Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 10.09.2013, 09:24   #6
halukgta
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

halukgta Şuan halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2016 12:35

Tecrübe Puanı: 492 halukgta FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kur'an ın Tefsire Ve Tevile İhtiyacı Var mı

Değerli din kardeşim, lidersiz hiç bir topluma yön veremezsiniz. İşte peygamberimizde Allah ın emrettiği kitabın yayılması, topluma anlatılması ve ikna edilmesi için seçilen, bizler için çok özel bir liderdi.

Bizler için lider, Allah için ise elçiydi. Lütfen elçi sözcüğünü araştırınız anlatmak istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Elçinin görevi tek kelime bile farklılık olmadan, aldığı bilgiyi iletmektir.

Dikkat ederseniz Allah ın elçisinin görev ve sorumluluğunu anlatırken de, zikrettiği yetkilerden bunu daha net anlıyoruz.

Elçilik görevini lütfen küçümsemeyiniz. Beşeri anlamda görev verilen elçileri, geçmiş tarihlerden yola çıkarak düşününüz. Bu elçiler saygın ve çok önemli insanlardı. Yaptıkları işlerde riskli ve tehlikeliydi. Bu yolda ölen tarihte birçok elçileri duyarız.

Bir anlaşmazlık olduğunda karşı tarafa elçi gönderirler ve elçinin saygın ve güvenilir bir insan olmasına dikkat ederler ki aramızı bulsun diye.

Peygamberimizin elçilik görevini aldığı dönemi düşünün lütfen. Azgın, dinde sapmış bir toplum. Bu topluma siz yeni bir kitap getirip bu Allah katındandır diyeceksin, öyle kolay kabul görebilecek bir görev mi sizce?

Kolay olmadığı içindir ki, peygamberimizi öldürmek için ne planlar yapıldı. Nice savaşlar yaptı ne eziyetler çekti. Bugün bizler Müslümanlığımızı, Peygamberimizin sayesinde rahatça yaşıyoruz.

Ama bizler onun gerçek ümmeti olamadık. Bölünmeyin dedi bölündük. Kur'an ın ipine sarılın diye tebliğ etti, yalnız Kur'an yetmez dedik. Halbuki sizlere okuduğum kur'an yetmiyor mu diye tebliğ ettiği halde. İşte onun içindir ki mahşer günü peygamberimizin şahitliğinde, Benim ümmetim Kur'anı terk etti diyecek.

Allah peygamberimizi örnek göstermiştir ama yaşantısı ve hayata bakışı, davranışları, Kur'anı yaşamına nasıl geçirdiği ile örnek olarak göstermiştir. Yoksa Allah ın elçisi dinde Allah ın hüküm ortağı değildir, zaten Allah buna asla izin vermediğini göstermiş, HÜKÜM YALNIZ ALLAH IN DIR DEMİŞTİR.

Peygamberimiz ben yalnız bana vahyedilene uyarım diyorsa, sizce her şey çok açık değil mi?

Saygılarımla
halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla