Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 29.09.2009, 23:45   #7
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ANADOLU’DA TÜRKLÜK –ATATÜRK-CUMHURİYET

Alıntı:
cebe Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
cebe Nickli Üyeden Alıntı
"başta Kur'an'ın açık ve seçik hükümleri ve Muhammed'in sözleri (Hadis’ler) ve bunlara dayalı olarak en sağlam Arap kaynaklarının ortaya vurduğu gerçek o'dur ki söz konusu kin, husumet ve düşmanlık doğrudan doğruya İslam'ın özünden ve hiç kuşkusuz Muhammed’in kendinden gelme bir şeydir...Onun Türk’ü küçültücü ve Arap'lar ve tüm insanlık bakımından düşman bilici sözlerine dayanarak Müslüman dünyasının yazarları ve düşünürleri (ki bunlar arasında Türk asıllı olanlar dahi vardır) yüz yıllar boyunca Türk'ü yabani, vahşi, kana susamış, aklen ve fikren yetersiz, hayvana yaklaşık, Arap'lara, insanlığa ve İslam uygarlığına felaket getiren millet olarak tanımlamışlardır"

Dikkat edilirse, tırnak içinde verilmiş bir paragraf. Orjinal metinde kaynaklar, her sayfanın altında olduğu halde siteye insert edildiğinde görülmüyor. Bu nedenle kaynakları metnin altında vermek istedim, bu kez yönetim -süre doldu diye- yüklemeye izin vermedi.

Sorun ne? Türklerin arasında Alevi-Sünni çastışması var ve Aleviler sürekli olarak öldürülüyolar; osmanlı fetvalarında çok açık kaydedilmiş. Bu sitede ve benim bu yazımda kaynaklar var. Cumhuriyet döneminde de 1970'lerden sonra Maraş, Çorum, Sivas, vb yerlerde toplu Alevi kırmları var.

Bana göre, Alevi-Sünni karşıtlığı gerçekte Türklerin yaşantısından- sınıf savaşları-kaynaklanmıyor; çünkü, iki kesimin de ezici çoğunluğu her zaman toplumun en alt katmanını oluşturmuştur. Bu savaş, Arap-İslam'la Türklerin toplumsal belleklerinde yer etmiştir ve silinemiyor.

Hiç bir dine düşman değilim, hepsine eşit mesafedeyim. Atalarımın inançlarına saygı duyuyorum.

Alevilere yönelik bir soykırım olsaydı eminim ki herşeyi başaran osmanlı alevi soyunu tamamen yok etmeyi de başarırdı!!Eğer bugün hala sınırlarımız içinde aleviler rahatca yaşıyorsa bu sizin osmanlı ya attıgınız iftiraların aksine böyle bir soykırımın olmadıgı icindir.
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif