Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - Kamu-Sen, Milli Eğitimde usulsüzlük iddiasında bulundu
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 23.09.2010, 23:18   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 897 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Kamu-Sen, Milli Eğitimde usulsüzlük iddiasında bulundu

Türkiye Kamu-Sen Sivas Temsilcisi Muzaffer Karadağ dün sendika binasından yaptığı açıklamasında Milli Eğitimde usulsüzlüklerin olduğunu iddia etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okul müdürlerinin atamalarında usulsüzlük olduğunu ileri süren Karadağ, Milli Eğitim Müdürlüğünün okul müdürlerinin sicillerin bozduğunu ileri sürdü.
Karadağ, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün müdür atamalarında adaletli ve tarafsız olduğunu kanıtlaması ve şüpheleri ortadan kaldırması için tüm adayların tercih listelerini Milli Eğitim müdürlüğünün internet sitesinde yayınlaması gerektiğini belirtti.
Atamalarda bir sendikanın parmağı olduğuna işaret eden Karadağ açıklamasında “Sivas’ta tüm eğitimciler kızgındır, kırgındır ve tedirgindir daha büyük olumsuzlukların olmaması için bir kez daha idareyi uyarmak istiyoruz.
2003-2010 arasında ilimiz milli eğitiminde siyasetin doğrudan ya da dolaylı siyasi iradenin sendikacılık adı altındaki uzantısı aracılığı ile atamalar ve görevlendirmelerle müdahalelerinin somut örnekleri vardır. Bizleri yalancılıkla, çamur atmakla hatta iftiracı olarak göstermeye çalışanlara cevabımız, ilgilileri ve yetkilileri ya göreve ya da yapamadıkları görevlerinden ayrılmaya davetimizdir” dedi.
Konuşmasında 2003 yılından bu yana Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan çeşitli atamalardan örnekler veren Karadağ, okul müdürleri atamalarında bir gün bile müdürlük deneyimi olmayan şahısların bazı okullara kurucu müdür olarak atandığını ve bunların bir çoğunun Eğitim Bir-Sen üyesi olduğunu söyledi.
Karadağ, “Bu atamalar hakkında hukuki süreci en kısa sürede başlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Valiliğimizin bu atamalarında içinde olduğu o dönemin tüm atamalarını yeniden incelemesini tüm eğitim çalışanları adına acil olarak istiyoruz. Sadece bu atamalar değil, diğer başka atamalarla ilgili de eğitim çalışanları arasında şüphelerin olduğunu biliyoruz. Bu da idareye güvenin olmadığını göstermektedir.
Bütün bu olanların müsebbibi olarak gördüğümüz İl Milli Eğitim Müdürünü ve Sivas Valisini bir kez daha göreve davet ediyoruz.

Kaynak: Sivas Hürdoğan
Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerinin sicillerini bozmuştur. Hem de okul müdürleri hakkında hiçbir soruşturma, hiçbir dava olmadan. Müdürler mahkemeye başvurarak bu haksızlıklara mahkeme yoluyla son vermiştir. Mahkemeye başvuran hiçbir okul müdürü davayı kaybetmemiş, hepsi kazanmıştır. Kendilerini tanımadan hiçbir suç işlemedikleri halde sicillerini bozan şube müdürü, devletimizi büyük zararlara sokmuştur. Her davanın avukat ücreti, tazminatı, mahkeme masrafı milli eğitime ödetilmiştir. Çünkü açılan bütün davaları kaybetmişlerdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...