Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 05.11.2009, 23:54   #2
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart Cevap: Kızılbaş Adının Kaynağı: Türk Gelenekçiliği

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Cumhurbaşkanı Gül, Cemevi'ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tunceli'de Hacı Bektaşi-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği'nin cemevini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül, burada cemevi dedesi Ahmet Yurt ve cemevi yönetim kurulu üyesi Celal Karagöz ile yönetim kurulu üyelerince karşılandı. Gül, Karagöz'ün ''Cemevimize ilk defa ziyarete gelenler mumluğa giderek, kardeşlik, demokrasi ve barış için bir mum yakarlar" sözleri üzerine mumluğa gitti. Burada Gül, çakmağı tutarken, cemevi yönetim kurulu üyesi Celal Karagöz cumhurbaşkanı adına mum yaktı.

Daha sonra ayakkabılarını çıkartarak cemevine giren Gül, bağdaş kurarak semah gösterisini izledi. Buradaki törene Cumhurbaşkanı Gül'ün yanı sıra Devlet Bakanı Faruk Çelik, Milletvekilleri Necati Çetinkaya ve Reha Çamuroğlu ile YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan eşlik etti. Cemevi dedesi Ahmet Kuloğlu'nun öncülüğünde kısa bir cem töreni sonrası Celal Karagöz cumhurbaşkanından cemevlerinin ibadethane sayılması isteklerini dile getirdi. Karagöz, "Sayın Cumhurbaşkanım, sizden buna öncülük etmenizi istiyoruz. Biz, Sünni kardeşlerimizin hassasiyetlerini çok iyi biliyoruz, onlara saygı duyuyoruz, onlar da bizim hassasiyetlerimize saygı gösterirlerse kardeşçe ve barış içinde yaşarız." diye konuştu.

(ALINTI)