Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.01.2014, 20:13   #6
halukgta
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

halukgta Şuan halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.08.2016 13:35

Tecrübe Puanı: 486 halukgta FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başörtüsü Konusu ve Kur'an.......

Mete Bey elbette ben hiç kimseyi, benim fikrimde olmasını istemedim istememde. Benim yazdıklarım benim Kur'andan anladıklarım dır yalnız beni bağlar.

Ben hiç bir zaman alimlere inanmayın, Kur'anı kendiniz yorumlayın demedim. Zaten bu anlama gelecek bir sözü benim inancım kabul etmez.

Kur'an ın muhkem ayetleri yoruma açık değildir, yani adı üstünde MUHKEM, açık anlaşılır kesin ve sağlamlaştırılmış sözler. Günümüzde ayetler yorum lana yorum lana asıl anlamından saptırılmıştır. Yorum ancak müteşabih ayetler hakkında yapılır ki, bu konu çok farklıdır.

Bir insan her konuyu detayları ile anlayamayabilir, çünkü herkes farklı kapasitelerde yaratılmışız dır. Yardım elbette alınabilir. Ama bizlere öğretilen, dayatılan sen Kur'andan anlayamazsın mantığıdır ki yanlış olan budur.

İslam ın ana konularını, hükümlerini ve bağlayıcı kuralları açıktır, anlaşılır yani Kur'an tabiriyle MUHKEMDİR.

Kur'an a anlamak adına her kim daha çok çaba gösterirse, çabası nispetinde anlar. Allah böyle insanların ben gönül gözünü açarım diyor.

Benim söylemediklerimi, bana isnat etmenizden Allah a sığınırım. Ben söylediklerimden sorumluyum, sizin anladıklarınız dan değil.

saygılarımla
halukgta isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla