Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Köylerimiz (Sivas Köyleri) (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=171)
-   -   MERKEZ BEYPINAR KÖYÜ... (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=12557)

gfb34 03.06.2007 12:33

MERKEZ BEYPINAR KÖYÜ...

MERKEZE 16 KİLOMETRE OLUP 1 OKUL 1 CAMİİ 1 SAĞLIK OCAĞI VE 2 KONUK EVİ MEVCUTTUR.KÖYÜMÜZDE 90 HANE MEVCUTTUR.KÖY HALKININ GEÇİM KAYNAKLARI:TARIM,HAYVANCILIK,FINDIKÇILIKTIR.KÖYÜN EN BÜYÜK GÖÇÜ 1960-70 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞMİŞTİR.GÖÇ EDENLERİN ÇOĞUNLUĞU SİVAS-MERKEZE DİĞERLERİ İSE İZMİR-İSTANBUL VE YURTDIŞINA GÖÇ ETMİŞLERDİR.KÖYÜN TARİHİNE BAKILDIĞINDA BU TOPRAKLAR OSMANLININ ELİNE GEÇMEDEN ÖNCE ERMENİLERE AİTMİŞ.AMA FUAT PAŞA ÖNDERLİĞİNDEKİ ORDUMUZ ERMENİLERİ KOVARAK BURAYI TÜRK KÖYÜ YAPMIŞLARDIR.KÖY TOPRAKLARININ ÇOĞUNLUĞU 4 EYLÜL BARAJI SULARI ALTINDA KALMIŞTIR.KÖY ULAŞIMINI KIŞIN 2 MİNİBÜS YAZIN SOĞUK ÇERMİK HALK OTOBÜSLERİ SAĞLAMAKTADIR.(KÖY SOĞUK ÇERMİĞE 1 KM UZAKTADIR)KOMŞU KÖYLERİMİZ:ONBAŞILAR,BAŞIBÜYÜK,KIZILCAKÖY,KOLLUCA KÖYLERİDİR.KÖYÜN ADINI ALMASI:FUAT PAŞA BEYPINAR VE KOMŞU KÖYLERİ FETHETTİKTEN SONRA KÖYÜMÜZE GELİR VE -YUKARI PINAR- DEDİĞİMİZ PINARDAN SU İÇER VE ÇOK BEĞENİR.VE ŞÖYLE DER:BİR ÇOK İL GEZDİM KÖY GEZDİM AMA BU KADAR HARİKA BİR PINAR GMRMEDİM GERÇEKTENDE -PINARLARIN BEYİYMİŞ- DER.VE KÖYÜMÜZÜN ADİ''BEYPINAR'' KALIR.
KÖYÜN LAKAPLARINA GELİNCE:APUL GİL(biz),KASIM GİL,HORLAK GİL,İNCİKGİL,ÇAYLIOSMAN GİL,SERÇELER,ESKİCİOĞULLARI,LAVIİL vs.....

SLM ARKADAŞLAR BEN MERKEZE BAĞLI BEYPINAR KÖYÜNDENİM SİVASTA KALIYORUM.

atakan058 05.06.2007 15:17

--->: MERKEZ BEYPINAR KÖYÜ...

selam bnm de beypınar koyune denım ama sıvas da kalıyorum koy nasıl hıc bılmem ..

sivaslı105 07.07.2007 14:16

gardaş bende başıbüyük köyündenim

drcerrah58 27.07.2007 19:22

-->: MERKEZ BEYPINAR KÖYÜ...

slm ben yusuf bende beypınarlıyım köyümüzün tanıtımı yeterlıdeyıl daha dogrusu hıç tanıtılmamış bu sayfayı hazırlayan köylumden rıcam köyu genel anlamıyla tanıtması ve fotoragraf eklemegıbı imkanı varsa resımde ileveederse emınım daha hoş olacaktır saygılarla

gfb34 28.07.2007 14:40

[QUOTE=drcerrah58;212318]slm ben yusuf bende beypınarlıyım köyümüzün tanıtımı yeterlıdeyıl daha dogrusu hıç tanıtılmamış bu sayfayı hazırlayan köylumden rıcam köyu genel anlamıyla tanıtması ve fotoragraf eklemegıbı imkanı varsa resımde ileveederse emınım daha hoş olacaktır saygılarla[/QUOTE]

dr cerrah beym elimden geldiği kadar tanıttım ama fotoğraf yükleyemedm onuda yapmaya calışcam.beypınar gibi bi köy tanıtılmazmııı
tanışalım doktorsunuz galiba??ben sivastaym apul gildenm:D

musa_sezer58 10.08.2007 22:46

ben musa sezer bende merkez beypınar köyündenim sizlerle tanışmak isterim

abdullah58 19.10.2007 18:33

KARDES BENDE BEYPINARLIYIM
SIZLERLE TANISALIM
ÖZKANLARDANIZ-BABAM MUSTAFA ÖZKAN
YILLARDIR GURBETTE YASIYORUZ AMA HER YIL IZINIMIZI SIVASTA GECIRIYORUZ VE TABIKI BEYPINAR KÖYÜMÜZEDE GIDIYORUZ
VE KÖYÜMÜZÜ COK SEVIYORUZ
SIVASSPOR:COM DA YAZILARIMI OKURSANIZ
HEP (BEYPINARLI APO)GECER
BEN YASAR ÖZKAN
SELAM VE SAYGILARIMLA
ALLAHA AMANET OLUN

sivaslıgenç 19.10.2007 19:16

Bende merkez eğribucaklıyım gfb bende gfb liyimm :D

Yasak--Resim 19.10.2007 19:44

arkadaslar bende beypınarlıyım tanısmak ısterım butun koylulerımlee

tüm beypınarlı köylü kardeslerim hepinizle tanısmak konusmak ısterım ılk defa ınternette kendı koylulerımle ılgılı yazılar gordum ve cok mutlu oldum eger msn yı kullanıyorsanız benım adresim [email]yasak--resim@hotmail.com[/email] hepinizle konusmak isterim

gfb34 25.11.2007 22:40

ARKADAŞLAR HAYDİ BEYPINARLILAR NEREDESİNİZ 8-9 KİŞİMİYİZ SADECE AYIP YAW...VALLAH ÇALLI KÖYÜ BİZİ GEÇMİŞ..........HERKES BŞİLER YAZSIN KAFASINA GÖRE MESELA LAKAPLARINIZI YAZABİLİRSİNİZ...

WEZ Format +2. ?uan Saat: 17:05.