Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Serbest Kürsü (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=175)
-   -   Facebook'a Dikkat Edin (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=37618)

_DuMaN_58 23.02.2011 13:58

Facebook'a Dikkat Edin

[CENTER][LEFT][IMG]http://www.kenthaber.com/Resimler/2011/02/22/c22c6b5f-f39e-44a9-a8fa-77c8559c9674.jpg[/IMG] [IMG]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVMYEFB4aI5hJHYsU22c-vHwCf-ih0YRZYS7QfdMFOYAP1IVkN[/IMG]
[/LEFT]
[/CENTER]
[B]"""[/B] Mısır’da devlet başkanı ve hükümeti düşüren isyan hareketinin örgütlendiği paylaşım ağı Facebook, bir baba tarafından ‘onurlandırıldı’. Önceki gün kız çocuğu dünyaya gelen Cemal İbrahim, bebeğine Facebook adını verdi.[B] """

[FONT=Century Gothic]Haber aslında herşeyi açıklıyor. Adamın biri Facebook diye bir ortam oluşturuyor. Bu ortamda insanlar isyan çıkarıp Devletlerini yıkabiliyorlar, Hayatlarına son verebiliyorlar, bazıları da kendilerini pazarlıyor, satıyor alıyor.. Öyle garip bir ortam ki sosyal ortamdan çıktı müstehcen ortama giriş yaptı. Öyle bir ortam oldu ki millet birbirini arkadaş eklemek için çıldırıyor, yarışa giriyor. Yav ne oluyor size? Gruplar açılıyor, insanlar bir çatı altında toplanıyorlar güya.. Ne kadar zararlı bir durum biliyorsunuz değil mi. Facebook un yüzde 1 yararı varsa 99 u zarardır. Hele ki gençlere ne kadar çok zarar veriyor bir bilseniz. Site artık çöpçatan sitesi olmuş çıkmış vaziyette. Ne üdüğü belli olmayan insanlarla doldu taştı. Birileri garip gurup şeyler çıkarıp duruyor, saçmalıyorlar.. "Saat 02.00 de yatanlar" "Okuldan nefret edenler" "Anne ben Koala olacam" "Bülent Ersoydan Korkanlar" yani öyle acayip gruplar açmışlar ki, insanlığın rezilliğidir bu. Bir de iyi birşey yapmış, iyi birşey başarmış gibi göğsü kabaranlar yok mu.. Yakın öyle bir durum olacak ki, "Din değiştirmek isteyenler" "Cinsiyet değiştirmek isteyenler" gibi garip gurup şeyler çıkacak. Öyle bir durum oldu ki millet giriyor senin profiline bakıyor, resimlerini inceliyor.. Resmine yorum yapıyor " Üzerinde ki hiç hoş durmamış bence başka elbise giy öyle gel" gibi şeyler çıkmaya başladı. Bütün bilgilerimizi yazıyoruz oraya ve herkes de görebiliyor bilgilerimizi. Kaç yaşındası nerde ikamet ediyorsun herşey ap açık.. Üstelik İP adresimiz her girişiniz de kayıt altına alınıyor. Yani yöneticiler sizin ne yaptıgınızı ne iş ile uğraştığınızı biliyor. İsteseler sizin bilgisayarına girip istedikleri bilgileri alabilirler..[/FONT][/B][B][FONT=Century Gothic] “Bunları nerden biliyor sunuz?” demeyin sakın. Bilişim çağında yaşıyoruz. Biraz düşünürseniz bunların nelere mâl olacağını bilirsiniz. Ha ben size demiyorum ki illa kapatın adresinizi diye. Ama uyarıyorum. Biliyorum siz de bu tehlikenin farkındasınız ama yinede vazgeçemiyorsunuz. Aslında vazgeçilmeyecek birşey değil. Herşey beyinde bitiyor.. Tabi adresi iptal ettirmek de o kadar kolay değil. Adamlar o kadar zeki ki, adresi kapatsan bile 14 gün içinde tekrar giriş yaparsan eğer adres otomatik tekrar online oluyor. Bu kadar kötü bir bataklık içindeyiz işte. Yukarda ki haberde olduğu gibi insanlar çocuklarina twitter, hi5, google, youtube gibi isimler takacak diye çok tedirgin oluyorum. Ne diyim Allah yardımcımız olsun.[/FONT]
[/B]

zgR 23.02.2011 19:42

Cevap: Facebook'a Dikkat Edin

Allah a sukur hicbiriyle isim olmadi.tam bir tuzak.zararlari anlatmakla bitmez.sarki yazanlar bile oldu ustelik hemserimiz bunu yapti.

H_Turan 23.02.2011 22:32

[QUOTE=zgR;595363]Allah a sukur hicbiriyle isim olmadi.tam bir tuzak.zararlari anlatmakla bitmez.sarki yazanlar bile oldu ustelik hemserimiz bunu yapti.[/QUOTE]

Yaralarıda Var Kullanımına Göre değişiyor Örnek Eski arkadaşlarımı buldum

_DuMaN_58 24.02.2011 07:57

[QUOTE=zgR;595363]Allah a sukur hicbiriyle isim olmadi.tam bir tuzak.zararlari anlatmakla bitmez.sarki yazanlar bile oldu ustelik hemserimiz bunu yapti.[/QUOTE]

[FONT=Century Gothic]Allah bilir daha neler çıkacak karşımıza. Facebook karnımızı da doyurur yakında..[/FONT]

[QUOTE=H_Turan;595365]Yaralarıda Var Kullanımına Göre değişiyor Örnek Eski arkadaşlarımı buldum[/QUOTE]
[FONT=Century Gothic]
Evet arkadaş bulma konusunda ve eğlence konusunda yararları var. Yukarda saydığım zararlarının yanında bunlar hiç. Bence.[/FONT]

H_Turan 24.02.2011 08:40

[QUOTE=_DuMaN_58;595372]
[FONT=Century Gothic]
Evet arkadaş bulma konusunda ve eğlence konusunda yararları var. Yukarda saydığım zararlarının yanında bunlar hiç. Bence.[/FONT][/QUOTE]

zararları varda sadece facebook değilki Ben yararını gördüm 15 senelik ilkokul arkadaşlarımı buldum gerisi boş kişiye kalmış zararları dikkatli olması lazım Kulllanır ama dikkat etmesi lazım

amazon10 24.02.2011 10:49

Bİlgilerini kısıtlayıp her sorduklarını yazmazlarsa bence sorun yok. birde gizlilik ayarlarını yaptın mı tamamdır.

özgüven 24.02.2011 12:08

Bana göre asker ve okul arkadaşlarını bulmandan başka bi işe yaramaz.
çok gereksiz konu yayınlayanlar var.

zgR 24.02.2011 16:23

[QUOTE=H_Turan;595365]Yaralarıda Var Kullanımına Göre değişiyor Örnek Eski arkadaşlarımı buldum[/QUOTE]

abicim buldunda kac tanesiyle gorustun?haklisin bu faydasi var ama yillar once biraktigin arkadaslarin buldugunda biraktigin gibimi?zaman insanida degistiriyor facebook u birak yolda gorupte selam vermeyenler cok.herkesin vardir bu tip eski arkadasi.

goramaz 24.02.2011 16:57

Facebook artık TC kimlik no su gibi bir şey oldu.

İnsanlarla karşılaştığınızda selam kelamdan sonra gelen cümle ''feysin var mı''.. :(

WEZ Format +2. ?uan Saat: 10:52.