Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Sizce harf inkilabı neden olmuştur?
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 22.03.2010, 13:20   #95
eceli58
Tecrübeli Yiğido

eceli58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eceli58 Şuan eceli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.07.2010 19:27

Tecrübe Puanı: 581 eceli58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİZCE HARF İNKILABI NEDEN OLMUŞTUR ?

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Latin harfleriyle okuma yazma öğrenmek daha kolay değildir,
ben iki alfabeyi de okuyabilen biri olarak arap alfabesinin daha kolay öğrenildiğini biliyorum. Bence harf devrimi ülkemiz ve milletimiz için zaman kaybı olmuştur. Dünyanın en zor harflerine sahip uzak doğulular bile hala aynı harfleri kullanmaktadır. Harf devrimi hem geçmişe bir çizgi çekmiş hem de yeni neslin ecdadını anlamsını engellemiştir. Gereksiz ve geriye götürücü bir devrim olduğu kanısındayım. Haa tekrar geriye mi dönülmeli diye sorarsanız asla derim, zaten o fikri savunacak birinin olduğunu da düşünmüyorum.
Saygımla
Sayın Sandallı Bey Araplar arap alfabesini kullanmışta accayip ilerideler demi, etme tutma sayın yeğenim onların petrolü olmasaydı n.... ileri giderlerdi
eceli58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 7 Kullanıcı eceli58'e Teşekkür Ediyor...