Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Allah Azze ve Celle (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=331)
-   -   Allah Sizi Ansın İster misiniz? (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=23151)

sonbahar5803 20.12.2008 22:28

Allah Sizi Ansın İster misiniz?

[COLOR="Green"]
[B][COLOR="DarkRed"]Allah Sizi Ansın İster misiniz?[/COLOR][/B]

Allah'ı ananların Allah tarafından anılacakları ve O'nun tükenmek bilmeyen maddi ve manevi nimetlerine, sayısız Iütuflarına erecekleri Kur'an-ı Kerim'de müjdelenmiş ve:

[B][COLOR="darkred"]''Öyleyse beni anın ki ben de rahmetim ve bağışlamamla sizi anayım. Bana şükredin ve bana nankörlük etmeyin.'' ( Bakara 152)[/COLOR][/B]

buyurulmuştur.

Bu âyet-i kerime şu tabirlerle açıklanmıştır:

- Siz beni, bana itaatle anınız, ben de sizi rahmetimle anayım.

- Siz beni, bana dua ederek anın, ben de sizi, duanızı kabul ederek anayım.

- Beni överek ve itaat ederek anın, ben de sizi nimetimi artırarak anayım.

- Siz beni gizli yerlerde anın, ben de sizi kırlarda ve çöllerde anayım.

- Siz beni refah ve rahat içinde iken anın, ben de sizi felâket ve musîbete uğradığınız zaman anayım.

- Siz beni ibadetle anın, ben de sizi yardımımla anayım.

- Siz beni, İslâm'ı yaymak için anın, ben de sizi hidayetimle anayım.

- Siz beni "Allah'tan başka ilâh yoktur'' diyerek anın, ben de sizi kulluğa kabul ederek anayım.

[B]Görülüyor ki, Yüce Allah kulunun, kendi rızası için olan hiçbir davranışını karşılıksız bırakmıyor.[/B]

[COLOR="Blue"][B]Sabit Bennani ALLAH' ın (C.C) rahmeti ona olsun
dedi ki:
[B]Ben, Rabbimin beni ne zaman andığını bilirim![/B]

Yanindakiler onun bu sözünden ürperdiler ve :

[B]Nasıl bilirsin bunu?[/B] diye sordular.

Bennani dedi ki :
[B]Ben O nu andım mı, O beni anar![/B] [/B][/COLOR][/COLOR]

EyüphanAydın 20.12.2008 22:34

Cevap: Allah Sizi Ansın İster misiniz?

[B][QUOTE] Siz beni refah ve rahat içinde iken anın, ben de sizi felâket ve musîbete uğradığınız zaman anayım.

- Siz beni "Allah'tan başka ilâh yoktur'' diyerek anın, ben de sizi kulluğa kabul ederek anayım.

Görülüyor ki, Yüce Allah kulunun, kendi rızası için olan hiçbir davranışını karşılıksız bırakmıyor.[/QUOTE]

Harika bir paylaşım,Allah razı olsun.[/B]

FurkaN 20.12.2008 22:53

[B]Allah her zaman O'nu ananlardan ve Allah tarafından anılanlardan eylesin...[/B]

gizli_kiz 21.12.2008 00:13

AMIN! :)

çılgın_türk 21.12.2008 01:03

biz Onu ondık mı Oda bizi anar inşallah ....

seva 31.12.2008 11:21

Allah razı olsun

Allah'ı ananların Allah tarafından anılacakları ve O'nun tükenmek bilmeyen maddi ve manevi nimetlerine, sayısız Iütuflarına erecekleri Kur'an-ı Kerim'de müjdelenmiş ve:

''Siz beni anın, ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin",12 buyurulmuştur.

Bu âyet-i kerime şu tabirlerle açıklanmıştır:

- Siz beni, bana itaatle anınız, ben de sizi rahmetimle anayım.

- Siz beni refah ve rahat içinde iken anın, ben de sizi felâket ve musîbete uğradığınız zaman anayım.

- Siz beni "Allah'tan başka ilâh yoktur'' diyerek anın, ben de sizi kulluğa kabul ederek anayım.13

Görülüyor ki, Yüce Allah kulunun, kendi rızası için olan hiçbir davranışını karşılıksız bırakmıyor.

