Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Sivas'ımız Hakkında Bilinmeyenler, Sivas'ımızı Tanıtalım (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Sivas'ta Bilinen Yüzler (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=37594)

_DuMaN_58 20.02.2011 21:22

Sivas'ta Bilinen Yüzler

[FONT=Century Gothic]Güzel Sivas'ım da eskiler ne kadar güzeldi... Eskiler derken, eski insanlarımız. Beynimiz de iz yapmış insanlarımız. Kimileri ünlü şahsiyetler, kimileri fakır fukara insanlar.. Ben size iki kişi söyleceğim şimdi bakalım hatırlayacak mısınız :)

Hani Taşhanı çevresinde duran "Gören Gözler Görmeyen Gözleri Görsün Abii, Gören Gözler Görmeyen Gözleri Görsün Abii.." diye seslenen bir abimiz vardı hatırladınız mı :)

Bir de ablamız vardı, Elinde tas, türkü söyleye söyleye mahalle mahalle dolaşırdı. Genelde türkülerinin konusu hep "Anne" olurdu :)

Hatırladıklarım bunlar şimdilik. Sizinde ekleyeceğiniz yeni isimlerle eski zamana doğru dönüş yapabiliriz..[/FONT]

serhat_58 20.02.2011 21:35

Cevap: Sivas'ta Bilinen Yüzler

bitirim zeki , 2010da arkadasnan ona gulduk bizi dovecekti el kol isaretli yapiyordu, bi parlament aldihta yumusadi

_DuMaN_58 20.02.2011 21:39

[QUOTE=serhat_58;595252]bitirim zeki , 2010da arkadasnan ona gulduk bizi dovecekti el kol isaretli yapiyordu, bi parlament aldihta yumusadi[/QUOTE]

:D [FONT=Century Gothic]Desene zor kurtuldunuz[/FONT] :D

serhat_58 20.02.2011 21:40

[QUOTE=_DuMaN_58;595253]:D [FONT=Century Gothic]Desene zor kurtuldunuz[/FONT] :D[/QUOTE]

evet zor kurtulduk :)

Kibrisli 20.02.2011 21:47

Terziler çarşısının köşesinde "Taze balık taze balık taze balııııık" diye bağırarak balık satan bir abi vardır o dikkat çeken, sonra "görmez" diye bir pazubandı olan amca vardı taa çocukluğumdan taşhanın önünde dilencilik yapardı, çok üzülürdüm ona, elinde torba ile yürüyen bir teyze vardı inönü bulvarı boyunca yürürdü...

Salim58 21.02.2011 08:06

[QUOTE=serhat_58;595252]bitirim zeki , 2010da arkadasnan ona gulduk bizi dovecekti el kol isaretli yapiyordu, bi parlament aldihta yumusadi[/QUOTE]

[B]Serhat dayı keşke beni söyleseydin sana hareket yapmazdı.:)[/B]

[QUOTE=Kibrisli;595255]Terziler çarşısının köşesinde "Taze balık taze balık taze balııııık" diye bağırarak balık satan bir abi vardır o dikkat çeken, sonra "görmez" diye bir pazubandı olan amca vardı taa çocukluğumdan taşhanın önünde dilencilik yapardı, çok üzülürdüm ona, elinde torba ile yürüyen bir teyze vardı inönü bulvarı boyunca yürürdü...[/QUOTE]

[B]Onu bende biliyorum Burak hocam tam lambaların köşede dururdu.Birde Sivas lisesi'nin tam köşede çekirdek satan bir amca vardı onun çekirdeği bir başka olurdu.[/B]

serhat_58 21.02.2011 22:57

[QUOTE=Salim58;595263][B]Serhat dayı keşke beni söyleseydin sana hareket yapmazdı.:)[/B]

[B]Onu bende biliyorum Burak hocam tam lambaların köşede dururdu.Birde Sivas lisesi'nin tam köşede çekirdek satan bir amca vardı onun çekirdeği bir başka olurdu.[/B][/QUOTE]

salim eniste bilseydim derdim :)

tykinik58 22.02.2011 08:11

Benim söyleyeceğim kişi de 39 - 40 sene önce ki çok sevdiğim bir amcamız. Bana göre o çevrenin renkli simalarından birisiydi. Belki tanıyan olur belki olmaz ama Çifteminarenin tam karşısında küçücük bir bakkal dükkanı olan ve hiç ismi ile hitap edilmeyen gerçekte duyma ve konuşma özürlü olduğu için "lalaz amca " diye hitap ettiğimiz çok sevdiğimiz bir insandı. ALLAH rahmet eylesin nur içinde yatsın. Çocukluğumuzda ilk ve devamlı olarak alışveriş yaptığımız ve ceplerimizden taşarcasına alıp da cebimizde taşıdığımız misketleri hep "lalaz amca"mızdan almışızdır. Saygı ve Rahmetle anıyorum.

NECMEDDİN ÖZBEK 22.02.2011 09:51

[QUOTE=Kibrisli;595255]Terziler çarşısının köşesinde "Taze balık taze balık taze balııııık" diye bağırarak balık satan bir abi vardır o dikkat çeken, sonra "görmez" diye bir pazubandı olan amca vardı taa çocukluğumdan taşhanın önünde dilencilik yapardı, çok üzülürdüm ona, elinde torba ile yürüyen bir teyze vardı inönü bulvarı boyunca yürürdü...[/QUOTE]

sevgili kıbrıslı o görmeyen abinin adı şahabettin di aslen erzurumlu olup ece mahalleli ünlü kabadayı çakır osmanın kaynı idi balıkçı amca kalın köyündendi torbasını sallayarak inönü bulvarında dolaşan kadının adı nacikti çok tahsilli biri olduğu söylenirdi oğlunun ölümü üzerine o hale geldiği anlatılırdı sonradan kendini bimez üç beş sapık tarafından hunharca katledildiğini söylediler

NECMEDDİN ÖZBEK 22.02.2011 09:56

siz o günleri belkide bilmezsiniz eskiden omuzluk ve kovalarla su satan sakalar vardı gögüş nine deli mustafa çakır rüstem topal kaya birde taşlı sokakta dedehasanların dilsizler vardı biri normaldi ama küçük olan taşlı sokaktan kendisine selam vermeden hiç bir çocuğu geçirmez selam verenleride çok severdi birde yine çiçeklide deli lütfü vardı ama o ahlaksızın teki idi

WEZ Format +2. ?uan Saat: 05:01.