Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Dünya ve Türkiye'den Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=202)
-   -   BAŞIMIZ SAĞOLSUN ! (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=28159)

Sivaslilar.Net 27.03.2009 17:28

BAŞIMIZ SAĞOLSUN !

[IMG]http://www.sivaslilar.net/images/stories//kaza/muhsin-yazicioglu3.jpg[/IMG]

Hemşehrimiz Sivas Milletvekili, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu kaybettik. Başımız sağolsun. Yazıcıoğlu ve 5 kişi vefat etti.
Allah rahmet eylesin.

O bir liderdi... Daha bıyıkları terlemeden girdiği davadan saçları ağarmadan ayrılmak zorunda kaldı.. Yolu zordu, engellerle doluydu. Bütün zorluklara göğüs gerecek bir imana ve inanca sahipti.

Seksen öncesinin efsane ülkücüsü, Türk milliyetçiliğinin doğru okunması için doğru yoldan çıkmaması için de bütün bedelleri ödedi.. Gün geldi ellerinde büyüdüğü, büyüttüğü davası için yine dava arkadaşlarıyla vedalaşıp yeni bir yol çizdi kendine. Onun milliyetçiliği sadece kan bağına bağlı değildi. Irkçılık, kafatasçılık lügatinde olmadı. Bu tür milliyetçiliğin Türk'ün örf ve adetlerine uymadığını gördü, gösterdi.. Anladı, anlattı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olarak siyasetin nasıl yapılacağının örneklerini gösterdi.. Türk halkı belki onun kurduğu partiyi iktidar yapmadı ama onu hep sevdi, takdir etti. Dindardı, milliyetçiydi, vatanını severdi, cesurdu, adam gibi adamdı. Siyasette ilke sahibiydi, dürüsttü, saygındı...

Türk milleti onu sevdi ve hep adıyla hitap etti. O, Muhsin Başkan oldu.. Ne Adnan Menderes, Ne Demirel, ne de Özal... Hepsi soyadlarıyla anılırken o [B]"Muhsin"[/B] idi. Anadolu'da herhangi bir evin kapısını açıp karşınıza çıkacak sıradan bir Anadolu delikanlısı gibi, bizdendi, bizdi.. [B]"Muhsin Başkan"[/B]dı..

Yıllar önce Mamak Cezaevi'nde yatarken yazdığı şiirdeki gibi veda etti milletine...[B]"Beton çok soğuk, üşüyorum"[/B] demişti şiirinde. 2 bin 200 metre yukarda soğuk ve tipi altında yine şiirinde olduğu gibi üşüyerek gitti ulaşmak istediği [B]sonsuzluğun sahibi[/B]ne. Tıpkı şiirinde dediği gibi:

"Ben sonsuzluğu düşünüyorum

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Durun kapanmayın pencerelerim

Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum.

[B]Allah rahmet eylesin, Mekanın Cennet olsun "Muhsin Başkan". [/B]

[B]Başın sağolsun Sivas
Başın sağolsun Türkiye[/B]

[B][I][url]www.sivaslilar.net[/url] [/I][/B]

arikarinkuchi 27.03.2009 17:29

Cevap: BAŞIMIZ SAĞOLSUN !

[B]BAŞIMIZ SAĞOLSUN
YÜCE RABBİM AİLESİNE VE BİZLERE SABIR VERSİN[/B]

Deliilyasliyiz 27.03.2009 17:33

Boyle olmamlıydı.... bunu haketmedi..... :((

cCc_NaZ_cCc 27.03.2009 17:36

ooff ooff acımız çok büyük :( :( Allah'ım mekanını cennet etsin.. dualarımızı eksik etmeyelimm :( gelmez muhsin başkanım gibi bir başkan daha :'(

king_dragon 27.03.2009 17:36

[B]Onlar ki; kendilerine bir musîbet isabet ettiği zaman: “Biz muhakkak ki Allah içiniz (O'na ulaşmak ve teslim olmak için yaratıldık) ve muhakkak O'na döneceğiz (ulaşacağız).” dediler.
Bakara-156[/B]

Allah (C.C) Herkeze Sabır Versin. Değeri Böyle Anlaşıldı ya Ona Yanıyorum.

kronik 27.03.2009 17:39

[B][COLOR=darkorange]Allahtan geldik ve yine Ona döndürüleceğiz..İnşallah acı çekmeden göçmüşlerdir. Öyle düşünmek istiyorum. Ne kadar feryatlar içinde bir konuşma dinlediysekte...
[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Kalplerinde taşıdıkları inanç ve hayırlarla Rabbimize ulaşmışlardır inŞaAllah..:( [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Bir değil binlerce fatiha hediyemiz olsun..[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Rabbimize kavuşanların kendilerine rahmet, kederli yakınlarına sabır diliyorum can-ı gönülden..[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]Mekanları cennet olsun..Halis dualarımızı esirgemeyelim..[/COLOR][/B]

DORUK58 27.03.2009 17:45

En çok o acı çekti en çok o sabretti ama birkez olsun duruşundan ödün vermedi o hep kahramandı gözümde o gerçek lider yalansız yalın diliyle gerçek dürüst ve samimi bir liderdi
anlayamadık anlatamadık bize düşen onun çizgisinde onun fikirlerinde onun yaptıklarını ders alıp yapmadıklarını ezberlemek ezberletmek ona yaşarken vermediğimiz değeri en azından şimdi aramızda yokken bunu söylemek çok zor (aramızda yokken)vermek onu unutmamak unutturmamak unun adına yakışır onun ülküsünde fikirlerinde yürüyecek gençler yetiştirmek yetişrn gençlere sahip çıkmaktır. ÖNCELİKLE AİLESİNE, SIVASLI HEMŞERİLERİME, BBP LİLERE VE TÜRK DÜNYASINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM

Ertugrul 27.03.2009 17:48

[B][I][U]İnna lillah ve inna ileyhi raciun[/U]

Allah rahmet eylesin, başta Yazıcıoğlu ailesi olmak üzere, sevenlerinin, Sivas'ın ve ülkemizin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet olsun. [/I][/B]

Dilsad Hatun 27.03.2009 17:54

INANMIYORUMMMM INANAMIYORUMM :'( :'( :'( Gözyaslarimi bu konuda duyarsiz kalanlara HAKKIMIZI HELAL ETMIYORUZZ

sivaslimete 27.03.2009 17:54

HEPİMİZİN BASİ SAG OLSUN ALLAH MEKANİNİ CENNET ETSİN

WEZ Format +2. ?uan Saat: 11:28.