Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Buyrun Görüntülü Canli Sohbete ;) - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Serbest Dini Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Dini Konular Güncel ve Özgün yazılar, Makaleler buraya

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sitemizde Cübbeli Ahmet Hoca'nın Ramazan Sohbetleri Olsun mu?
Evet. Olsun. 8 38,10%
Hayır. Olmasın. 13 61,90%
Katılımcı sayısı: 21. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.12.2009, 11:03   #51
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 577 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Buyrun Görüntülü Canli Sohbete ;)

Güzel kardesim neyden rahatsizsiniz,anlamadim ki,

derdimiz yaratilis amacimiza hizmet..Allah rizasi disinda su konuyu acmamin arkasinda ne gibi bir niyet olabilir..konu hosunuza gitmiyorsa yok sayin canim kardesim,baska konularla ilgilenin..Biz kimseyi zorlamiyoruzki,sadece bu dünya islerine dalmisligin icinde gaflet halimizden siyrilmamizi ve yaratilis gayemizi hatirlatiyoruz..bu kadar basit ve iyi niyetli..Ahiret var, hesap var, mizan var,cennet-cehennem var bu dünyada kalici degiliz gün gelecek iki metrelik bir yerde yanliz kalacagiz,o zaman kim,kimler bize dost olacak,Mevla teala hazretlerimiz ve sevdigi dostlari haricinde,bir düsünün güzel kardesim..Bilmiyorsaniz bir bilene sorun sözüne göre hareketle size dogru ehl-i sünnet saglam itikadli adreslere yönlendiriyoruz,gösteriyoruz..

Rabbimiz Teala Zariyat suresinin 56. ve devamindaki ayet-i kerimlerinde buyuruyorki:

56-Hatırlatılması gerekli olan vazifenin esasının ne olduğuna gelince; Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet ve kulluk etsinler diye yarattım. İşte hatırlatılması gereken vazife budur. Cin ve insan cinsinin yaratılmasının hikmeti ALLAH'ı tanıyıp ona ibadet ve kulluk etmektir. Bunun dışında başka şeylere tüketilen ömürler, ameller zayi edilmiş olur, onun için azabı hak eder. Bazıları "bana ibadet etsinler diye..." ifadesinde "beni tanısınlar diye" şeklinde bir tefsir nakletmişlerdir. Bunun mânâsı da "Beni mabud tanısınlar." demektir. Bu ise benim emirlerimi tutarak bana kulluk ve ibadet etsinler demeye gelir. İbadet ve kulluk, isteyerek yapılan fiillerden olarak istenen fiil oldukları için bazılarının bunu yapmaması insan ve cin cinsi için en mükemmel gaye olmasına aykırı olmaz. Bundan yüce ALLAH'ın muradının geri kalmış ve yerine getirilmemiş olması mânâsının çıkarılması da gerekmez. Çünkü bu gibi yerlerde, Fıkıh bilginlerinin dedikleri gibi "Hikmet,fertlerin herbiri itibarıyla değil, cins itibarıyla göz önüne alınır." Kısaca bunun mânâsı ibadet ile mükellef olmak üzere yarattık demektir. Yoksa hepsinin salih kullardan olmasını takdir eyledik, demek değildir.

57-Böyle ibadet ve kulluğun yararının ALLAH'a ait olmayıp yine kulların menfaatleri için olduğuna dikkat çekmek için buyuruluyor ki: Ve ben onlardan bir rızık istemem, bana yemek yedirmelerini de istemem, yani diğer efendilerin kullarından, uşaklarından bekledikleri gibi efendilerin menfaatine kulluk değil.

58- Zira ALLAH'ın kendisidir o rızık veren ve kuvvet sahibi metin, yani kuvvetli şiddetli, onun için O'na kulluk, O'nun kuvvetinden istifade ile kullarına yararlı olmak ve o sayede vaad buyurduğu yüksek sevaba ermek içindir. Onun için ALLAH'a kaçın, ve ALLAH'a kulluk edin.

Elmalili Muhammed Hamdi Yazir Efendi (Kuran-i Kerim Tefsiri)

Bu sohbet duyurulari tarikat yolu ile alakasi yoktur,sadece ve sadece islami dosdogru yasamak, ehli sünnet vel cemaat yolumuzu korunmak ve bozuk itikadlardan uzak durmamiza yardimci olmak amaclidir..

Tarikatlerde kesinlikle gelin bu tarikate girin demek gibi birsey yoktur aksine her önüne gelen istediginde giremez..istihare gibi bir takim yapilacak islerden ve uygunsa kabiliyeti varsa alinir,yani nasib isi,Rabbimin istegiyle olcak isler,ama biz istersek Rabbim Teala neyi nasib etmez ki..

