Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Üniversite maratonunda ilk sınav yarın (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=34645)

Sivaslilar.Net 10.04.2010 00:31

Üniversite maratonunda ilk sınav yarın

[IMG]http://www.sivaslilar.net/images/stories//egitim/universite-sinav-sivas.jpg[/IMG]

[B]Yaklaşık bir milyon 512 bin üniversite adayının katılacağı Yükseköğretime Giriş Sınavı(YGS), 11 Nisan Pazar günü yapılacak.[/B]

Tek oturum olarak gerçekleştirilecek sınavda 4 test uygulanacak. Saat 10.00'da başlayacak sınavda, üniversite adaylarına 160 soru yöneltilecek ve sınavı tamamlamaları için 160 dakika süre verilecek.
Sınav başladıktan sonra adaylar, ilk 80 dakika ve son 15 dakika içinde sınav salonunu terk edemeyecek.
Türkiye genelinde 152 merkezde, 5 bin 183 binada, 79 bin 973 salonda gerçekleşecek, YGS için 234 bin kişi görev alacak. Sivas’ta da binlerce aday bu sene iki basamak halinde gerçekleştirilecek olan üniversiteye giriş sınavında ter dökecek.
Üniversite adaylarının, kimlik kontrolleri ve salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınava girecekleri binanın kapısında en geç saat 09.15'te hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylar sınav salonuna cep telefonu, cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat, hesap makinesi gibi bir türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla girmelerine izin verilmeyecek. Başları açık olmayan veya kılık kıyafetleri yürürlükteki mevzuata uygun bulunmayan adaylar da sınava katılamayacak.
Sınava giren adayların yanlarında “2010-YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi”ni bulundurmaları gerekiyor. YGS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faks metni ile gelen adaylar “kesinlikle” sınava alınmayacak. Ayrıca adayların fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi ile bir fotoğrafı yanlarında bulundurmaları gerekecek.
YGS'de Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri uygulanacak. Adaylara her bir testten 40'ar soru yöneltilecek. Türkçe testinde “Türkçeyi kullanma gücü ile ilgili” 40 soru sorulacak.
Sosyal Bilimler testinde, “Sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünmeye dayalı sorular” yer alacak. Sosyal Bilimlerde Tarih'ten 17, Coğrafya'dan 14, Felsefe'den ise 9 soru bulunacak.
Temel Matematik testinde adayların “matematiksel ilişkilerden yararlanma gücü” ölçülecek.
“Fen bilimlerindeki temel kavram ve ilkelerle düşünmeye dayalı” soruların yer alacağı Fen Bilimleri testinde Fizik'ten 14, Kimya ve Biyoloji'den 13'er soru yöneltilecek.

Sivas Hürdoğan

kronik 10.04.2010 01:42

Cevap: Üniversite maratonunda ilk sınav yarın

[B][COLOR="DarkOrange"]Tüm Öss girecek arkadaslara basarılar diliyorum

Allah yardımcınız olsun

insallah istediginiz yeri kazanırsınız
başta ebrulum olmak üzere dualarım hepinizle (ama herkes kazanırsa kim kaybedecek )
[/COLOR][/B]

58_SEMİH_58 10.04.2010 06:00

[B]Sınava girecek tüm abilere ,ablalara başarılar.Allah yardımcıları olsun.[/B]

Salim58 10.04.2010 08:02

[B]Sınava katılacak tüm kardeşlerimize başarılar dilerim..[/B]

Ebrulum 10.04.2010 08:05

[COLOR="Red"][B] oyyyyyyyyyyyyyyyyy
bende gircem yarın sınava demeye gelmiştim ama başarılar dilenmiş bile
aklında olduguma sevindim :D
teşekkür ederim kronikim :D
herkese başarılar
hak eden kazanır :) :)[/B][/COLOR]

Pusula_58 10.04.2010 08:45

Herkese başarılar, Allah zihin açıklığı versin,

sandalli 10.04.2010 09:10

Ben de sinava katilacak sivaslilar.net üyelerine basarilar diliyorum, umarim her sey gönlünüze göre olur.

seten65 10.04.2010 10:14

...............Sınava giren tüm ögrencilerimize başarılar dilerim.Allah yar ve yardımcıları olsun...

Ebrulum 10.04.2010 10:18

öğrenci olmayanlara başarı temenniniz yokmu :S
:D
hayat boyu hepimiz bir öğrenci degilmyiiz :?

ela58 10.04.2010 21:32

[QUOTE=Ebrulum;542955][COLOR="Red"][B] oyyyyyyyyyyyyyyyyy
bende gircem yarın sınava demeye gelmiştim ama başarılar dilenmiş bile
aklında olduguma sevindim :D
teşekkür ederim kronikim :D
herkese başarılar
hak eden kazanır :) :)[/B][/COLOR][/QUOTE]
başarılar dilerim ebrulum
tüm sınava girecek herkese başarılar

WEZ Format +2. ?uan Saat: 21:49.