Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 25.10.2008, 14:03   #8
güleyşa_58
Yiğido

güleyşa_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güleyşa_58 Şuan güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2010 21:00

Tecrübe Puanı: 634 güleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKgüleyşa_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Öğretmen Rapor Aldı Sınıf 11 Yaşındaki Sevgiye Kaldı

Yazık tabi ki! Allah bilir o öğretmenimiz de binbir hayallerle mezun olup altın bir nesil yetiştirmeyi planlamıştır. Ama iş başa düşünce değişiyor demek ki(!) Öğretmenlik öyle herkesin yapabileceği bir meslek değildir. İlk bakışta gayet cazip gelir. Herkes hemen” Ooohh keyfinize diyecek yok. Yaz tatili, kar tatili, dini bayram, milli bayram valla iyisiniz” der. Ancak bunu söyleyen kişi resmen öğretmenliği bir meslek olarak algılar. Yani para getiren meslek! Bi de bayan mesleği olarak görürler ya! Halbuki bu işe baş koyan kişi bi kere sevmeli! Hele bu hocamız gibi sınıf öğretmeniyse kat be kat sevmeli. Tamamen gönlünü vermeli. Çünkü çocuk okulla sınıf öğretmeniyle tanışır. Evet, bayan öğretmenler bu konuda biraz daha hassas ama emin olun ki beş parmağın beşi de bir değil. Genelleme yapmamak lazım. O kadar çok tanıdığım var ki… Her yıl binlerce mezun veren eğitim fakülteleri sizce öğretmenleri o şartlara ne kadar hazır bulunarak mezun ediyor? Gidip merkez okullarda staj yaptırıp her şeyi öyle olacakmış gibi idrak ettiriyorlar. Halbuki mezun olduktan sonra gideceği yer sonuçta bir köy. Sürekli merkezde yaşamış birinin de köy şartlarına uyum sağlaması doğal olarak biraz zor olur. Önemli olan da zoru başarmak. Ne demek kalmak istemiyorum? Neyse ki şimdilerde eğitim fakültelerinde az da olsun bunu hissettirmeye başladılar. Bu hocamızın yerinde olmak isteyen o kadar çok mezun öğretmen var ki… Böyleleri de işte… Gerçi bunun gibileri gitse de ne fark edecekti ki? Ha gitmiişş ha gitmemiş. Vardır her şerde bir hayır
Rabbim bizleri örnek teşkil edecek insanlar eylesin…

BİR NAMAZLIK SALTANATIN OLACAK O TAHT MİSALİ MUSALLA TAŞINDA...
güleyşa_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla