Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 15.11.2007, 02:45   #5
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: MECNUN OTYAKMAZ İLE RÖPORTAJ

Bizim başkan için,
Bu gün daha değişik bir açıdan baıyorum.Türk futbolunun,önümüzdeki 5-10 yıllık sürecinde,türk futboluna damğasını vuracak olan başkanımıza,maalesef SİVAS camiasından veyada Aslen SİVASLI olan,sanat-iş-değişik meslek guruplarında aktif olan,hemşerilerimiz ne yazıkki geçmişde olduğu gibi bugün de gerekli ilgi ve alakayı göstermiyor.
Geçtiğimiz hafta sonu,Bir Tv proğramında,DAVUT DİŞLİ;''Maalesef,SİVASSPOR'u sivaslı olmayanlar desdekliyor'' gibi cümle kurdu ve devamındada,hatta sivassporu sivaslı olmayanlar yönetiyor, demeye getirdi.
Hafızamda kalan ve yönetimde olan,SİVASLI olmayan,yönetim kurulu üyelerinide düşününce,üstüne üstlük,SİVASSPOR adına federasyona gönderdiğimiz,üye (TAHİR KIRAN-fenerbahçeden gelen,aslen rizeli) de,sayın dişlinin yorumunu desdekler konumdadır.
Burda dikkat çekmek istediğim konu ise,ortada SİVASSPOR'umuz var.Zorda iken yardımcı olup elini tutan yok.
Başarılı olduğu durumda ise aman ayakları tökezlesinde düşsünler biz o koltuğa oturayım düşüncesi hakim.
Diğer şöhret veya işadamı olmayan hemşerilerimizde ise maalesef tam bir vurdumduymazlık hakim.En son 14.11.2007 tarihinde,işyerinde ziyaret ettiğim bir hemşerim,iki yıldır kapısını aşındırmam nihayetinde hiçbir tepki vermediği gibi umursamaz tavrını ne yazıkki,bu başarılı günlerimizde,heyecanlı gördüm.Ama hevesimi yarım bırakan ise daha konuşmaya başlamadan,'' aman ha para istemeyesin''.Ben iki yıllık ziyaretlerim neticesinde bir defa para istemediğim gibi,yakın uzak bahsinide açmamışdım.Yine 15 gün evvel,mahmutpaşada tanışdığım toptancılık yapan,beylikdüzünde fabrikası olan hemşerimde benzeri bir yaklaşım sergilemişdi.
Öte yandan,ister malatyalı olsun veya bize kendini yakın hisseden başka vilayetlerden şahıslar daha istekli,yardıma hazır yaklaşımları beni şoke ediyor,hemde memnun ediyor.
Beşiktaş maçı sonrası,babası trabzon'lu,annesi kars'lı olan bir arkadaşın,gece saat 23.30 sularında maç çıkışımızda, derneğe üye seyirci arkadaşlarımıza
birer çay içirip ısıtmak için kapısını çaldığımızda,''Müsaitmisin'' sorumuza verdiği cevap;''O ne demek lider takıma hemide beşiktaşı yenmiş bir takıma her zaman kapım açık'' cevabı beni duygulandırdı.
Maalesef aynı hassasiyeti bizim hemşeri çevremizde göremiyorum.Bizim olmadığı gibi,ülke genelindede bu ilgi, alaka yok.Hatırlatmak istediğim husus,geçmişden ders almak;
Göztepe,malatyaspor,istanbulsp or gibi aklıma gelen bir zamanların ligde fırtınalar koparak gün be gün basında haberleri olan takımların,aynı bizim bu günlerde yaşadığımız ''Süper liğdeyiz,gideceğimiz yere kadar gittik,artık iş bitti'' düşüncesi doğrultusunda,kesilen ilgi ve alakanın,nihayetinde o kulüplerin kapısına kilit vurulma noktasına gelmesi.
Boş konularla,koltuk kavgaları ile,hasetliklerle,fitnelerle fesatlıklarla uğraşmayı bir kenara bırakalım.
1-SİVASSPOR'a nasıl desdek olabiliriz.
2-SİVASSPOR için nasıl projeler geliştirebiliriz,
Gibi ana başlıklarda fikir ve yorumlar ortaya koyarak bu konularda projeler geliştirebiliriz.