Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 30.05.2012, 18:20   #7
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: BBC Suriye konusunda yine suçüstü yakalandı

hocam ben olaylara insani açıdan bakıyorum ve din kardeşlerimiz çoluk çocuk demeden öldürülüyor. Sen beni tanımazsın ben seni tanımam. Ben arap rejimlerinin yaptığı zulümleri yıllardır karalayan biriyim. Ama bugün yaşananlar noktasında aynı duruşu sergileyenlere amerikancı diyorsunuz. Ben zulme karşı çıkıyorum. Arabistandaki suudi ailesi, suriyedeki esed ailesi, ırakta saddam, prensler, şeyhler vs. Ortadoğu coğrafyasında daha öncede dediğim gibi halkına düşman,islamı yaşıyorum diyip hurafe ve kötü bid'atlerle din adına insanlara baskı kuran rejimler var. Bunlar yıllardır bu zulmü arap halklarına reva gördüler. Ülkelerinin zengin kaynaklarını kendi akraba yada aşiretlerinin zevk ve sefahatlarına harcadılar harcıyorlar. Bugün ortadoğuda değişen dengelerin sırf o insanların özgürlük isteklerinden olmadığı muhakkak. Birileri düğmeye bastı bu apaçık. Şu an öyle garip bir durum varki bu zalim yöneticilerin zulümleri isyan hareketinin asıl menşeinin batının çıkarları için çıkmasından dolayı yok sayılıyor. Suudi arabistan da bu olayların çıkmamasının ardında suudi ailesinin amerikadan tek kalemde 60 milyar dolarlık silah satın almasıdır. Bunların hepsi emperyalist devletlerin uşağı olmuş zalim yönetimlerdir. Şu anda suriyede yaşanan olay dinsizin hakkından imansızın gelmesi durumu. Ama olan masum suriye halkına oluyor. Senin dediğin gibi suriye halkının esede sahip çıktığı ona destek verdiği falan da doğru değil. Adam acımadan öldürüyor. Bbabasıda binlerce insanı öldürmüştü. adres vermiştim twitter da suriye haberlerini takip eden yüreğin parçalanır. Ben olayın bizim ülkemiz ve hükümetin bu konuda sergilediği duruşdan da bahsetmiyorum. Suriyede savunduğunuz esed rejimi insanları kadın, çocuk, bebek demeden katlediyor. Zalimler için yaşasın cehennem...
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla