Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=38603)

Sivaslilar.Net 21.12.2011 12:40

Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

[IMG]http://resimzade.com/Show.html?i=34008&token=35177[/IMG]

[B]Sivas Belediyesi'ne alınan 5 yeni otobüs, hizmete sokuldu.
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, otobüslerin tanıtımında yaptığı açıklamada, yeni alınan 5 aracın halk otobüsleri sistemi içerisine dahil edilmeyeceğini belirtti.[/B]

Belediyenin o sistem içerisinde olmadığını, yapılan anlaşmalar gereği o sistemi kooperatiflerin yürütmek durumunda olduğunu ifade eden Ürgüp, "Ağılıklı mezarlık hizmetleri olmak üzere belediye bünyesinde kullanacağız. Bu araçlar 26 oturaklı 74'ü ayakta olmak üzere toplam 100 kişi taşıyabilen modern ve çevre dostu otobüslerdir. Otobüslerimiz ayrıca, engelli, yaşlı kişiler ve çocuklu aileler için rampa özelliğine taşıyor. Bunların hepsini halkımıza daha iyi hizmet edebilmek için yapıyoruz" diye konuştu.

Daha sosyal ve halkla iç içe bir belediye olabilmek için yeni projeler geliştirdiklerini kaydeden Ürgüp, 2 milyon lira değerindeki araçların mezarlık hizmetlerinde, çermiklerde, belediyenin dışarıdan gelen misafirlerini gezdirmede ve belediye personelini taşımada kullanılacağını söyledi.

[B]-Ölenlerin kefenlerini belediye verecek- [/B]

Yeni dönemde mezarlıklardaki hizmetin sadece taşıma alanıyla kalmayacağını dile getiren Ürgüp, yılbaşından itibaren hayatını kaybedenlerin kefenlerinin belediye tarafından verileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Cenaze sahiplerinin cenazeleriyle uğraşırken 'kefen alayım, tahtamı alayım' gibi dertleri oluyor. Bunlarla uğraşmalarını ortadan kaldırabilmek için her cenaze sahibine bir adet kefen ve mezarlıklarda kullanılan mezarlık tahtalarını da belediye olarak vereceğiz. Bu sayede onların bu işlerle uğraşmalarını engelleyeceğiz. Bu manada 2012 senesi içerisinde bir takım yeni faaliyetlerle birlikte halkımızın huzuruna çıkacağız. Daha sosyal, daha halkla iç içe bir belediyeyi 2012 yılından itibaren vatandaşlar görecek." dedi.

AA

Kibrisli 21.12.2011 19:12

Cevap: Sivas Belediyesi'ne 5 Yeni Otobüs Alındı

Ya bu başkan da geleceği göremez oldu... Hem konforsuz ulaşım hem trafik sıkışıklığı. Al işte. Sami Aydın harika bir rant sağlamıştı, Doğan Ürgüp öyle birşey yapmaz ama o da vizyonunun yetmediğini gösterdi. Aynı model araçların büyükleri var. İzmir'de kullanılıyor. Türkiye'de üretiliyor ve Tüm Türkiye'deki en iyi otobüsler diye gösteriliyor. Birçok özelliği var ki Sivas için de biçilmiş kaftanlar. En azından 2 bölgeye kesinlikle bu büyük otobüslerden alınmalı. Üniversite ve Kümbet Şirinevler hattı.

BOUN 21.12.2011 19:46

Sayın Başkan önce ölülere değil dirilere hizmet edin. Mezarlık servisinde kullanacaklarmış otobüsü, peh! Allah akıl fikir versin, Allah şuur versin. Üniversite hattında insanların yaşadığı sıkıntıyı görmezden gelip yeni otobüsleri mezarlık, çermik, işçi vs servisi yapmak tek kelimeyle şuursuzluktur.

İsmail Özçelik 21.12.2011 22:26

Başkanın ufkunun ne kadar dar olduğunun resmidir. Madem eski hatlarda kullanamıyorsunuz anlaşma gereği yeni hat açın. Kocaman Sivas'ta hat mı kalmadı?? Bilmiyorlarsa biz atalım yani...

Sabiha Serin 22.12.2011 00:31

Bügün çarşıda işlerim vardı. Meydanda gelinler gibi süzülen pırıl pırıl otobüsleri görünce nasıl nasıl sevindim anlatamam.
Artık Üniversite lojmanı duraklarında karda soğukta otobüs beklemekten hasta olmaktan kurtulacakmıyım, öğrencilerimiz karanlıklarda soğuk havalarda otobüs kuyruğunda beklemekten kurtulacaklar inşallah dedim içimden.
Ama hayal kırıklığına uğradım sevincim boşa çıktı. Meğer halk otobüsü olmayacakmış, Yazıkkkk....