Mevla Teala herkese gönlünde her ne istegi varsa onu kabul buyursun..

selam ve dualarimla..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2009, 11:47   #52
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 17:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Lafim sana degildi kardesim yalnis anlasilma var sanirim.
Lafim ortaya, biz günahkar müslümanlar olarak hep ISLAMI kendimize uydurmaya calistigimiz icin simdi bu haldeyiz. Eger biz ISLAMA uysaydik bugün daha farkli bir yerlarde olurduk, YÜCE RABBIM bize hidayet nasip etsin,bizi yolundan saptirmasin derim......................... ......................
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2009, 12:04   #53
Naksidamlasi
Yiğido
NO AVATAR

Naksidamlasi Şuan Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2013 10:50

Tecrübe Puanı: 577 Naksidamlasi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
ömer yalcin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Lafim sana degildi kardesim yalnis anlasilma var sanirim.
Lafim ortaya, biz günahkar müslümanlar olarak hep ISLAMI kendimize uydurmaya calistigimiz icin simdi bu haldeyiz. Eger biz ISLAMA uysaydik bugün daha farkli bir yerlarde olurduk, YÜCE RABBIM bize hidayet nasip etsin,bizi yolundan saptirmasin derim......................... ......................
tabiki kardesim,anladim sizi,benim yazdiklarimda konunun kaldirilmasini ve tepkili mesaj yazan arkadaslarimiza aciklamaydi..Allah razi olsin ömer kardesim..
Naksidamlasi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2009, 12:21   #54
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

vaktim oldukça dinlemeye çalışıyorum. hoş ve tatlı bi anlatımı var.
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2009, 12:27   #55
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Ya dinleyin dinlemeyin,şimdi bu konunun burda ne işi var.Reklam ücreti ödüyormu size bu cübbelimidr nedir?
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 12:29   #56
gönlüm58
Yasaklı
NO AVATAR

gönlüm58 Şuan gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 0 gönlüm58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Akşamdan beri sesimi çıkartmıyorum diyorum,sabırda bir yere kadar.
Hadi kanaltürk reklam reytink için yapiyo para kazaniyo ya sen.
gönlüm58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar gönlüm58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 12:32   #57
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

açılan hiç bi konu reklam ücreti ödemediği gibi bu konuda ödemiyor bilginize.

okuyan izleyen dinleyen olması gayet normal kimse dinleyecek veya dinlemek zorunluluğu yok.konu açılmış isteyen katılır istemeyen katılmaz doğal olanda budur..
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.12.2009, 12:32   #58
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 951 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
gönlüm58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Kardeş burada kazanan biri daha var paşalar gibi yaşayan işte cübbelimi şalvarlımı ne ise o. Bu sitede böyle birşeyi reklam yapmak kime ne fayda sağlar anlamış değilim.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 11.12.2009, 12:45   #59
özgüven
Usta Yiğido

özgüven - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özgüven Şuan özgüven isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 06:50

Tecrübe Puanı: 690 özgüven FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
gönlüm58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
akşamdan beri sabredip beklemeniz sizde bu düşünceyi oluşturmuştur.

isteyen dinler istemeyen dinlemez her görüşe saygı yokmu sizde yok galiba.

ne diyelim inşallah birgün doğru olanı öğrenirsiniz.tabi iş işten geçmesse.

ya bide geçerse kurtuluşu zor olur.........
Alt 11.12.2009, 13:04   #60
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 951 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşım elbette Mustafa Kemal o zamanın şartları içinde bu sözü söylecektir.
Ancak neden şeyhler dervişler diğer taraftan dedelere olan ilgi azalmıyor.
Şarlatanlığa kaçmadığı ve insanları sömürmediği sürece şeyhli ve dervişliğin ne zararı var.
şeyhimin illeri uzaktır yolları diyerek şeyhine bağlılığını anlatan derviş yunusun ne zararı vardı.İnsanın seyru sulukunda bir rehbere ihtiyacı vardır. bu yüzden insanların gönül erenlerine bağlıkları bitmiyor . tekrar hatırlatıyım insanların duygularını sömürmeyenleri kastediyorum

Siz sanıyorum eğitimciydiniz. Yazık Layık Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devlette böyle eğitimcilerin olması.
Keşke kafanızı bu tür şeylere yorma yerine Ulu Önder M.K. Atatürk'ün gençliğe çağrısını onun ne demek istediğini ilkelerini tam anlamöıyla anlayabilseydiniz.
Bir gerçek var, duygu sömürüsü yapanlar belli, yüce dinimizi kullanıp alet edip, kendileirni derviş, şeyh diye adlandırıp tarikat adı altinda, Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı, Hüseyin Üzmez gibi din bezirganlardır.
Bu Layık Ülke bir Diyanet İşleri kurmuş herkes gerekli olduğu gibi dinini, islamı kitabını öğrensin diye. Bu tip şarlatanlara meydan vermemek içindir.
Ama şu var bu ülkede çok suistimal oldu heleki son zamanlarda, bu tiplerin yaptıkları anayasal olarak suçtur, gerektiği gibi Cumhuriyet Savcıları bu işe baksa bu tip okkabazlarda meydanlarda ne yazıkki olamaz.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)