Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.02.2008, 14:20   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 902 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart ŞİMDİYE KADAR NERDEYDİNİZ?

2 No’lu Askeri Dikimevi’nin kapatılması’nın gündeme gelmesinden bu tarafa harekete geçmeyen Sivil toplum örgüt temsilcileri kapatma kararının kesinleşmesi ile birlikte Adalet Bakanlığı ile yaptıkları görüşmenin ardından Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı ziyaretinden de elleri boş ama ağızları dolu döndüler.

Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığında yapılan görüşme Sırasında Korgeneral Hulusi Akar’ın, 2 No’lu Dikimevi’nin kar veya zarardan dolayı değil yeniden yapılanma kapsamında kaldırıldığını ve kararın kesinleştiğini belirttiği ve yapılacak herhangi bir şey olmadığını söylediğini belirten Sivil toplum örgüt temsilcileri Korgeneral Hulusi Akar’a plaket vererek geri döndüklerini çektirdikleri fotoğraflarla da sabitlediler.

Dikimevi’nin Sivas’tan İstanbul’a taşınmaması için görüşmelerde bulunmak üzere Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığını ziyaret eden Sivil toplum örgüt temsilcileri, yapılan görüşmenin ardından, Dikimevi’nin kapatılması kesinleşti, açıklamasında bulunurken yapılan bu görüşmelerin ise sadece vitrinlik bir görüşme olduğunu ve amacın halkın bir şeyler yapmadılar demesini engellenmek için yapılmış girişimden başka bir şey olmadığını ortaya koydu.

Yaklaşık 5 yıl önce 2 No’lu Dikimevi’nin kapatılması gündeme gelmiş ve 5 yıllık süreç içerisinde Dikimevi’nin personel sayısı azaltılarak kapatma kararının kesinleştirilmesinin altyapısı hazırlanmıştı.

Aradan geçen yaklaşık 5 yıl içerisinde herhangi bir çalışmanın yapılmaması 2 No’lu Dikimevi’nin İstanbul’a taşınması kararını haftalar önce kesinleştirmişti.

Dikimevi’nin kapatılması konusunun gündeme gelmesinden bu yana geçen yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde Sivil toplum örgütlerinin ne yaptıkları, Türkiye’nin hemen hemen her gününü dolduran özel günler olarak kabul edilen şu günü, bugünü gibi günlerde peş peşe açıklama gönderen Sivas milletvekillerinin bu konularda neden duyarsız kaldıkları ve Dikimevi, Devlet Malzeme Ofisinin ardından Sivas’ta kapatılma sırasının hangi kurumda olduğu kamuoyu tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor.
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.02.2008, 15:18   #2
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 795 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI
Standart --->: ŞİMDİYE KADAR NERDEYDİNİZ?

Sivas için çok olumsuz bir gelişme. Ben bunun için siyasetçileri suçlamıyorum. Bu yine Sivas halkının tutumundan ileri gelen bir gelişme.

Sivas'ın byüklerinden birisi bir zamanlar şöyle demişti bana:

Çalışmıyorlar, Sivas'ın gençleri fabrikada çalışmıyorki fabrika kuralım...

Ben onun yalancısıyım tabi.

Bir hemşehrimiz daha bundan 4 yıl önce büyük bir fabrika kurma hazırlığındaydı, tekstil üzerine yanılmıyorsam. Dönemin Sivaslı vekilinin yanına gitti (Kim olduğunu söylemeye gerek yok herhalde, hani herkes övüyor ya...) maalesef yeterli desteği alamadı, siyasi görüş farklılığından ve projeden vazgeçti!

Eğer Sivaslıysak siyaseti bu durumlarda bir kenara bırakmalıyız. Aksi taktirde böylece bir bir elimizden gider kurumlarımız.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 00:56   #3
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

serhatcan Şuan serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2012 15:55

Tecrübe Puanı: 0 serhatcan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas için çok olumsuz bir gelişme. Ben bunun için siyasetçileri suçlamıyorum. Bu yine Sivas halkının tutumundan ileri gelen bir gelişme.

Sivas'ın byüklerinden birisi bir zamanlar şöyle demişti bana:

Çalışmıyorlar, Sivas'ın gençleri fabrikada çalışmıyorki fabrika kuralım...

Ben onun yalancısıyım tabi.

Bir hemşehrimiz daha bundan 4 yıl önce büyük bir fabrika kurma hazırlığındaydı, tekstil üzerine yanılmıyorsam. Dönemin Sivaslı vekilinin yanına gitti (Kim olduğunu söylemeye gerek yok herhalde, hani herkes övüyor ya...) maalesef yeterli desteği alamadı, siyasi görüş farklılığından ve projeden vazgeçti!

Eğer Sivaslıysak siyaseti bu durumlarda bir kenara bırakmalıyız. Aksi taktirde böylece bir bir elimizden gider kurumlarımız.
)))) YAA KARDEŞŞ SEN CİDDEN ÜNÜVERSİTEMİ BİTİRDİN. HER YAZINDA KENDİ KENDİNİ ÇAMURRA BATIRIYORSUN. BAK DEMEKKİ NEYMİŞŞ ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİKMİŞ. YANİİ TÜRBANA AYIRACAĞINIZ ZAMANI,YORACAĞINIZ KAFANIZI İŞSİLİĞE AÇLIĞA İŞYERLERİNİN KAPANMASINA KARŞI BİRLEŞİP YORSAYDINIZ KAMUOYU OLUŞTURUP SES GETİRİP ENGELLENEBİLİRDİ.BAZAN DOĞRU ŞYELER YAZIYORSUN. EVET SİVASLILARDA SUÇ ,İŞİNE EKMEĞİNE AŞINA SAHİP ÇIKMAYAN Bİ HALK. AMA TÜRBAN DAHA ÖNEMLİ ŞİMDİLİK. BİDE SİVASLI HEMŞEHRİMİZ,MUHAFAZAKAR,DİNDAR ,MİLLİYETCİ DİYE SEÇTİĞİMİZ SİYASETCİLERDE HAKKATEN SUÇ YOK. ONLAR EN MASUM KİŞİLER. SUÇ BİLGİ BİRİKİMLERİNE BAKMADAN ONLARI VEKİL SEÇEN SİVASLILARDA.
serhatcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 08:05   #4
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 795 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
serhatcan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
)))) YAA KARDEŞŞ SEN CİDDEN ÜNÜVERSİTEMİ BİTİRDİN. HER YAZINDA KENDİ KENDİNİ ÇAMURRA BATIRIYORSUN. BAK DEMEKKİ NEYMİŞŞ ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNU İŞSİZLİKMİŞ. YANİİ TÜRBANA AYIRACAĞINIZ ZAMANI,YORACAĞINIZ KAFANIZI İŞSİLİĞE AÇLIĞA İŞYERLERİNİN KAPANMASINA KARŞI BİRLEŞİP YORSAYDINIZ KAMUOYU OLUŞTURUP SES GETİRİP ENGELLENEBİLİRDİ.BAZAN DOĞRU ŞYELER YAZIYORSUN. EVET SİVASLILARDA SUÇ ,İŞİNE EKMEĞİNE AŞINA SAHİP ÇIKMAYAN Bİ HALK. AMA TÜRBAN DAHA ÖNEMLİ ŞİMDİLİK. BİDE SİVASLI HEMŞEHRİMİZ,MUHAFAZAKAR,DİNDAR ,MİLLİYETCİ DİYE SEÇTİĞİMİZ SİYASETCİLERDE HAKKATEN SUÇ YOK. ONLAR EN MASUM KİŞİLER. SUÇ BİLGİ BİRİKİMLERİNE BAKMADAN ONLARI VEKİL SEÇEN SİVASLILARDA.

Sizin benimle bir probleminiz mi var anlayamadım. Üniversite mezunu olmakla bu yazdıklarımın ne alakası var?
Bir de neden çamura batıyormuşum bunu hiç ama hiç anlamadım.

İşsizlik Türkiye'de geçmişten beri var olan bir mesele ve ben şuana kadar bunun için büyük çaplı mitingler yapıldığına hiç şahit olmadım.

Benim tepki gösterdiğim şey türban meselesi çözülmeye başlayıncamı bu işsizlik hortladı, milletin aklına düştü!
Tabiki işsizliğe de sıra gelecek ama o uzun vadede çözülecek bir mesele. Tesettür ise 1 günde hallolur bazıları laiklik elden gidiyor diye sokaklara dökülmese.

İşsizliğin daha fazla artmasını istemiyorsanız önce imam hatiplilerin ve meslek okullarının önünü açarsın; kapalı, açık herkese eğitim hakkı verirsin.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.02.2008, 10:29   #5
puar
Usta Yiğido

puar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

puar Şuan puar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.04.2010 14:08
Tournaments Won: 1

Tecrübe Puanı: 770 puar BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
umarım senin sectiğin vekillerden biride yoktur 6 temsilcilerin arasında
Alt 11.02.2008, 12:36   #6
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
puar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
umarım senin sectiğin vekillerden biride yoktur 6 temsilcilerin arasında
İnan benim seçtiğim yok. ben hiçbirine oy vermedim. çünküüüüüüüü az çok bilgi birikimlerini,geçmişlerini biliyorum. BBen iddaa ediyorum sizin sişvaslı hemşerimiz diye seçtiğiniz güreşci milletvekiliylee sosyall kültürell ekonomik kanularında her platformda b,ilgi fikir tartışmasına girerim.Hangi kritere göre milletvekili seçtiniz inanın anlamadım.İşte seçilen milletvekillerinin sivası ve sivaslı hemşehrilerini ne kadar düğşündükleri yada düşünecek kapasitede bilgi birikimlerinin olduğu ortada.Sivas hep bu yüzden kaybetti saten. Biz sivaslşılar o kadar safız kii sivaslı olsun,birazda milli manevvi duyguları olsyun vee bide gelsin ajite,demogoji yapsın bizede onları şakşaklamakla milletvekili seçmek düşüyor.)
Alt 11.02.2008, 10:33   #7
puar
Usta Yiğido

Alıntı:
abi merhaba inşallah bunu okursun vede cevap verirsin.
başörtüsünüe şiddetle karşı biri olduğunu biliyorum şunu biliyormusun başörtüsü yüzünden her yıl 125bin hanım öğrenci genç beyin üniversiteye gidemiyor bu ülkemizde ilim bilim insanlarının az yetişmesinde rol oynarmı oynamazmı?
Alt 11.02.2008, 12:30   #8
serhatcan
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
puar Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi merhaba inşallah bunu okursun vede cevap verirsin.
başörtüsünüe şiddetle karşı biri olduğunu biliyorum şunu biliyormusun başörtüsü yüzünden her yıl 125bin hanım öğrenci genç beyin üniversiteye gidemiyor bu ülkemizde ilim bilim insanlarının az yetişmesinde rol oynarmı oynamazmı?
Kaerdeşşş. evet okuyorum okudum. Bak senin de bilmediğin bişey varr. yada algılamak istemediğin. Ben türbana başörtüsüne karşı değilim. Eğer herhengi bir kurum kuruluşta kurallar kaideler varsa insanlar uymak zorunda .Bunu hepimiz biliyoruz. Düşünebiliyormusun camiye minietekli bir bayanın girip namaz kılmak istemesini,yada şortla bir adamın girip namaz kılmak istemesini. OLMAZ DEMİ. NEDEN ÇÜNKÜ CAMİNİNDE BİR KURALI VAR.yanılıyormuyum. aşaunu iyi bil ki ben türbana karşı sdeğilim. benmim karşı olduğum şimdiye kadar türban meselesi yoktu ekonomiyi batırmalarını saklamak için bunu ortaya attılar. vee inanın büyük kaoss olacak.Sen hiç dışarda türban takanları rahatsız eden eleştiren klimse gördün mü. şimdiye kadar herkes dışarda türbanla rahatca dolaştı. bunu inkar etmemeliyiz.sana açıkca bişey itiraf edeyim. benim beraber olduğum hanım da türbanlı. ( bunu söylemek istemezdim ) Ben üzerinde basa basa söylediğim türkiyenin sorunu türban DE-ĞİL.Bunu da serbest bırakarak kaos ortamı,çatışma ortamı yaratarak hükümet başarısızlıklarını örtpas ediyor.
Alt 11.02.2008, 12:40   #9
puar
Usta Yiğido

Alıntı:
Kaerdeşşş. evet okuyorum okudum. Bak senin de bilmediğin bişey varr. yada algılamak istemediğin. Ben türbana başörtüsüne karşı değilim. Eğer herhengi bir kurum kuruluşta kurallar kaideler varsa insanlar uymak zorunda .Bunu hepimiz biliyoruz. Düşünebiliyormusun camiye minietekli bir bayanın girip namaz kılmak istemesini,yada şortla bir adamın girip namaz kılmak istemesini. OLMAZ DEMİ. NEDEN ÇÜNKÜ CAMİNİNDE BİR KURALI VAR.yanılıyormuyum. aşaunu iyi bil ki ben türbana karşı sdeğilim. benmim karşı olduğum şimdiye kadar türban meselesi yoktu ekonomiyi batırmalarını saklamak için bunu ortaya attılar. vee inanın büyük kaoss olacak.Sen hiç dışarda türban takanları rahatsız eden eleştiren klimse gördün mü. şimdiye kadar herkes dışarda türbanla rahatca dolaştı. bunu inkar etmemeliyiz.sana açıkca bişey itiraf edeyim. benim beraber olduğum hanım da türbanlı. ( bunu söylemek istemezdim ) Ben üzerinde basa basa söylediğim türkiyenin sorunu türban DE-ĞİL.Bunu da serbest bırakarak kaos ortamı,çatışma ortamı yaratarak hükümet başarısızlıklarını örtpas ediyor.
düşün bakalım istanbulun sayılı liselerinden vatan anadolu lisesi birincisi kız çocuğu başörtü yüzünden güzel ülkesinde okuyamıyor...rahasızlık duymuyormusun?
demişsin camilere mini etekle girilmez kuralı var diye tamamda bu bir kurladan ziyaede farz dır...başörtüsü çok farklı kuraldan ziyade islam dinimizin gerek gördüğü vede ustundu burguladığı emirdir.
hem başörtü takan birinden neden ne gibi zarar gelir?
sırf bir siyasi görüşünüz var olupta o görüş bunu diyor diyipte bunu savunuyorsan bilemem abi.
şunuda diyim alınmış kara yada yasa son derece yetersiz dedin gibi kaosa sürükler...olacaksa tam olmalı sadece bize oyverddiniz bzde yaptıktan oteyede gitmiyor.
Uzun lafın kısası insan hayatı ksıtlanmamlı her alanda başörtüsü serbest olmalı.
Alt 09.02.2008, 15:22   #10
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 865 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ya türk milleti böyle işte illa iş olup bitecekki sonra tepkimizi koyalım.Halkımızda pasif kimseden çıt çıkmıyor ki.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)