Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Seçim 14 Haziran'da (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=39264)

Sivaslilar.Net 02.06.2012 07:08

Seçim 14 Haziran'da

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=35892&token=48213[/IMG]

[B]Cumhuriyet Üniversitesi'nde Rektörlük seçimi heyecanı yaşanıyor. 14 Haziran'da gerçekleştirilecek rektörlük seçiminde 6 aday yarışacak. YÖK tarafından sayıları 3'e indirilecek adaylar arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 ismi rektör olarak atayacak.[/B]

Cumhuriyet Üniversitesi'nde rektörlük seçimlerinin tarihi netleşti. 14 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler öncesinde, rektör adayları çalışmalarını hızlandırdı.
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü için mevcut rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş yeniden aday olurken, Prof. Dr. Alim Yıldız, Prof. Dr. Mehmet Çimen, Prof. Dr. Ömer Cevit, Prof. Dr. Fahrettin Göze, Prof. Dr. Işık Yılmaz ve Prof. Dr. Faruk Kocacık da adaylıklarını açıklayan isimler arasında yerini aldı.
[B] 6 ADAYIN İSMİ YÖK'E BİLDİRİLECEK[/B]
Rektörlük seçimi için Yüksek Öğretim Kurulu'na (YÖK) 6 adayın ismi gidecek. Bu sayıyı tamamlamak için şuan ki tabloya göre mevcut adaylardan birinin bir başka rektör adayı adına adaylıktan ekilmesi bekleniyor.
Rektörlük seçimi için gerçekleştirilecek birinci toplantıda öğretim üyelerinin en az yarısının hazır bulunması gerekecek. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde toplantı 48 saat ertelenecek ve çoğunluk aranmaksızın seçime geçilecek. Bu toplantıda en çok oy alan altı kişi aday olarak seçilmiş olacak.
6 Aday'ın ismi daha sonra YÖK'e sunulacak. YÖK, yapacağı değerlendirmenin ardından aday sayısını 3'e indirerek üniversiteyi nasıl yöneteceklerine dair bilgi almak için adayları Ankara'ya çağıracak.
YÖK'ün belirlediği 3 isim daha sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunacak. Gül, 3 aday arasından istediğini Rektör olarak atayacak.

Sivas'ın Sesi

Arif Coşkun 03.06.2012 09:04

Cevap: Seçim 14 Haziran'da

İşi ehline vermek gerekir. Umarım işinin görevinin bilincinde olan biri seçilir daha güzel oluşumlara imza atar.

KAOS 08.06.2012 10:01

Boş seçim.
Oy verecek biri olarak aslında kendimi enayi gibi hissediyorum. Bu nedenle geçen seçimde boş oy vermiştim, bu sene de büyük ihtimalle boş oy vereceğim (ya da belki Nihat Doğan felan yazarım protesto etmek için)

Ben ne oy verirsem vereyim yıllardır ilk sıra adayı atanmıyor,
Yasaya bak: "Biz adaylar arasından 6 aday belirleyecekmişiz, YÖK istediği üç kişiyi seçip cumhurbaşkanına gönderecekmiş, cumhurbaşkanıda istediği birini atayacakmış" Sanki onlarca aday çıkıyor da. Onlar istediği birini seçsinler diye biz burada birbirimizle didişeceğiz, rezalet.

İş o kadar çığırından çıktı ki, adaylardan biri şehirdeki billboard lara ilan vermiş. Sanki belediye başkanı seçimi, oyu şehir halkı verecek. Yıllardır zaten b*ku çıkmıştı bu işin...

amazon10 08.06.2012 10:41

ben Prof. Dr. Işık Yılmaz 'ın kazanmasını istiyorum.

Cley 08.06.2012 12:19

Bence de yapılacak olan formaliteden öteye gidemez. Şu an bile bellidir kimin rektör olacağı.

Kibrisli 08.06.2012 23:13

Faruk Kocacık 1 çıktı Sezer atamadı, 2 Çıktı Gül atamadı bence en çok hak eden isim, Tıpçı olmamasına rağmen bu kadar oy alması ne kadar sevildiğini gösteriyor, her iki C.başkanı tarafından da atanmaması birisinin adamı olmadığını gösteriyor...

Kibrisli 01.07.2012 21:34

Faruk Kocacık yine 1. çıktı bakalım ne olacak? :) Bu kez hakkını alabilecek mi?

KAOS 02.07.2012 12:26

YÖK listeyi değiştirerek
İlyas Dökmetaş
Faruk Kocacık
Ömer Cevit
sırası ile Cumhurbaşkanına gönderdi..

Kibrisli 02.07.2012 12:39

[QUOTE=KAOS;617339]YÖK listeyi değiştirerek
İlyas Dökmetaş
Faruk Kocacık
Ömer Cevit
sırası ile Cumhurbaşkanına gönderdi..[/QUOTE]

Anlaşıldı Tamam :mad:

onur_0581991 02.07.2012 14:20

Öğrenciye zulmeden bir adamı hala neden birinci sıraya alırlarki anlamam illaki birilerine yalakalıkmı yapmak gerekirmiş rektör olmak için?

WEZ Format +2. ?uan Saat: 08:06.