Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 04.01.2013, 18:57   #2
destan58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

destan58 Şuan destan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.07.2015 18:27

Tecrübe Puanı: 0 destan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Tasavvuf un İslam Toplumunda ki Yeri.

bismillah rahman ve rahim olan..

tasavvuf ve tarikat gerçeği günümüzde,şirk ile içiçe geçmiştir.osmanlı şeyhülislamı,ebu suud rh.a 'in yunus emre hakkında verdiği katli vacibtir fetvasını anlamadan,tarikat gerçeğini anlayamayız.

geçenlerde cübbeli hapisden çıktığında aynen şu cümleyi kurdu;

mahmud efendinin himmetiyle çıktık.

şöyle söylemedi;

Allah-u tealanın ihsanı ve mahmud hocamın v.s in duasıyla çıktık demedi ve bu açık bir şirktir.

çünkü kuran-ı kerim'de yüce yaratıcı defaatle

gelsinde sizi o kurtarsın taptıklarınız dediğine meal okuyanlarınız şahit olmuştur

velhasıl-ı kelam her gün fatiha yı günde 40 kere okuyan bir insanın dahi böyle sözler etmesine şaşırmamak gerekir.

tevhid,muvahhid,müslüman kelimelerinin kökenine inerek araştırın.

ibni teymiyye rh.a e bile tarikatçı tayfası binlerce iftiralar atarak islam düşmanı,kafir demeye kadar getirdiler ki sebebi ise,selefi salihin akidesini tekrar yerleştirmek için,en başta tarikatların sapıklığına cephe alması dolayısıyladır.

konuşmasında şiddetliydi,inanılmaz derecede islama aykırı şeylere cephe alırdı.

gidip meyhaneleri kapatır.otoriteyi tanımazdı.soranlara bu yetkiyi nereden aldın denildiğinde

ben yetkimi beni yaratandan ve onun kitabından peygamberinin sünnetinden aldım demiştir.

islama uygun saçı sakalı olmayan birisini kolundan tutup zorla berbere götürerek traş ettirdiği bile rivayet edilir. uçanları kaçanları okuyacağımıza,sahih sünneti ve kuranı kerimin yanında onun dostlarını okuyalım. Allaha emanet olun selamunaleykum.
destan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla