Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

CÜ'de Mehmet Akif Ersoyu anma programı - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.03.2010, 00:17   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart CÜ'de Mehmet Akif Ersoyu anma programı

Cumhuriyet Üniversitesi'nde İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.

Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yılmaz'ın düzenlediği program CÜ Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Programa, CÜ Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş ve Dekan Prof. Dr. Ayhan Öztürk'ün yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler de katıldı.Mehmet Akif Ersoy'u anlatan konuşmaların yapıldığı ve belgeselin yayınlandığı programda konuşan CÜ Rektörü Dökmetaş, İstiklal Marşı'nın mısralarından örnekler verdi.
Rektör Dökmetaş'ın konuşmasının Mehmet Akif Ersoy belgeseli yayınlandı.
Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hikmet Yılmaz, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı'nın yazılımından bahsetti.
Yılmaz, "Mehmet Akif ERSOY'a sorulur, 'İstiklal Marşını nasıl yazdın?', Akif 'İstiklal Marşı'nı ümitle imanla yazdım başka türlü yazılmaz. Ben bile bir daha İstiklal Marşını yazamam, Allah bu millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın" örneklerini verdi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözleriyle devam etti; "İstiklali olmayan bir ülke ne kadar zengin olursa olsun yaşayamaz. Türkün başına yabancı efendi getirilemez. Bu millet esir yaşamaktansa ölsün. Ya istiklal ya ölüm işte gerçek kurtuluş budur."
Yılmaz'ın ardından Türkçe Eğitim Bölümü Öğretim Elemanı ve Araştırma Görevlisi Evren Karataş, 'çeşitli yönleriyle Akif' konuşmasını yaptı. Konuşmada, Mehmet Akif Ersoy'un en büyük kitabı ve en fazla okunan kitabı olan 'Sefahat' kitabından bahseden Karataş, "Akif'in yüreği milletimize tercüman olmuştur, Ankara'da kaldığı sürede Tacettin dergâhında istiklal marşını yazmıştır. Akif hem şair hem teorisyen olduğu için sadece çağında tanıklık eden değil sorunlara da açıklık getiren biridir" dedi.
Program Türkçe Eğitim Bölümü öğrencilerinin çeşitli şairlerin şiirlerini okuması ile sona erdi.

BEDRİYE EKİN / Sivasın Sesi
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 13.03.2010, 10:48   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: CÜ'de Mehmet Akif Ersoyu anma programı

Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, anma adına güzel bir etkinlik olmuşa benziyor.aslında anlatmakla bitmezki.ne zor şartlarda yazılmış düşünmek gerek.

o yıllarda kalmış olduğu Tacettin dergahına gittim gördüm, ve nasıl ve ne şartlarda orada kaldığını ve İstiklal marşımızı nasıl yazdığını azda olsa öğrenmiş oldum.

Tekrar Rahmetle anıyoruz.
Rabbim mekanını cennet etsin.
Alt 13.03.2010, 13:39   #3
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Büyük şair milli marşımızın yazarı M.Akif ERSOY'u birkez daha sevgi ve saygıyla anıyorum.
Alt 14.03.2010, 12:07   #4
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

usta şair M.AKİF ERSOYU.saygıyla anıyorum ve nuur içinde yat diyorum yazdığınız değerli İSTİKLAL MARŞIMIZI.ilelebet yaşatacağız üstaadım sen rahat uyu.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)