Azizem_58_58 22.12.2011 07:03

[QUOTE=Sabiha Serin;608633]Bügün çarşıda işlerim vardı. Meydanda gelinler gibi süzülen pırıl pırıl otobüsleri görünce nasıl nasıl sevindim anlatamam.
Artık Üniversite lojmanı duraklarında karda soğukta otobüs beklemekten hasta olmaktan kurtulacakmıyım, öğrencilerimiz karanlıklarda soğuk havalarda otobüs kuyruğunda beklemekten kurtulacaklar inşallah dedim içimden.
Ama hayal kırıklığına uğradım sevincim boşa çıktı. Meğer halk otobüsü olmayacakmış, Yazıkkkk....[/QUOTE]

evet katılıyorum üniv lojmanlarının duraklarında mahvoluyorum ya çarşıya gitmek için otobüsü 1.5 saat beklediğimi biliyorum

besyo_cu 22.12.2011 09:37

[B]Çağın ne kadar da gerisindeyiz...

Ne otobüsü ne minibüs'ü yap tramvay'ı, Çermik hattı için de metrobüs sitesmini getir. Doğan ÜRGÜP Sivas için ne kadar büyük bir zaman kaybı bir kez daha ortaya çıktı...[/B]

Azizem_58_58 22.12.2011 10:15

[QUOTE=besyo_cu;608636][B]Çağın ne kadar da gerisindeyiz...

Ne otobüsü ne minibüs'ü yap tramvay'ı, Çermik hattı için de metrobüs sitesmini getir. Doğan ÜRGÜP Sivas için ne kadar büyük bir zaman kaybı bir kez daha ortaya çıktı...[/B][/QUOTE]

[B]Çok doğru katılıyorum.[/B]

Sabiha Serin 22.12.2011 19:08

[QUOTE=Azizem_58_58;608634]evet katılıyorum üniv lojmanlarının duraklarında mahvoluyorum ya çarşıya gitmek için otobüsü 1.5 saat beklediğimi biliyorum[/QUOTE]

İnanın duraklarda otobüs beklemekten hastalıktan kurtulamıyorum.Gideceğimiz yere zamanında yetişemiyoruz.Üniversite lojmanlarına her dört otobüste bir lojman otobüsü geliyor. Hem soğukta donuyoruz hemde lojmandan istasyona giden otobüsler 20 dk da geçtiğinden ayakta gidiyoruz.
Sayın Başkanım Allah aşkına bu çilemize bir son verin ne olur.Sağlığımız elden gitti vallahi. Hiç değilse büyük otobüslerden ikisini Üniversite güzergahına tahsis ediniz. Birisi Toki tarafına biriside İstasyon tarafına olsa ne güzel olur, azıcıkta olsa belki yoğunluk azalır. Şu anda Sivas'ta ulaşımdan en çok mağdur olan Üniversite yolcuları. Hastaneye gidip gelenler, öğrenciler, lojman yolcuları herkes ulaşım sorunundan şikayetci. Bu ufak otobüsler Üniversiteye yetmiyor.Sayın yetkililerimize diyorum ki, Allah aşkına bir gün olsun özel arabanızı bırakıp Üniversiteye otobüs ile gidiniz.Bizi ancak belki o zaman anlarsınız. Dakikada dahi otobüs kalksa yetmiyor yetmiyor...

aktassa 23.12.2011 10:46

[B]Ya yolların dar, ve yetmediği o trafiğe sen git İstanbulda bile manevrası zor olan otobüsleri al.
Hangi mantığa sığar bu.
Belediyenin yüzlerce binlirası sokaklarda yine.

Buna ek olarak ben olacakları söyleyeyim.
O otobüslere vatandaşın binmesi herhalde 2 ayı bulur.
Daha önce de iş makinası aldık dedi. İşin en yoğun olduğu yaz aylarında kullanmadı. Egolarını tatmin için aylarca gösteriş yaptılar belediyenin önünde.
Koca kamyonları kurdela bağlayıp BAAAAAKKK BEN KAMYON ALDIM dercesine yüzsüzleştiler.
Aynısı olacak.
Maksat vatandaşa hizmet değil, nispet...[/B]

WEZ Format +2. ?uan Saat: 03:33.