Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Dünya ve Türkiye'den Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=202)
-   -   4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi. (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=38881)

Alibaba58 11.03.2012 17:27

4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

Milli Eğitim Komisyonu'nda AK Parti milletvekilleri ile CHP'li milletvekilleri arasında kavga çıktı.

Eğitimde 4+4+4 düzenlemesinin görüşüldüğü Milli Eğitim Komisyonu’nda büyük gerginlik yaşandı. AK Partililer 100 civarında milletvekili ile olası bir işgale karşı kürsü önünde barikat kurdu.

CHP’li 50-60 civarında milletvekili ise komisyon kapısının önünde beklerken salonu bir anda karıştı ve kavga çıktı.

MİLLETVEKİLLERİ YARALANDI

Büyük arbedenin yaşandığı salonda CHP'li Nur Serter ezilmekten son anda kurtuldu. Kavgada sert sözler sarf edilirken sandalyeler de havada uçuştu. Kavga sırasında bazı milletvekillerinin yaralandığı öğrenildi.

KAVGA SÜRERKEN OYLAMAYA DEVAM EDİLDİ

Komisyonda hareketlilik sürerken teklifle ilgili maddelerin oylamasına devam edilmesi dikkat çekti. Yaklaşık yarım saat süren oylama sonucu teklif Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi.

Bu sırada CHP'li milletvekillerinin "Kahrolsun faşizm" şeklinde sloganlar attığı görüldü. Tartışma ve kavgaların ardından CHP'liler salondan ayrıldı. CHP'liler yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

MHP'li Şandır barikata takıldı

Bu arada madde oylamaları devam etti. MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de "Bu faşizm" diye bağırdı. AKP Eskişehir Milletvekili Ülker Can, Yeniçeri'nin itirazına "Kim faşist. Kaç gündür verdiğimiz demokrasi sana çok bile" diye seslendi.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır da maddelerin konuşulmadan oylanmasına itiraz ederek kürsüye doğru yöneldi, ancak burada barikatı aşamadı. Kürsü önündeki AKP'li milletvekilleri Şandır'ın ilerlemesine izin vermedi. Şandır'ı itekleyerek uzaklaştırdılar.

Cley 11.03.2012 17:39

Cevap: 4+4+4 teklifi komisyonda kabul edildi.

nur serter ezilmekten son anda kurtulmus. Tüh ya...

Alibaba58 11.03.2012 17:39

Artık bu ülkede demokrasi olduğuna inanan var mı? Şuraya bakın yarım saatte kanun çıkıyor. Bu referandumla olacak birşey, halkın düşüncesine bu kadar önem veriliyor.

Alibaba58 11.03.2012 17:54

[QUOTE=Cley;611840]nur serter ezilmekten son anda kurtulmus. Tüh ya...[/QUOTE]

Zaten ciddi bir yorum yapsan çok şaşırırdım. Senden de böyle bir yorum beklenir.

Cley 11.03.2012 18:05

yorumum gayet ciddi. Ezilmedigine üzüldüm.

aktassa 11.03.2012 20:09

Kanunun çabuk çıkması bir avantaj ama çoğunluğun katkısı olmak şartı ile.
Bir de her kanunda referandum yapılması gerektiğine inanmıyorum.
Bizim vekillerimiz neyin kararını alacaklar öyle ise? Ayrıca her kanun için referandum yapacak kadar ekonomik özgürlüğe sahip olduğumuzu da sanmam.
Kaldıki 18 Ağustos 1997'de Mesut Yılmaz'ın olduğu 55. hükümette 8 yıllık eğitime geçilirken, [B]halkın düşüncesine önem verilmesi gereken bir dönemde[/B] daha referandum yapılmamış...

LaEdri 11.03.2012 21:34

TSK'nın görüşü alınmalıydı,pardon emirleri..O zaman müthiş bir eğitim sistemi çıakrdı ortaya..:)

65serdal58 11.03.2012 22:05

4+4+4 soytarılıktır!!!!!!!!!!!!!!!

Cley 11.03.2012 22:07

Halka ragmen IHL lerin orta kısımları kapatılıp binlerce ögrenci magdur edilirken nerdeydiniz. Nur serter denen mahluk ikna odalari kurarken nerdeydiniz. Bu sistemde kimse magdur olmayacak. Muhalefet olmak icin muhalefet etmeyin

65serdal58 11.03.2012 22:24

EĞİTİMDEN ANLAMAYAN ŞURAYA YAZI YAZMAKTAN VAZGEÇSİN.
TEK SORUN IHL DEĞİL...OLMAYACAKTA...BU İŞİN TAŞIMALI EĞİTİM BOYUTUDA VARDIR.......
DERSLİK BOYUTUDA VARDİR......
ZAMANINDA 8 YILLIK EĞİTİM GETİRİLİRKEN DÜŞÜNÜLMEYEN ŞEYLER BUGÜN BAŞBELASI OLMUŞTUR...ÇOCUKLAR HEBA EDİLMESİN...

WEZ Format +2. ?uan Saat: 10:38.