Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - BugünLerde En Çok Kullandiginiz Cümle Nedir?
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 11.04.2012, 22:40   #10
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 794 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart Cevap: BugünLerde En Çok Kullandiginiz Cümle Nedir?

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İyi düşünmüşsünüz. Sizi tebrik ederim. İnsanlar ençok yararlı olduğu, en çok mutlu olduğu mekanlarda olmalılar.

Bir ay öncesi yerel bir gazetede okumuştum Sivas ayda ortala 74 kişi göç veriyormuş. Sebepleri çok açık. Birisi sizin şu söylediğiniz mesela.

"Sivas'ın elinden tutan olmadıkça gün geçtikçe geri gitmeye mahkumdur."

Hayır, bence Sivaslılar önce kendi ellerinden kendileri tutmalılar. Geri kalmanın bir de kültürel boyutu var. Bir çok Sivaslıdan dinledim bunu. Siz de sorup dinleyebilirsiniz. "Civar illerde o ilin esnafı bir araya gelip, 'birlikte ne yapabiliriz' diye düşünürler, Sivas'ta ise, 'diğer esnafı nasıl bitiririm' diye düşünürler" diyorlar.

Çözümü; Kardeşliğe, dostluğa, insan sevgisine, işbirliğine, bilime, bilimsel gelişmeye önem verilmeli.. İsterlerse vermesinler kendileri bilir. Göç ayda 100'e 200'e çıkar.
Sizin düşüncelerinize katılıyorum.İşte bütün mesele bu.Sizin şu sözlerinizde dediğiniz gibi """""Kardeşliğe, dostluğa, insan sevgisine, işbirliğine, bilime, bilimsel gelişmeye önem verilmeli.."""" İşte kitabın ortasından söz. Sivas bunlardan kaybediyor. Sivas'ta ne yazıkki birbirini çekememezlik,fesatlık, bir adım öne çıkanı kıskanmak var.

Oysa tek yumruk olsak dağ gibi büyürüz.
Bencillik ve kıskançlık oldukça Sivas bir adım öne çıkamaz.Aslında bunun kültür ile de ilgisi var.Bir ilde kültür ve vizyon olacak.Yetkililer önder olup olumlu yönde yönlendirecek.Ama Sivas KADERİNE TERKEDİLMİŞTİR.
Kayseri'ye ve benzer illere bakınız nasıl tutkunlar,ilerlediler bravo.
Keşke Sivas'ta öyle olabilseydi. Sayın Bakanlarımız geliyor açılış,yemek, standart şeyler, ne kadar yalakalar varsa peşindeler. Sonuç ne sıfır elde var sıfır.Oysa halka karışmalılar, halkın derdini dinleyip çözümler üretmeliler.
Sonuç olarak Sivas'ın sahipleri var gibi görünüyorlar ama bana kalırsa varlar ama yoklar...
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...