Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ DİPLOMALI İŞSİZLERİMİZ (Köşe yazımdır)
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 11.07.2012, 08:55   #4
izmirliyigido
Tecrübeli Yiğido

izmirliyigido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izmirliyigido Şuan izmirliyigido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.12.2014 08:59

Tecrübe Puanı: 725 izmirliyigido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞ DİPLOMALI İŞSİZLERİMİZ (Köşe yazımdır)

Gençlere zaten yeterli imkan verilmiyor, bir de okumuş fakat boş gezen gençlere bende çok üzülüyorum. İş beğenmiyor deniliyor. Ben ona katılmıyorum. İşsiz olan genç, okuduğu okulun kazandırdığı bilgilerle ilgili edindiği meslek ile bir iş imkanı sağlanırsa çalışır. Sen tutupta mühendislik bitirmiş bir gence İş Kurumu olarak kasap yardımcılığı teklif edersen elbette ki kabul etmez, boşta kalır.

Bir de bizim şehrin insanına ve firmalarına kızıyorum ben. Hiç mi istihdam yaratamıyorsunuz? Hiç mi kendi insanımızı çalıştıracak iş kuramıyorsunuz? O kadar Sivas'lı firma var ki İstanbul'da, Ankara'da. Hiç birimi Sivas'ta iş imkanı yaratamıyor?

Mesela şu anda Sivas'ta Hızlı Tren Projesi var. Oranın kontrol amiri bayan Sivas'lı. Sivas'lı firmalar oradan iş almaya çalışsın. Aldıkları işe de Sivas'lı genç mühendisleri, teknik elemanları yerleştirsin. Çok mu zor?

Sabiha hanım çok derin bir yaraya parmak basmış. Teşekkür ediyorum ona da. Keşke yazarlarımız, gaztecelerimiz kadar bürokratlarımız, vekillerimiz de bu konuyu gündemde tutsa. O zaman gençlerimizin geleceği kararmaz.

.