Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 25.06.2008, 19:48   #22
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 736 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein
Standart --->: görücü usulü ile evlenmeyi onaylıyormusunuz

Her ülkenin yada yörenin bir örf adet töreleri vardır.Aynı memlekette olmasına karşın,tamamen zıtta gelebiliyor birbirine.
Ben hep şuna inanırım bir insanı tanımak istiyorsan ( bu sadece evlilikte değil ) o insanla vakit geçirmek birlikte yaşamadan o insanın nasıl biri olduğunu asla anlayamazsın.
Şöyle diyelim, düşününki;
20-25 yıl hiç birbirini görmemiş huyunu suyunu bilmez,sadece aileler tafsiye etti diye ve gördüler fiziki olarak birbirini beğendiler.Şimdi bu gençler birbirlerini bakmayla nasıl tanıyacaklar.?
Burada severek evlenenler daha çok boşanıyor iddiasına şu manada katılıyorum.Severek evlenen kişiler daha cesur ve aile baskısı fazla görmeyen kesimler olduğundan olabilir.Anlaşamıyorsa rahatlıkla boşanma kararınıda verebiliyor olduğundandır.
Bu aileden aileye değişir.Bugün öyle kesim vardırki pencereye çıkmasına dahi izin vermeyenler vardır,bakkala bile yollamak istemezler,böyle bir ortamda o kız nasıl seveceği birini bulabilirki, ne yapacak ailenin karar vermesini beklyecek ve evlendiğndede evliliği sorunluda olsa kaderim deyip belkide devam ettirecek,
Burada görücü usulle evlenenler daha mutlu yaklaşımı bence o kadarda doğru değildir,bu birazda şans meselesidir, karpuzuda dışardan bakıyorsun gayet iyi görünüyor ama eve götürünce kelekte çıkabiliyor
Ismarlama evlilik bence birazda şansa dayalı
Ömrünü hayatını paylaşacağın insanı iyi tanımak,iyi bir yuva kurmak için önceden gençlerin kendi aralarında birbirlerini tanımaları ve uyuşuyorsa dünyaları ondan sonra karar vermelerinden yanayım,bunun adı severek evlenmekse evet.
Bekarlara mutlu ve huzurlu bir yuva diliyorum.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla