Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar

Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar (http://www.sivaslilar.net/forum/index.php)
-   Anasayfa Haberler (http://www.sivaslilar.net/forum/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Sevgililer Günü hareketliliği (http://www.sivaslilar.net/forum/showthread.php?t=33633)

Sivaslilar.Net 11.02.2010 15:32

Sevgililer Günü hareketliliği

[IMG]http://www.sivaslilar.net/images/stories//ozelgunler/sevgililer-gunu-sivas.jpg[/IMG]

[B]Sevgililerin heyecanla beklediği Sevgililer Günü'ne birkaç gün kala, alış veriş merkezleri bu gün için vitrinlerini süsleyerek, çiftleri hediye almaya davet etmeye başladı. [/B]

Bu özel günde birbirlerine en iyi hediyeyi alabilmek için yarışan sevgililer için birçok seçenek var. Bir buket çiçekten bir çift terliğe, giysiden tek taş pırlantaya kadar çeşit çeşit hediyeler vitrinlerde sevgiliye ulaşmayı bekliyor.
Sevgilileri olduğu kadar firma sahiplerini de sevindiren Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birçok sektörde olduğu gibi çiçekçilerde de hareketlilik başladı.
Sevgililer Günü ile ilgili gazetemize görüşlerini bildiren Ebru Çiçekçilik İşletmecisi Sefa Dilmen Sevgililer Günü'nde satışlarının arttığını, vatandaşların en çok güle rağbet gösterdiğini söyledi.
Çiçek dilinde "Seni Seviyorum" anlamına gelen kırmızı gülün adet fiyatının 5 TL olduğunu belirten Dilmen, vatandaşın özellikle Sevgililer Günü'nde 10 veya 20 adet gülden oluşan buketleri tercih ettiğini belirtti.
Vatandaşın talebine göre özel buketlerin de hazırlandığını ifade eden Dilmen "Herkesi bu özel günde çiçek almaya davet ediyoruz" dedi.

ZUHAL A. BIÇAKCI / Sivasın Sesi

LaEdri 11.02.2010 15:42

Cevap: Sevgililer Günü hareketliliği

Kırmızı gül "Seni Seviyorum" mu demekmiş?Ben başka bir şey biliyordum!:)

Salim58 11.02.2010 16:20

Çiçekçiler bir günde ne kazanırsa bir dahaki yıla kadar onunla idare ederler heralde.

58_SEMİH_58 11.02.2010 16:39

[B]Anneler günü ve babalar gününe tamamda bu ne kadar saçma bir gün insan sevdiklerini sadece 14 şubat'ta mı hatırlıyor.Geriye kalan 364 günde ne yapıyor acaba :confused:[/B]

SsİiVvAaSsLlIı 11.02.2010 17:00

böyle günlerde olmasa esnafımızın yüzü gülmeyecek...

Arif Coşkun 11.02.2010 17:08

[QUOTE=LaEdri;520687]Kırmızı gül "Seni Seviyorum" mu demekmiş?Ben başka bir şey biliyordum!:)[/QUOTE]

[B]Kırmızı Gül;[/B] "Seni Seviyorum" anlamını ifade eder.
[B]Beyaz Gül;[/B] "Sen çok güzelsin,sana değer veriyorum" demektir.
[B]Kırmızı ve beyaz karışımlı gül [/B]; birliktelik anlamına gelir."Senin için ölürüm bile,bizin aşkımız herşeyden üstündür." ,birlikte yaşamak istediğini belirtir.
[B]Pempe Gül[/B] ; gönül koyma anlamını da gelir.Ayrıca mükemmel mutluluk ifadesidir.
[B]Sarı Gül [/B]; azalan sevgiyi ve aşkıda ifade eder.Ayrıca arkadaşlık ve sevinçli olduğu anlamına da gelir.

Daha ne anlamlar varmış haberin yok ellamki:)

Şu bu her ne günü olursa olsun birileri ekmek parası kazanıyo sonuçta piyasa en azından canlansın biraz . Haydin bakalım çiçek paralarınızı hazırlayın Coşkun Çiçekçiliğe'de uğramayı unutmayın :)

Salim58 11.02.2010 17:11

[QUOTE=arifcoskun;520720][B]Kırmızı Gül;[/B] "Seni Seviyorum" anlamını ifade eder.
[B]Beyaz Gül;[/B] "Sen çok güzelsin,sana değer veriyorum" demektir.
[B]Kırmızı ve beyaz karışımlı gül [/B]; birliktelik anlamına gelir."Senin için ölürüm bile,bizin aşkımız herşeyden üstündür." ,birlikte yaşamak istediğini belirtir.
[B]Pempe Gül[/B] ; gönül koyma anlamını da gelir.Ayrıca mükemmel mutluluk ifadesidir.
[B]Sarı Gül [/B]; azalan sevgiyi ve aşkıda ifade eder.Ayrıca arkadaşlık ve sevinçli olduğu anlamına da gelir.

Daha ne anlamlar varmış haberin yok ellamki:)

Şu bu her ne günü olursa olsun birileri ekmek parası kazanıyo sonuçta piyasa en azından canlansın biraz . Haydin bakalım çiçek paralarınızı hazırlayın Coşkun Çiçekçiliğe'de uğramayı unutmayın :)[/QUOTE]

[B]Abi coşkun çiçekçilik buraya gönderirmi, kargo masrafı çiçekten pahalıya gelmesin.:D[/B]

sandalli 11.02.2010 18:41

Avrupa özentısı, kapitalist sistemin insanlara boşa harcama yaptırdığı bir gün. İnsanların sevgilerini maddiyatla gösterdikleri ya da anladıkları bir oyun. Boşa masraf. Sevdiğiniz kişiye başka bir günde ihtiyacı olduğu birşey alabilirsiniz, bence daha makbule geçer. Hiç romatik değilim biliyorum ama ben bir şiir armağan ederim, masraftan kurtulurum. :)

Kibrisli 11.02.2010 19:09

Valla ömrümce kutlamadım kutlamayı da düşünmüyorum... St. Valentine diye bir aziz öldü diye niye analım ki onu? Buyrun, Ferhat ile Şirin'in gerçekliğinden bahsediliyor... Arkeologlarımız araştırsınlar, Tarihçilerimiz bulsunlar ölüm günlerini bizlerde Sevgililer Günü olarak o günü seçip onları analım?

gönlüm58 11.02.2010 19:33

Benim sevgilim bana çiçek verırse kafasına geçiririm.:):)ama Sıvas-Diyarbakırspor macına götürürse iyi olur...:):):)Şaka bir yana bende hoşlanmıyorum saçma buluyorum...

WEZ Format +2. ?uan Saat: 05:52.