Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Doğan Ürgüp'ün İcraatları..
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 21.12.2011, 03:15   #3
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Doğan Ürgüp'ün İcraatları..

Bana da sorsalar başarılı mı başarısız mı genel olarak değerlendir diye, bende başarısız demem. Ancak bu başarılı olduğu anlamına da gelmiyor. Mahalle muhtarları başarılı demiş, eyvallah hepsi büyüğümdür saygım sonsuzdur. Ama Sivas için hedefleri, hayalleri ne bu muhtarların. Sadece rutin işler mi? büyük proje istiyorlar mı?
Sivas, Anadolu'nun belki artık en büyük şehri olamayabilir kabul ama neden en gelişmişi olmasın? Muhtarlar acaba hiç bunu hayal etti mi?
Sami Aydın çevre ve şehircilik konusunda başarılıydı, Doğan Ürgüp ise Tarih ve Kültür konusunda. Peki Sivas'ın öncelikli sorunları bunlar mı? Kaldırımda üst üste yürüyeceğiz neredeyse... Yollar artık 300.000'i kaldırmıyor.
Benim gözümde bir başkanın Sivas'ta tam anlamıyla başarılı olması için yapması gerekenler;
1. Acilen imar planı hazırlanmalı, şehir merkezi en az 6 noktaya dağıtılmalı,
2. Ulaşım master planını acilen hazırlamalı,
3. Toplu taşıma da genel bir yenilik yapmalı,
4. Sivas'ın "Akıllı Şehir" olması için çalışma yapmalı,
5. Şehir içindeki tüm gereksiz görünümlü ve işlevsiz binaları kaldırmalı,
6. Kent estetik kurulu kurmalı ve aktif çalıştırmalı,
7. Başkan esnek olmalı, konuşulabilmeli, Doğan Beye ulaşmak çok zor...
8. Bana bütçeyi bahane etmemeli, kendisi oluşturmaya bakmalı,
9. Yatırımcı çekmek için çalışma yapmalı,
10. Şehri anlatan tanıtan doğru düzgün yayınlar hazırlamalı,
11. Mazeret üretmek yerine çözüm üretmeli,
12. -cağız, -ceğiz değil planlarını göstermeli,
13. İstişare etmeyi bilmeli, istediği karar çıkmayınca uymayı da bilmeli,
14. Rutin hizmetleri mega proje gibi göstermemeli, bana göre çevre düzenlemesi adı üzerinde çevre düzenlemesidir, proje değil,

Benim kriterlerime göre Sivas'ıma tam manası ile başarılı bir başkan gelmemiştir ve ben geleceğini de sanmıyorum. Çünkü halkın hedefleri ve hayalleri büyük değil, başa geleni tetikleyici bir şey yok. Onlarda rahat rahat hüküm sürüyor vesselam...
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...