Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 27.01.2012, 11:19   #6
tykinik58
Yiğido
NO AVATAR

tykinik58 Şuan tykinik58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2016 11:17

Tecrübe Puanı: 688 tykinik58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Terminal taşınsın yerine AVM açılsın

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anlatmaya çalıştığım şey de tam olarak buydu aslında.
Neden el işçiliği ile ilgili özel bir mekan yapılıp da buradaki ustalarımızın ürünleri satılıp bu sanatların tarih olması engellenmez şaşırıyorum doğrusu.
Boynuz tarak diye bir ürünümüz var ve anadolunun her yerindeki insan bundan bahseder oldu ama kaç kişi bunları yapıyor artık memlekette.
Çok üzücü şeyler bunlar.
Kültürü had safhadan minimuma indirme çalışmaları.
Diğer şehirler tam tersini yapmaya çalışırken hemde.
Haklı olduğunuz taraflar var ama eksik taraflarınız da var. Alışveriş merkezi deyince herkesin aklına İstanbul AVM, Pazaristan, Benim çarşı vb. gibi yerler aklınıza geliyor. Onlar AVM mi ki? Bütün herşeyin içinde bulunduran alış veriş yerleri (süper marketler, marka giyim mağazaları, tekzen vb alış veriş mağazaları, aile ile gidip oturup vakit geçirilebilecek cafeler, restaurant, fast food, çay bahçesi, sinema) bunların içerisine kat katabildiğin kadar... Bakın yabancı oyuncular bile SİVAS'ta böyle yerler bulup da gidemediklerini geçen senelerden hatırlayın. Onun için SİVAS'ımız güzel çehrelere çevrelere kavuşsun. Gelişme yönünde adımlar atılsın, dar kalıptan çıksın. Herşey merkez de olup da her yönüyle her şeyiyle sıkışık bir şehir olmasın. İşte size bir örnek Türkiye'nin en büyük Mc Donalds'ı SİVAS'a açıldığı söyleniyor. Yerini mekanını çok iyi biliyorum ama kabul etmiyorum. Neden getirdiler en işlek caddeye açtılar, arabayla doğru dürüst gidip de park sorunu yaşamadan rahat bir şekilde davranamıyor ki insanlar. Arka tarafı halka açık biryer oraya oturmaya gelenler araba park sorunu yaşıyor. Arabayı uzak bir yere bırak yürüyerek yine gel,olacak şey mi? İşte terminalin yerinde böyle yerler dükkanlar mağazalar toplansa şehir de rahatlar, şehir de gelişir. Böylesi herşeyin içinde bulunduğu lüks AVM açılsa tam bir eğlence merkezi olur, büyük şehirlere bakın neler var neler SİVAS'ım da hiç birşey yok. Artık her alan da SİVAS'ımızın gelişmesi için el birliği yapmak zorundayız.