Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Bu gün seçim olsa - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 12.04.2012, 13:25   #41
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1179 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Bu gün seçim olsa

Alıntı:
mansur58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yoo tarih bilgisi vermek değil bu konudaki bilgisizliğinizi görmenizi istedim sadece. Bilmememk ayıp değil yeterki çaktırma ama birileri çakıyor işte.

BAŞBAKAN İNÖNÜ HAREKÂTI YERİNDE İZLER

18 Haziran tarihinde özel trenle Elazığ'a gelen Başbakan İsmet İnönü, birkaç gün bölgede incelemeler yaptıktan sonra, 21 Haziran günü beraberinde Sağlık Bakanı Refik Saydam, 3. Ordu Müfettişi Orgeneral Kazım Orbay, 4. Genel Müfettiş Korgeneral Abdullah Alpdoğan ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Galip Deniz olduğu halde özel bir toplantı yaparak yapılmakta olan harekat hakkında görüşür.

Genelkurmay belgelerine göre, Başbakan İsmet İnönü'nün ziyaretinin ardından, 22 Haziran tarihinde verilen yeni emirlere göre, kıtalar yeni yerlerine konuşlandırılır. Genelkurmay belgelerinde, 24 Haziran 1937 sabahından itibaren tüm birliklerin bölgelerinde arama ve tarama faaliyetlerine başladığı belirtilerek şunlara yer veriliyor:

"Devam eden tarama faaliyetinde birçok asi köyleri yakılıyor, sıkıştırılan eşkiya grupları ile yapılan müsademelerde oldukça ağır zayiat verdiriliyor ve çok sayıda büyükbaş hayvan, koyun ve keçileri toplanarak mahalli kaymakamlıklara teslim ediliyordu. Bir yandan birliklerden çıkarılan müfrezelerle bölgenin asilerden temizlenmesi işi ile uğraşılırken, diğer yandan hükümete muhalif aşiretlerin olumsuz propagandalarını çürütmek ve bölge halkını lehte tutmak için kontr propaganda faaliyetine önem veriliyordu.

Günlerce devam eden bu faaliyetler sırasında kadınlı erkekli birçok aşiret mensupları, bölgelerindeki birliklere dehalet etmekte ve her gün biraz daha artan sayıda silahlarını teslim etmekte idiler. 16-17 Ağustos gecesi harekete geçen birliklerle gün ağarırken Titenik-Tokmakbaba Tepesi-Sarıoğlan üçgeni aranmaya başlandı ve Birdo ile Sarıoğlan arasında saklanan Seyit Rıza ve avenesi sarılarak müsademeye başlandı ve şakilerden 30 kadarı öldürüldü... Tarama harekatı 18 Ağustosa kadar devam edildi ve Seyit Rıza ile avenesinin doğu veya kuzeye kaçmasına mani olmak için, 4. Genel Müfettişlikçe yeni tedbirler alındı...

Takip müfrezelerinin 26 Ağustos'ta yaptıkları baskında Şahin ile amcası Alişan saklandıkları yerlerde ayrı ayrı imha edildiler. Tabiidir ki, bundan sonraki hedef Seyit Rıza ve avenesinin yakalanması idi.... Seyit Rıza'nın 10 Eylül günü saat 22:00'de silahsız olarak iki arkadaşı ile birlikte Erzincan jandarmasına teslim olduğu, 5. Jandarma Bölük Komutanlığı'ndan, Genel Müfettişliğe bildirildi ve bunun üzerine bu maksatla tertiplenen harekattan vazgeçildi ve şimdiye kadar olduğu üzere tarama harekatına devam edildi..."

12 Eylül tarihinde. 3. Ordu Müfettişi Kazım Orbay, 4. Genel Müfettiş Korgeneral Abdullah Alpdoğn'a geçtiği telgrafta şunları yazıyordu. "Seyit Rıza'nın beklenen akıbeti sabık Dersim'in en ileri ve fakat son serdergesinin de cumhuriyet kuvvet ve adaletinden başka güvenilecek bir sığınak kalmadığına inandığını göstermektedir. Yüce başarılarını yürekten sevgi ve saygı ile kutlarım..."

Yakalanan Seyit Rıza ve arkadaşları 14 Eylül'de bir subay ve 30 kişilik bir müfreze nezaretinde Elazığ'a gönderilir. Genelkurmay Başkanlığı 19 Ekim tarihinde harekatın sonucunu yeterli görerek, kış mevsiminin de başlangıcını dikkate alarak 22 Ekim 1937'den itibaren askerlerin garnizonlarına dönmelerini emreder. Tedip harekatı sona ermiştir.

Sıra, tenkil harekatına, kaçakların aranmasına, köylerin boşaltılmasına ve sürgüne gelmiştir

SEYİT RIZA İDAM EDİLİR

Dersim'e yapılan ilk harekat Genelkurmay belgelerine göre Seyit Rıza ve arkadaşlarının idamı ile sona ermişti. Erzincan'dan Elazığ'a getirilen Seyit Rıza, yapılan duruşmaların ardından idam kararına çarptırılır.

