Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 16.08.2009, 23:44   #40
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 953 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Kürt Açılımı" Nedir ?

Alıntı:
güleyşa_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Şimdiye kadar yazılanların hepsini okudum, çoğuna katılmamak elden değil... Ama üstteki yorumun bu cümlesine kesinlikle katılmıyorum. Yıllardır sorun olarak görülmese de herkes biliyor ki başlı başına bir sorun. Her ne kadar eşitlik sağlansa da... Ve hükümet bence çok büyük bir cesaret göstererek bu sorunu ele almayı göze aldı. Cesaret diyorum, çünkü üstteki yorumda arkadaşın dediği doğudaki oy potansiyeli artırmasının aksine, yurdun dört bir yanından almış olduğu oy oranını düşüreceği alenen ortada. Çok beğenmeyen, sevmeyen, istemeyen var gibi gözükse de sandıktan sonuçlar öyle çıkmıyor. Açık ara farkla kazanıyor. Adam bunu göze alıp bir şeyler yapmak istiyor bu bile bizce siyasi çıkar. Ben o kadar kötü düşünmüyorum. İnşallah daha iyi şeyler olur, bekleyelim ve görelim...
Bende sana katılmıyorum arkadaşım , AKP'nin oy aldığı şehirler bellidir sosyo kültürel ve ekonomik şeklide bellidir. 20 milyon ve her geçen gün çoğalan ve azalan türk nüfusunu düşündüğünde aslında kürtlere peşkeş çekildiğini kavraman zor olmamalı. Bu manevralar tamamen ilereye dönük oy siyasetidir. Bu ülkede türk sorunu hergeçen gün artarak büyüyor neden bu hükümet buna bir çare düşünmüyor. Yada işsizler ordusuna bir çare bulamıyorda , böyle dandirik açılımlar peşinde koşuyor.