Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas ' ımız Hakkında - Sivas Paylaşım > Sivaslı Önemli Şahsiyetler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivaslı Önemli Şahsiyetler Sivaslı Önemli Şahsiyetler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2007, 17:29   #1
koca-kurt
Yeni Yiğido

koca-kurt - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

koca-kurt Şuan koca-kurt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2009 16:16

Tecrübe Puanı: 0 koca-kurt Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart SELAHATTİN ERORHAN

Sivasın Çavuşbaşı Mahallesinde doğan Selahattin Erorhan küçük yaşlarda türkü söylemeyi çok sever.Küçükken mahallede lakabı "Gudü" anılarak çağrılan rahmetli Selahattin Erorhan'a bir el uzanır.Bu el,hemşerimiz Ankara radyosu Yurttan Sesler şefi ve türkülerin babası "Muzaffer Sarısözen"den başkası değildir.
Selahattin Erorhan gür sesiyle ve söylediği uzun havalarla TRT Ankara Radyosuna alınır.Söylediği uzun havalarla tüm Türkiyenin dikkatini üzerinde toplayan Erorhan uzun yıllar Trt de görev yaptı,O artık radyolarımızın en büyük ve en çok dinlenen sanatçısı olur.
TRT den emekli olduktan sonra geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaybeden rahmetlinin doğum tarihi ile bilgi kaynagı bulamadıgım için yazmak istemedim.Yukarda yazdıgım bilgiler direk rahmetlinin agzından,bizzat bana anlattıgı bilgilerdir.Umarım akrabalarından biri,bizleri daha detaylı bilgiye kavuşturur.

Rahmetliyi tanımaktan ve uzun yıllar birlikte çalışmamızdan dolayı çok mutluyum. Allah mekanını cennet eylesin.

Konu koca-kurt tarafından (20.08.2007 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir..
koca-kurt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2007, 23:16   #2
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4515 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Pfeil -->: SELAHATTİN ERORHAN

Türkiye radyolarının değerli bir sesiydi bizler onun türküleriyle büyüdük allah rahmet etsin mekanı cennet olsun
Alt 25.08.2009, 09:42   #3
erorhan
Yeni Yiğido

erorhan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erorhan Şuan erorhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.08.2009 09:42

Tecrübe Puanı: 0 erorhan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SELAHATTİN ERORHAN

ben kendisinin torunuyum dedem trafik kazasinda degil şeker hastalıgından vefat etti dogum tarihi ise 1936 yılıdır . hepinize tesekkur ederim .
erorhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)