Ebû Hureyre (r.a.) Peygamberimizin şöyle buyurduğunu haber veriyor:

"Aziz ve Celil olan Allah buyurur ki, "Ben kulumun beni sanısı yanındayım, beni nasıl sanırsa ben öyleyim. Kulum beni andığı zaman muhakkak onunla beraberim. O beni gönlünde gizlice anarsa, ben de onu öyle anarım. Eğer o beni bir topluluk içinde anarsa ben de onu, beni içinde andığı topluluktan daha hayırlı bir topluluk için de anarım. Kulum bana bir karış yaklaşırsa, ben ona bir arşın yaklaşırım. Kulum bana bir arşın yaklaşırsa ben ona bir kulaç yaklaşırım."14

HaZaN 31.12.2008 12:34

[B][I]- Siz beni, bana itaatle anınız, ben de sizi rahmetimle anayım.

Aminnnn inşALLAH

ALLAH razı olsun çok güzel paylaşım emeğine sağlık.
[/I][/B]

MeLody58 31.12.2008 13:01

[COLOR="DarkOrchid"][B] HAKKI MEMNUN EDEN HALKIDA MEMNUN EDER ÖNCE RABBİMİZ MEMNUN EDECEGİZ ALLAHIM O NE KADAR MERHAMETLİ ONDAN BASKA DOST VARMI :) [/B][/COLOR]

MeLody58 31.12.2008 13:12

[COLOR="Plum"][B] RABBİMİZ HEP BİZİ ANIYOR KULUM DUA ET DUANA İCABET EDEYİM DİYOR. DUA EDECEGİZ DUA ETTİGİMZDEDE DUAMIZ KABUL OLMADI DİYE İSYAN ETMİYCEZ BELKİ O DUAMIZ BU DÜNYADA KABUL OLUR BELKİDE AHİRETE KALIR ONU YÜCE ALLAH HERŞEYİ EN GÜZEL BİLENDİR İNŞALLAH RABBİM BİZ SENİN İSMİNİ ZİKREDİYORUZ SENDEN YARDIM DİLİYORUZ MERHAMET DİLİYORUZ [COLOR="Red"][B] Sen olmasaydın Yâ Muhammed, Sen olmasaydın kainatı yaratmazdım [/B][/COLOR] [/B][/COLOR] [COLOR="Plum"][B] DİYORDUN O MÜBAREK PEYGAMBERİMİZİN HÜRMETİNE BİZLERİDE CENNETİNE AL YARABBİ EGER BİLEREK BİLMEREYEREK CAHİLLİK EDİP GÜNAH İŞLEDİYSEK SANA YALVARIYORUZ YARABBİ NOLUR AFFET SEN AFFETMEZSEN BİZDE HELAK OLURUZ HALİMİZ NİCE OLUR ALLAHIM SENİ ÇOK SEVİYORUZ İYİKİ SENİ TANIYORUZ İYİKİ BİR MÜSLÜMAN OLARAK DOGDUK SENDE BİZLERİ SEV YARABBİ PEYGAMBERİM HZ MUHAMMED SAV ŞEFAATİNE NASİP EYLE O AHİRET ALEMİNDE HAŞR MEYDANINA GELDİGİMİZDE BİZLERİ YAR VE YARDIMCI OL YARAB O KARANLIK TOPRAGA GİRDİGİMİZDE BİZLERİ İSLAM ISIGI İLE KABİRİMİZİ CENNET BAHCESİ YAP ALLAHIM BURDAKİ ARKADAŞLARIMINDA EGER GÜNAHLARI VAR İSE ONLARIDA AFFET ONLARIDA CENNETİNE AL ALLAHIM HAYIRLI ANA BABASINA SAYGILI EVLAT OLMAYI NASİP ET AMİN AMİN AMİN :) [/B][/COLOR]
[COLOR="LightBlue"][B] içimden geldi yazmak istedim :) [/B][/COLOR]

Dilsad Hatun 31.12.2008 22:36

[I]Allah razi olsun , mukemmel bir paylasim.[/I]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 18:18.