Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 17.10.2009, 18:32   #7
gülrüba
Usta Yiğido
NO AVATAR

gülrüba Şuan gülrüba isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.11.2010 13:11

Tecrübe Puanı: 617 gülrüba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Esmâü'l Hüsnâ Yazıları

Esmâü’l Hüsnâ Yazıları (7)

El-Mü'min"
Kullarına emniyet veren. Kendinin ve peygamberlerinin doğruluğunu ortaya koyan, kullarına yaptığı vaadinde sâdık.

İnandık da “belâ” dedik
La demedik “illâ” dedik

Kıl Habibe tâbsi sâdık
Biz kulları sen “Yâ Mü’min”
(Musa Tektaş)

Yâ Mü’min,
Sultanım,
Efendim,
Bütün düşüncelerimin sana iltica ettiği, kaygılarımın, hüznümün altında ezildiğim bir zamanda senden medet diliyorum. Sana inandığım için, sana taptığım için, senden başkasını ilah tanımadığım için yüreğim emin, huzurlu. İman ışığını ruhumun derinlerine dikizleyen sensin. Sana inandım, sana sığındım. Ufukların gaflete tutsak olduğu bu demlerde senin ülkenin izini sürüyor yüreğim. Yüreğime metanet ver. Her an bir ışık sağanağı olan rahmetin demadem yağsın üzerime Allahım. İmanınla tazeleneyim...Beni yalnız koyma dünya denizinde. Aciz kalır, boğulurum.
Beni sahiline çek Allahım...
Beni sahiline çek.

Acizleri kurtar dardan

Hemi cehennem-i nârdan
Hıfzeyle korkudan zordan

Yâ Mü’min,
Sultanım,
Sen varsın yüreğimde huzurluyum. Korkularımın senin ülkende bilindiğini, çaresinin yine senden olduğunu bilirim, inanırım. Sen Meliksin, Kuddus’sün, Selâm’sın, Rahim’sin...benim senden başka inandığım, güvendiğim yok. Dünyaların yalnızı olsam da kimselerim olmasa da bütün insanlar yüz çevirse de bilirim sen yanımdasın. Ruhum emniyetinin salıncağında tatlı bir meltemin esintisiyle kendinden geçer. Söz söyleyenin çok, hal gözüyle görenin az olduğu eşkıya yürekli bu zamanda gelişlerim sanadır... Sanadır tüm yollarım. Bir bengisu sonsuzluğunda sana kurulur saatlerim. Gelişlerim sana , gidişlerim sanadır... Tenha iklimlerin sığınağından açtım ellerimi sana doğru. Fırtınalı bir denizdeyim.
Beni sahiline çek.

Emniyet sendendir elbet
İnayet sendendir elbet
Mü’min eyle ilel-ebed

Yâ Mü’min,
Yâ Mü’min,
Sultanım,
Senin ülkene uzanamazsa ruhum felaha ermez, huzura kanmaz. Sözü senet sayan uluların arkasından kaç zamandır bakmadayım. Bir fâtihayla çıkıp gelsem onların peşi sıra denizlerine. Senin mavi göklerinin kapısından kabul buyur beni. Sadakat timsali isminin her harfini nakışladım kalbimin taraçalarına. Yürek hüzün çanağı. Gönül huzur konağı Allahım. Takva ahret bineği...Nasip eyle, nasipleneyim. Bir yatsı vaktinde bir hacegan ayini ile taşıyor ruhum. Karanlığın kuşatan yalnızlığı doluyor gözlerime. Ürperiyorum. Med cezir misali bir sarkaçım havf ve recâ arasında... Beni sahiline çek Allahım. Dineyim, durulayım. Kapanayım secdeye. Seccademin çiçeklerini sulasın gözyaşlarım.
Beni sahiline çek.

Kıyametin dehşetinden
Halas eyle zahmetinden
Koru tüm felâketinden

Biz kulları sen “Yâ Mü’min

YâMü’min
Sen huzur ve güvenin kalbi olan Allahım... Avuçlarımda sana sunacağım dualarım, yüreğimde hasretin, aklımda tekliğin, birliğin var. Ashab-ı kehf uykularına yatan ruhum seninle uyansın. Uyandır beni bir akşam üstü. Korkularım , yeislerim bir ayak bağı ayaklarımda. Çöz beni. Yalancı bir hayatın kollarında umudu kuşanan duygularım bir ney ahengiyle inler. Şefkatinle dindir beni. Korkulardan deliren bir çığlığım. Sustur beni. Sana inandım, sana sığındım, sana bağlandım. Divanına al beni... Fırtınalı bir denizde boğulmaktayım.
Beni sahiline çek.

İman verdin, teslim aldın
Fani imtihanı saldın

Yâ Mü’min,
Sultanım,
Dünya denizinin boğan, büyük dalgalarıyla savrulmaktan yoruldum. Güvendiğim bütün gemiler su alıyor. Bir tekne ıssızlığında okyanuslarda savrulmaktayım. Dalgalar aşıyor üzerimden. Çaresizim. Güvendiğim bütün gemiler su alıyor. Anladım ki senden başka güvendiğim yok. Dar-ı dünya bana gece olsun. Karanlıklarımı dönüştür nura Allahım. Ne dilersen olur sevdiğim. Ne olur kapından döndürme beni. Sana güvenip, sana iltica etmişim.
Sen ne dilersen olur sevdiğim. Fırtınalı bir denizde boğulmaktayım...
Beni sahiline çek.