Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar - Tekil Mesaj Gösterimi - HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.
Tekil Mesaj Gösterimi
Alt 13.06.2013, 18:11   #478
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1166 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ.

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Başbakana diktatör demek bir ifade özgürlüğü veya haksa, Kemalizm'e de gericilik demek demokratik bir haktır.

Hakaret var mı? Yok. Küfür var mı? Yok. E o halde bize de insanların ifade özgürlüğüne saygı duymak düşer.

Şimdi çıkıp Atatürk'e hakaret eden birisine ben de karşı çıkarım, aynen sokaklara, caddelere, facebook duvarlarına, mesajlarına "O.Ç. Tayyip" yazanlara karşı çıktığım gibi.

İfade hürriyetine giren seviyeli eleştirel bakışla, hakareti ve aşağılamayı lütfen ayırtedelim. İnsanlar sırf sizin gibi düşünmüyor diye zavallı veya zır cahil şeklinde adlandırılamaz!

Bugün toplumda Ak Parti'ye kendisini yakın hisseden insanlar hep korkuyor. Acaba bugün başka bir parti iktidara gelse sonumuz şöyle mi olur?

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bugün "Kemalizm gericiliktir" diyen adama bu şekilde tavır almanızla, bu videodaki kokonaların tavırları arasında zerre fark yok!
Çoğu görüşünüze katılıyorum ve diyorum ki Kemalizm Gericiliktir diyen bir insanın gözümde değeri yoktur. Yazılarını okumam, görüşlerini dinlemeye değer görmem bu da bir Kemalist olarak benim hakkımdır. Sorgulamak da kimsenin haddi değildir. Pasif olarak protesto ederim kendisini kitaplarını almam felan... Bana doğrudan ya da ideolojim üzerinden dolaylı olarak yapılan bir hakaret olduğunda da aynı düzeyde tepki gösterme hakkım doğar, kısacası Kemalizm gericiliktir diyenin ta kendisi gericidir... Yani insanlar onlar gibi düşünmüyorum diye beni gerici olarak adlandıramaz. Kısacası objektif olmak gerek yani burada yazdıklarınıza bir de tersten bakmak gerek. Üstelik, Sayın Yayla KEmalizm gericiliktir dediği için tepki gösterdik, yani tepkimizin nedeni bize gerici denmesidir, havadan, bir sebep olmadan tepki göstermedim...

İkincisi videodaki insanlar ne yapıyor? Bunu açıklayabilir misiniz? Orayı yıkmışlar mı? Beyfendi Starbucks'a oturdu diye dövmüşler mi? Tartaklamışlar mı? Fiziksel şiddet mi uygulamışlar? Her konuda "bırakınız yapsınlar" mantığı güden bir üye olarak sizin bu demokratik tepkiye kızmanızı anlamlandıramadım, yoksa kendinize mi özgürlükçü veya liberalsiniz? Şu konu haricinde yazdığınız bir konuda nesnel bakışınıza ve tavrınıza hayrandım ama burada onu yitirdiğinizi düşünüyorum, kendi şahsi fikrim...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Kibrisli'e Teşekkür Ediyor...