Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - BugünLerde En Çok Kullandiginiz Cümle Nedir?
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 11.04.2012, 20:41   #9
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 06:48

Tecrübe Puanı: 681 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: BugünLerde En Çok Kullandiginiz Cümle Nedir?

Alıntı:
Sabiha Serin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Azize'ciğim bugünlerde en çok kullandığım cümle ne belki şaşıracaksın, hatta bu denli Sivas sevdalısı olan Sabiha teyzenden bu sözü duyduğuna belkide inanamıyacaksın. Ama işte söylüyorum sıkı dur.

" Allahım sen beni şu Sivas'tan kurtar"!!!!!!!

Sivaslı olarak Sivas'a bakılmadığını gördükçe kahroluyorum ve ne yazık ki artık bunu diyorum.Beni biliyorsun dobrayım ve dobra dobrada işte dedim.Bu yıl ciddi ciddi Sivas'tan taşınmayı düşünüyorum canım.Bu kararıma bende inanamıyorum , acı ama gerçek Sivas'ı bende terkedeceğim.
En sevdiğim memleketimden soğudum inan ne tadı kadı ne de tuzu. Sivas sahipsiz ve gün geçtikçe geriye gidiyor. Beni biliyorsun Sivas için elimden geldiği kadar kültür,sanat,edebiyat adına karşılıksız özveri iler çalışıyorum ama yok kızım yok ne kadar çırpınsakta boş. Sivas'ın elinden tutan olmadıkça gün geçtikçe geri gitmeye mahkumdur. İnan üzülüyorum. Oysa Sivasımız herşeyin en güzeline layıktır.
İyi düşünmüşsünüz. Sizi tebrik ederim. İnsanlar ençok yararlı olduğu, en çok mutlu olduğu mekanlarda olmalılar.

Bir ay öncesi yerel bir gazetede okumuştum Sivas ayda ortala 74 kişi göç veriyormuş. Sebepleri çok açık. Birisi sizin şu söylediğiniz mesela.

"Sivas'ın elinden tutan olmadıkça gün geçtikçe geri gitmeye mahkumdur."

Hayır, bence Sivaslılar önce kendi ellerinden kendileri tutmalılar. Geri kalmanın bir de kültürel boyutu var. Bir çok Sivaslıdan dinledim bunu. Siz de sorup dinleyebilirsiniz. "Civar illerde o ilin esnafı bir araya gelip, 'birlikte ne yapabiliriz' diye düşünürler, Sivas'ta ise, 'diğer esnafı nasıl bitiririm' diye düşünürler" diyorlar.

Çözümü; Kardeşliğe, dostluğa, insan sevgisine, işbirliğine, bilime, bilimsel gelişmeye önem verilmeli.. İsterlerse vermesinler kendileri bilir. Göç ayda 100'e 200'e çıkar.