Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Güncel Yazılar
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 02.04.2013, 19:01   #4
35gürün58
Yiğido

35gürün58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35gürün58 Şuan 35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2014 15:15

Tecrübe Puanı: 690 35gürün58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Güncel Yazılar

VATAN-MUSTAFA MUTLU 02.04.2013

AHMET BEY İKNA OLUR DA , ATATÜRK'Ü NE YAPACAKSINIZ

Son yıllarda saçmalayanların sayısı o kadar arttı ki artık hepsine laf yetiştirmek olanaksız hâle geldi. Örneğin geçen hafta iktidara yakın A Haber isimli kanalda “Nevruz’da Türk bayrağı neden yoktu?” konusu tartışıldı.

Programın konuğu da türbanlı ve aşırı makyajlı bir kadındı. Hani şu “Atatürk’ü sevmiyorum, sevmek zorunda mıyım?” diye çemkiren kadın.

Adını da vereyim: Hilal Kaplan!

Gayet sakin başladığı konuşmasını, “Artık bu Türk Bayrağı’nın ismi değişmeli... Mesela ‘Devlet Bayrağı’ olabilir” diye bitirdi.

Bu önerinin fikir babası aslında BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’mış ama Hilal Hanım’ın çok hoşuna gitmiş!

Kışkırtıcı!

Fransız, Alman, İtalyan, Yunan, İngiliz bayraklarının ne kadar “ırkçı bir yaklaşımın ürünü” olduğunu asla sorgulamayacaksın...

Adı sanı duyulmamış küçücük ülkelerin bayraklarının karşısında bile esas duruşa geçeceksin...

Ama sıra Türk Bayrağı’na gelince, bunu “ırkçı yaklaşımın ürünü” bulup, adının değiştirilmesini isteyeceksin. Bu hanımın saçmalamalarını eskiden “gündeme gelme hevesi”ne bağlardım ve “Reklamın iyisi kötüsü olmaz, yeter ki adı konuşulsun” çabasının bir ürünü olduğunu düşünürdüm.

Artık öyle düşünmüyorum. Çünkü açıkça “kışkırtıcılık” yapıyor!

Mozart ırkçı mıydı?

Peki; Türk Bayrağı bu hanıma batıyor da; önünde ya da içinde Türk geçen diğer tamlamalar batmıyor mu?

Hadi; rengini şehitlerinin kanından alan Türk Bayrağı’na “devlet bayrağı” dedik...

İyi de... “Türk Lokumu”na ne diyeceğiz? Ya da evrensel bir sözcük hâline gelen “Alaturka”yı, “Alatürkiye” olarak mı değiştireceğiz?

Araplar bile satın aldıkları “Türk Telekom”un adını değiştirmeye cesaret edemezken, biz “Türkiye Telekom” olarak mı düzelteceğiz?

Türk Hava Yolları, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Türk Kızılay Derneği, Türk Patent Enstitüsü ne olacak?

Mozart’ın “Türk Marşı”nı da “devlet marşı” mı yapacağız? Aksi hâlde dinlenilmesini ve çalınmasını yasaklayacak mıyız?

Türk Tabipler Birliği Genel Kurulu hemen toplanıp “Türk”ü atmak zorunda mı kalacak?

Diyelim ki Türk Eximbank’ın kapısına kilit vurduk; Power Türk’ün, Slow Türk’ün, Joy Türk’ün yayınını durdurduk, CNN Türk’ü, Haber Türk’ü, Kanal Türk’ü korkutup boyun eğdirdik; “Türk hamamı” kavramını nasıl sileceğiz ansiklopedilerden?

“Türk gibi cesur”u nasıl “Türkiyeli gibi cesur”a dönüştürebileceğiz?

Madem Türk ismi bu kadar rahatsız ediyor bu arkadaşları; o zaman neden Ahmet Türk’ü ikna etmekten işe başlamıyorlar? Selahattin Demirtaş neden Ahmet abisinin karşısına geçip, “Senin soyadını artık Ahmet Kürt yapalım” demiyor? Ha; bunu çok yakında yapacaklarından ve Diyarbakır’da ateş yakarak kutlayacaklarından hiç kuşkum yok da...

Mustafa Kemal Atatürk’ün adını, “Atatürkiye” olarak değiştirmeyi ne zaman gündeme getireceklerini gerçekten ben de merak ediyorum!

Uzun söze gerek yok: Böyle sessiz ve tepkisiz kaldığınız sürece, emin olun her türlü saçmalığı yapabilirler!

Yeter ki Hilal Hanım’a kaşıyacak, kanatacak yara olsun:

Babasını bile “Türk”lükten çıkaracağından adım gibi eminim!

‘Yasal!’

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yıllardır faaliyet gösteren kargo şirketlerinin yasa dışı çalıştıklarını söylemiş. Çünkü PTT her türlü posta hizmeti konusunda “tekel”miş ama kurye şirketleri bu yasal hakkı gasbediyormuş!

İlahi Bakan Bey; yasa dediğiniz nedir ki? Örneğin, sınırlardan pasaportsuz geçiş yapmak yasal mı? Hayır...

Peki; teröriste, “Nasıl geldiysen öyle git” diyenler yasalara çok mu saygılı davranıyor ki siz milletin ekmeği söz konusu olunca yasayı hatırlıyorsunuz?
35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 35gürün58'e Teşekkür Ediyor...