Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.12.2010, 23:54   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Belediye Başkanı ve muhtar arasında ULAN krizi

Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımına geçtiğimiz günlerde başlanan Paşa Fabrikası yolunda Sivas Valisi Ali Kolat ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Mevlana Mahallesi Muhtarı Kazım Gözel ile tartıştı.

Kazım Gözel yaşanan tartışma esnasında, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil'in kendisine “ulan” diye hitap ettiğini iddia ederek, tazminat davası açmayı düşündüğünü söyledi.
Yapımına yeni başlanılan Paşa Fabrikası bölünmüş yolu için Sivas Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kayhan, Karayolları 16. Bölge Müdürü Murat Elbir ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında Mevlana Mahallesi Muhtarı Kazım Gözel ile Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Mevlana mahallesine yapılması talep edilen ancak bir türlü yapılamayan ilköğretim okulu konusunda tartışma yaşadılar.
Yaşanan tartışmanın ardından konuyla ilgili bilgilerini aldığımız Mevlana Mahallesi Muhtarı Kazım Gözel, dün sabah saatlerinde mahallesine gelen il protokolüne hoş geldiniz demek için yanlarına gittiğini belirtti. 13 yıldır mahalleye yeni bir ilköğretim okulu yapılması için gayret gösterdiğini belirten Gözel, Doğan Ürgüp'e, “Başkanım okul yeri için onaylanan alana park yapmak istiyormuşsunuz. Mahallemizde park çok fazla, okula ihtiyacımız var” dediğini bildirdi.
Bu konuşmaların üzerine Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün kendisine “Buraya park yapacağım. Kararlıyım” dediğini kaydeden Muhtar Gözel, Belediye Başkanının kendisine taşımalı eğitim uygulama talebinde bulunduğunu beyan etti.
Gözel, Belediye Başkanına kendisinin de okul için kararlı olduğunu belirtti.
Gözel, bu söze sinirlenen Belediye Başkanı Ürgüp'ün kendisine “ulan” diye hitap ettiğini iddia ederek, “Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Çınargil'de “Şov yapma, terbiyesizlik yapma ulan” muhtar dediği iddiasında bulundu.
Gözel, Ürgüp'ün kendisinin arsanın okul olmasıyla ilgili milletvekili Mustafa Açıkalın'a gönderdiği mesaja da tepki gösterdiğini öne sürerek, tartışma sırasında belediye başkan yardımcısı Ömer Faruk Çınargil'in de kendisinin üzerine yürüdüğünü ileri sürdü.
Muhtar Gözel ise kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle tazminat davası açabileceğini söyledi.

KOLAT PROJE HAKKINDA BİLGİLER ALDI

Kentin en önemli mesire alanlarından biri olan Paşabahçe mesire alanı ile kent merkezi arasında başlatılan bölünmüş yol çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Kolat, projede şu ana kadar gelinen aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Vali Kolat, incelemelerinin yaptığı açıklamada, Paşabahçe yolunda, yapılan ihalenin ardından çalışmaların başladığını söyledi. Çalışmaların iyi bir şekilde devam ettiğini ifade eden Kolat, “Askeri bölgeyle de bir protokol imzalayacak belediyemiz. Onların yazışmaları da sürüyor. Onlar da çalışmaya destek veriyor. Burada hem güzel bir yürüyüş bandı oluşturulacak, diğer tarafta da duble yolumuz olacak. Burası güzel bir alan, prestij bir mekan olacak inşallah. Karayollarımızın, belediyemizin, valiliğimizin hep birlikte yürüttüğümüz bir proje. İhalesini valiliğimiz yürütüyor, işlemlerini de karayollarımız yapıyor. Güzel bir yol, güzel bir proje olacak. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun diyorum” dedi.

Kaynak: Sivas Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 23.12.2010, 00:27   #2
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 788 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Belediye Başkanı ve muhtar arasında ULAN krizi

bu muhtarı tanıyorum ya çok komik bir adam hiç birileriyle tartışacak tipte birisi değil ama neden tartışmışlar acaba.
Alt 23.12.2010, 08:17   #3
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Başkan ve başkan yardımcısı böyle bir söz kullandımı kullanmadımı bilemem fakat muhtarımızda tam yerini seçmiş,Hem hoşgeldine gittim diyor hemde sorunlarının giderilmesini isteyip tartışıyor. Birde karşı cevap gelirse olayı çözeriz.

Mevlanadan belediyeye yürüyerek 10 dakikada gidersin git derdini orada anlat elbet bi dinleyen olur.Muhtarımız kalabalık protokol heyetini görünce birazda şov yapmış gibi geldi bana...
Alt 23.12.2010, 10:20   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Doğan Ürgüp herhalde birkaç mahalleye okul sözü vermiş.Şu an hiçbirini hatırlamıyor.
Alt 25.12.2010, 17:14   #5
esrarengiz
Yeni Yiğido

esrarengiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

esrarengiz Şuan esrarengiz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2011 22:41

Tecrübe Puanı: 692 esrarengiz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence muhtar hakli aga... belediye binasina gitse kim duyacak sesini bak baskan gelmis mahalleye oda sesini simdi duyurmus guzel taktik biraz show olsada ama taktir ettim valla)
Alt 28.12.2010, 07:06   #6
mekke-sivas
Yeni Yiğido
NO AVATAR

mekke-sivas Şuan mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.08.2014 07:20

Tecrübe Puanı: 529 mekke-sivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

O mahallede oturan birisi olarak Muhtarın sözlerine katılıyorum. Sayın başkan şehrin park ve bahçelerle süslenmesi güzel ancak Mevlana ve Çayyurt mahallesınde zaten yeterince hatta fazlası var. Sayın başkan, yardımcılarınızdan halk genel olarak şikayetçi kendi mesleklerinde çok başarılı olabilirler ancak idarecilik başlı başına bir meslektir ve yardımcılarınız bu idarecilik konusunda sivas halkının gözinde sınıfta kalmıştır. Selam ve dua ile
mekke-sivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)