Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - SİVAS TAKIMINA SAHİP ÇIK
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.05.2011, 00:19   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİVAS TAKIMINA SAHİP ÇIK

SİVAS TAKIMINA SAHİP ÇIK

Bugün 22 Mayıs 2011 Sivas yine tarihi bir gününü yaşadı. Dünyanın her yöresinde yaşayan Sivasspor ve Fenerbahçe taraftarlarının kalbi Sivas’ta attı. Süper ligin son maçı bugün saat 20.00 de Sivas 4 Eylül stadyumunda oynandı ve Sivasspor-Fenerbahçe karşılaşması sonucunda Fenerbahçe’nin şampiyonluğu ile son buldu. Fenerbahçe’nin bu başarısını kutluyorum.

Bir Sivaslı bayan yiğido olarak bu pazar sabahı güne bir başka başladım. Yüreğimde tarif edemediğim heyecan vardı. Çocukluğum Sivasspor maçlarında geçti . Şimdi yine Sivasspor aşkım devam ediyor. Bu sevgimi SİVASSPOR İÇİN SLOGANLAR ve YİĞİDOYUM TA EZELDEN adlı şiirlerimde anlatmaya çalıştım.Sivasspor’un son haftalarda önceki dönemlere göre şansızlığını takip ettiğimden, Sivasspor-Fenerbahçe maçından Sivassporun galibiyet ile çıkacağından açıkcası pek umudum yoktu. Ama yinede umutlu olmamız ve bu önemli günde her şeyimizi bir tarafa bırakıp Sivassporumuzu desteklememiz gerekiyordu. Eşim ile birlikte Sivasspor yazısı ve üçyıldız ile donanmış kırmızı beyaz atkılarımız boynumuzda Sivas İstasyon Caddesinde idik. Cadde ve sokaklarda en çok Fenerbahçe taraftarları vardı.Öyle ki her adımda sarı lacivert giysilerle Fenerbahçe taraftarları bayraklarla davul zurna ile,sloganları ve takımlarının marşları ile Fenerbahçe takımını coşku ile destekliyorlardı..Hatta Sivaslı tanıdıklarımdan da Fenerbahçe yi destekleyen bir çok kişiyi gördüm. Ever elbette herkes istediği takımı destekler saygı duyarım ama bugün Sivaslıların Fenerbahçe yi değil Sivassporu desteklemelerini beklerdim.Doğrusu çok üzüldüm.
Caddelerde sadece bir avuç Sivasspor taraftarı mert yürek yiğido gençlerimiz vardı.Onların hepsininde alnından öpüyorum. Çünkü ellerinden geleni yaptılar, Yiğidoya yakışır biçimde Sivassporu ölçülü sloganları ile centilmence desteklediler. Ama ne yazıkki bir çok genç yiğidolarımızda Sivasspor yazılı penyeler yoktu. Çoğunluğu öğrenci olan gençlerimizin maddi durumu iyi olsaydı zaten alırlardı. Oysa ben isterdim ki Sivasspor Kulübü yönetimi yüzlerce tişört ve şapka yaptırıp bu gençlerimize, taraftarlarımıza dağıtabilirdi. Sesleri kısılacak derecede coşku ile tezahürat yapan bir çok taraftar gencimiz akşama kadar belki de aç gezdiler. Sivas ne taraftarına nede takımına bugün sahip çıkmadı. Sivasspor taraftarlarımızın bazıları lafa gelince Sivassporluyuz derler ama hani! bügün nerede idiler. Sivaslılar neden çoluk çocuğu ile Sivaspor yazılı giysileri ile donatmadılar caddeleri. Bugün bir paket sigara içmeyip Sivasspor bayrağı alıp cadde ve sokaklarda neden tezahürat yapmadılar.Başka zaman Sivasspor lafı olunca yiğidoluk taslayan,mangalda kül bırakmayan yiğidoyum diyenler hani bugün nerelerdeydiniz? Neden Sivasspor’u sahiplenmediniz? Seçim zamanı destekledikleri partinin bayraklarını dükkanlarına asan esnaflar hani bugün neden dükkanınıza Sivasspor bayrağı asmadınız,neden desteklemediniz?
Kısacası SİVAS TAKIMINA BUGÜN SAHİP ÇIKMADI.
Sivas caddelerinin nerede ise tamamı bugün Fenerbahçe taraftarları ile doldu taştı.. Çok az sayıda Sivasspor taraftarı vardı Sivas caddelerinde. Fenerbahçe taraftarları coşku ile gezerken Sivasspor taraftarı halkımızda o heyecan yoktu.Sivas caddelerinde Fenerbahçe taraftarları özgürce, huzurlu ve barış içinde Fenerbahçe için tezahüratlarını yaptılar
İşte şimdi burada soluklanalım biraz. Şimdi soruyorum bütün dünyaya?
Sivas’ı dışarıda kötüleyip, arkasından atanlara sesleniyorum. Hani Sivas şöyle veya böyle idi.Evet işte bu tarihi günde Sivas asaletini,centilmenliğini, kültürünü,kibarlığını göstermiştir.Caddelerin hemen hemen tamamımı kaplayan Fenerbahçe taraftarlarına asla taşkınlık yapmamış ve onlara aslanlar gibi en iyi ev sahipliği yapmıştır. .Sivasımızı dışarıda yanlış anlatıp yanlış tanıtanları hayal kırıklığına uğratmıştır. Başka bir ilde olsa karşı takım taraftarları acaba bu kadar huzurlu ve barış içinde o sokaklarda özgürce gezebilirmiydi.
Bir Sivaslı olarak Sivas halkı ve taraftarlarını Sivas’a yakışır biçimde davrandıkları için tebrik ediyor,teşekkür ediyorum. Sivaslı olmakla bir kez daha gurur duydum Ancak tekrar altını çizerek söylüyorum. Sivasspor bugün sahipsizdi.Sivasspor kulübü ve Sivas bugün takımına sahip çıkmadı. Umarım bundan sonra yanlışlarını görür ve sahip çıkar, temennim budur. Sivasspora bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.

SİVAS TAKIMINA SAHİP ÇIK…SİVASSPOR HERŞEYE LAYIKTIR.

SABİHA SERİN
sabiha_serin@mynet.com
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...