kibrisli 11.05.2009 21:59

Valla yazılanları okudumda herkes kıyafetinden bahsetmiş... İngilizce şarkıya kimse birşey demiyor kılığa kıyafete bakıyor... Ben izlicem kazanırsa sevinirim kazanamazsa da üzülmem... Kıyafet kötü dansöz gibi, şarkı güzel ama Türkçe değil ama ilginç Türkiye'yi temsil ediyor... Ayrıca ne olursa olsun "Hadise şarkıyımı pazarlıyor yoksa kendisini mi?" sorusu yakışıksız bir sözdür... Eleştirinin de sınırı olmalı bence...

Saygılar...

[QUOTE=Yiğiter;408890]Sertap erener denen zat yatsın kalksın ABD tezkeresini reddeden TBMM'ye dua etsin.Vesselam!

:):rolleyes:[/QUOTE]

Yiğiter valla ben ilkkez böyle bir tahmin yürüten birisini duydum... Onca zamandır bu işlerle uğraşırım ilkkez bu iddiayı duydum... Ayrıca Şebnem Paker Türk örf adetlerine göre şarkı söyledi ve 3. oldu... Demek ki olabiliyor.. Dilimizden ödün verip 1. olacağımıza ödün vermeden 5. 6. 10. olurum daha iyi..

Cley 11.05.2009 22:06

[QUOTE=Kibrisli;408920]Valla yazılanları okudumda herkes kıyafetinden bahsetmiş... İngilizce şarkıya kimse birşey demiyor kılığa kıyafete bakıyor... Ben izlicem kazanırsa sevinirim kazanamazsa da üzülmem... Kıyafet kötü dansöz gibi, şarkı güzel ama Türkçe değil ama ilginç Türkiye'yi temsil ediyor... Ayrıca ne olursa olsun "Hadise şarkıyımı pazarlıyor yoksa kendisini mi?" sorusu yakışıksız bir sözdür... Eleştirinin de sınırı olmalı bence...

Saygılar...[/QUOTE]

[B]Herkes kıyafetinden bahseder çünkü haber kıyafet ile ilgili.
Ayrıca Hadisenin yaptığı bu aşırılığa aşırı tepki de aşırı olmalı
[/B]

LaEdri 11.05.2009 22:09

Kıbrıslı..

Biz "shekerim" diye bir şarkıyla bu yarışmaya katıldık..Onun için ne kadar karşı çıksam da İngilizceyle katılmak artık bana tuhaf gelmemeye başladı..:)

Bu yarışmada siyasi olarak birbirine yakın ülkelerin birbirlerine oy verdiği gerçektir..ABD'nin Irak savaşına karşı çıkan Avrupa devletleri bize hatrı sayılır oylar yoladı..

Şebnem Paker de benim kastettiğim Anadolu temsliyetiyle katılmadı yarışmaya..

yerliturkuaz 11.05.2009 22:57

[B]Eurovison bir şarkı yarışması ülkelerin yarıştığı bizim ise milli mesele olarak hördüğümüz bir yarışma. Neden biz ülkemizin milli değerlerini Anadolu kültürünü yansıtmıyoruzda gidiyoruz yabancı kültür yabancı müzik ile yarışıyoruz bunu sorguluyalım.

Madem ki Hadise yarışmaya katıldı ülkemizi temsil ediyor bizimde onu desteklememiz gerekiyor herşeye rağmen![/B]

gönül3458 11.05.2009 23:16

[QUOTE=kronik;408878][B][COLOR=darkorange]şarkıyı dinlemekden bıkkınlık geldi bir an önce yarışma sonlansa da kurtulsak düm teklemekden [/COLOR][/B][/QUOTE]

inş ama nerdeeeeee

köyüm 11.05.2009 23:31

arkadaşlar bu bir yarışma orada adımızı dünyaya duyuracak kızımız vede hemşehrimiz lütfen önyargılı olmayalım reklamın iyisi kötüsü olmaz türkiyenin reklamı bu...

barikat58 12.05.2009 00:26

uluslarası olarak düzenlenen en saçma yarışmalardan birisi :)

sevgim 58 12.05.2009 00:30

destek mestek yok o önce giyinmeyi ögrensin ...........

qio 12.05.2009 00:51

Yorumlar harika :D Yiğiter'in dediği gibi bu beni bizi temsil ediyor muhabbetlerine bende kıl oluyorum. Hadiseyle sivaslı olmasından başka ortak yanımız yok. Gerçeği onun sivaslılığı benim için hep utanç verici durum olmuştur. Bumudur Sivaslıyı , Türkü temsil edecek bu kıyafetlemi !!!

Klimasuyu 12.05.2009 00:58

Evet bizi temsil ediyor etmesine de keşke biraz daha orasını burasını kapatıpta temsil etse daha güzel olur tamam Uluslararası bi yarışma gidip kara çarşafla da katılsın demiyoruz ama biraz daha kapılı bir elbise giyebilirdi...

barikat58 12.05.2009 01:44

çogu kıyafetlere yorum yapıyor ama acık sacık birini gördünmüde bırakın kıyafet aklına bile gelmiyor bal gibi izliyor :) neyseeeee

besyo_cu 12.05.2009 01:49

[B]Ben herkezden farklı olarak bu yarışmaya cok değer veriyorum. Sertap Erener'in şarkısı 1. oldukdan sonra ülkemizde düzenlenen eurovision yarışmasında milyar dolar versek yapamayacağımız reklamı yapma fırsatımız oldu.

Hatırlayın her ülkenin şarkıcısından önce ülkemizin önemli turizm alanlarının görüntülerini yayınladık ve bu yarışmadan sonra ülkemize gelen Turist sayısında çok ciddi bir artış meydana geldi. Önceden belirli alanlarda sıkışan turizm potansiyelimiz reklamı yapılan bütün alanlara kaydı.

Tamam Hadisenin kıyafeti gelenek ve göreneklerimize uygun değil ancak sırf buna göre yargılayacaksak en başından asla Hadise secilmemeliydi çünkü Hadisenın nasıl bir giyim tarzı olduğunu herkes çok iyi biliyordu.Hadiseninde sahnede Erotik olmayı seviyorum diye açıklaması herşeyi anlatıyor.

O zaman Hadise gibi sanatcılarımızı değilde kendi örf ve adetlerimizi yansıtacak kişiler ile eurovision'a katılmalıydık. Bu kişileri acaba hangimiz dinlıyoruzda uluslar arası platformda dinlenmesini sağlayacağız bu konuda ciddi şüphelerim var.

Özetle Hadise kostümüne evet dikkat etmeliydi biraz daha uygun kiyafet olmasını bende isterdim ancak Dünya genelindeki bircok sanatcı böyle giyinmekte hatta daha aşırı kıyafetleri sahnede ve günlük hayatta giydiklerini gözlemleyebiliyoruz. Her ne olursa olsun ülkemizi temsil edecek birisine kötü dileklerde bulunmayı hoş karşılamıyorum. Gönlüm Hadisenin başarısından yana...[/B]

qio 12.05.2009 02:32

[QUOTE=barikat58;409010]çogu kıyafetlere yorum yapıyor ama acık sacık birini gördünmüde bırakın kıyafet aklına bile gelmiyor bal gibi izliyor :) neyseeeee[/QUOTE]

O nefis onun tartışmasını yapmak bile saçma. Ben diyorum ki!! benim bahsi geçilen kişide kendime ait birşey oldıuğu hissetmeden beni nasıl temsil edebilir ? !! bilmem anlatabiliyormuyum

sivaslı fd 12.05.2009 02:37

Arkadaşlar eleştirilerinizi bende haklı buluyorum sonuna kadar haklısınız helede giymek için seçtiği kıyafeti hiç beğenmedim şarkıcıdan çok dansöze benziyor biraz daha edepli olabilirdi fakat bu sadece bizim düşüncemiz jüri üyeleri bizim gibi düşünmeyecekler oyüzden şuan önemli olan Türkiyeyi temsil ediyor olması ve bu yüzden bir Türk olarak desteklememiz gerekiyor...

Klimasuyu 12.05.2009 05:57

yaw bu kız güzellik yarışmasına mı giriyor yoksa şarkı
yarışmasın mı,sanki erovision 2009 a değilde miss euro 2009 a giriyormuş gibi giyinmiş...

Salim58 12.05.2009 06:45

bizim kültürümüze hiç bir yeri uymuyor biz toptan poptan anlamayız bizim gördüğümüz ağır sivas türküleri

sevdagülü 12.05.2009 12:29

evet söz konusu yarışmanın ses oldugu idda ediliyo ama her yıl en fazla açık giyinene alıyo 1. ligi Hadiseye gelince bişi demiyorum umarım alır karsılıgını:S

HaZaN 12.05.2009 15:42

[QUOTE=köyüm;408958]arkadaşlar bu bir yarışma orada adımızı dünyaya duyuracak kızımız vede hemşehrimiz lütfen önyargılı olmayalım reklamın iyisi kötüsü olmaz türkiyenin reklamı bu...[/QUOTE]

[B][I]Katılıyorum kardeş size Türkiyeyi temsil edecek bir hemşerimiz olarak gurur duymamamız lazım inşALLAH birinci oluruz, yolu açık olsun başarılarının devamını diliyorum.[/I][/B]

Kaptan-58 12.05.2009 16:02

[B]KİMSE KUSURA BAKMASIN AMA YARI ÇIPLAK HALDE İNGİLİZCE BİR ŞARKIYLA TÜRKİYEMİ TEMSİL EDECEKSE ETMESİN... DESTEK FELANDA BEKLEMESİN. ASLANLAR GİBİ TÜRKÇE OLİMPİYATLARI VAR. BEN DESTEĞİMİ ORDA VERİRİM...[/B]

heartache58 12.05.2009 16:30

[B][COLOR="DarkRed"]aşalım kndimizi biraz..tamam burası turkıye genel olarakta musluman bir toplumuz fakat ses kadar görsellikte önemli. [/COLOR][/B]

titizyiğido 12.05.2009 16:46

daha önce sertap erener birinci olmuştu ama şahsen hiç sevinememiştim sebebi ise şarkının ingilizce olmasıydı...............tıpkı bunun gibi......bence ingilizce bi şarkı türkiyeyi temsil edemez.....bana göre saçmalık....

LaEdri 12.05.2009 16:54

[QUOTE=heartache58;409266][B][COLOR="DarkRed"]aşalım kndimizi biraz..tamam burası turkıye genel olarakta musluman bir toplumuz fakat ses kadar görsellikte önemli. [/COLOR][/B][/QUOTE]

Aşmak derken neyi aşalım?:confused:

58_SEMİH_58 12.05.2009 16:56

[B]Geçen senelerde oldugu gibi yine verirler Ermenistan"a 8-10 puan :)

Onlar verirler bize 1-2 puan.....

Siyasetsiz hiçbir yarşma olmayacak mı?? :confused:[/B]

Cley 12.05.2009 19:02

[B]Ermenistan da verir bize 12 puan. açarız kapıları sonuna kadar.Yarışma gelir geçer dostluk baki kalır :)[/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 04:01.