18 Kasım 1937 akşamı, aralarında oğlu ve kardeşinin de bulunduğu 11 kişi ile birlikte idam edilir. Önce oğlu idam edilir ve idamı ona seyrettirilir. Cellat tarafından ip boynuna geçirildiğinde Seyit Rıza boşluğa seslenir, "Evladi Kerbelayimi, Be gunayimi, Ayibo Zulimo, Cinayeto" der ve sandalyeye tekme vurur...
Ya siz bana bilgisiz diyorsunuz da kendi bilgisizliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Benim bütün kibarlığıma rağmen saldırarak konuşmaya devam ediyorsunuz.

Benimle kimse bu şekilde konuşmadı çünkü ben öyle konuşmasını gerektirecek şekilde yaklaşmadım... Artı izin de vermem... Ama madem üslup öyle olmalı peki...

Beyfendi, siz kendinizi çok bilgili sanıyorsunuz ama Dersim Olayında ikinci bir harekattan bile haberiniz yok sanırım. Asıl katliam 2. harekatta olmuştur ki Dersimlilerin çoğu bu baskına karşıdırlar. Hatta 3. bir harekat dahi vardır. Bunları bilmemeniz imkansız. Bilmiyorsanız dediğiniz gibi bilmemek değil öğrenmemek ayıp ama bilipte hala bilmiyormuş gibi yapıyorsanız işte o zaman kötü. Bir önceki mesajımda İnönü'nün Başbakan olduğunu söyledim, hatta daha öncesinde de daha neden İnönü'yü yazıp duruyorsunuz anlamadım. Bastırarak yazıyorum 1. Harekatta Başbakan İnönü'dür. Asıl Katliamların yapıldı 2. ve 3. Harekat ve Temizlik Evresi adı verilen son dönemin Başbakanı Celal Bayar'dır (Görevde olduğu dönem: 25 Ekim 1937 – 25 Ocak 1939) ve Tarih 1938 Ortası ile sonu arasıdır. İnönü Parti içerisinde Muhalif kanattadır. 2. 3. ve Temizlik Harekatlarından İsmet Paşa'yı sorumlu tutmak ya bilgisizliktir ya da kötü niyetliliktir. Parti mi evet Parti CHP'dir ama harekatı yapanlar daha sonradan CHP'den ayrılıp DP'yi kuran Bakanlar Kuruludur...

Bu arada bu siteyi başka yerlerle karşılaştırmayın burası gerçekten çooook derin bilgi ve düşüncelere sahip insanların olduğu bir site... Duvara konuşmazsınız bilgisi ile size cevap verecek birileri çıkar... Haberiniz ola...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.04.2012, 13:57   #42
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 05:38

Tecrübe Puanı: 658 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yıkama, yağlama ve aklama gayretlerizi kutlarım ama olmuyor sırıtıyor. Devrimin en önemli iki ismi Mustafa Kemal Paşa ve İsmet Paşa o günlerde bunlardan izinsiz bu ülkede kuş kanadını bile oynatamazdı ? Geçin bunları lütfen kardeşim. Hem sinirlenmenize gerek yoktur. Biliyorum gerçeklerin acı olmak gibi kütü bir karekteri vardır ama acı da olsa her zaman ortaya çıkmak gibi bir huyu da vardr. Gerçekleri örtmeye çalışanlar adına üzgünüm.

Bu siteyi bir yerlerle de karıştırmıyorum nerede olduğumu çok iyi biliyorum ve her türlü fikri tartışmaya da varım.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.04.2012, 15:00   #43
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1179 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Celal Bayar'ın Başbakan olmasına rağmen İsmet Paşa'dan emir aldığını mı düşünüyorsunuz? Ya da Mustafa Kemal'in parmağını oynatamaz halde İstanbul'dan Celal Bayar'a emir verdiğini? Ve bütün bunları Celal Bayar'ın Atatürk ve İsmet Paşa istedi diye yaptığını?

Tayyip Erdoğan belgeleri açıklasın. Türk Tarih Kurumuna gittiğinizde ya da CHP Arşivine girdiğinizde Meclis Tutanaklarına ulaşabilirsiniz. CHP'nin Liberal Kanadı olan Celal Bayar ve grubu iktidarda iken Kemalist kanat parti içerisinde 3. ve özellikle 2. harekatta yapılanlara karşı çıkmışlardır. Mustafa Kemal yapılan 1. harekata direk kendisi emir vermiştir. Ve İsmet Paşa 1. harekatta askeri (Fevzi Çakmak'ı) biraz pasifize ettiği için de biraz ama asıl olarak Ekonomik sistemin fazla devletçi olmasından duyduğu rahatsızlıktan dolayı İsmet Paşa yerine Celal Bayar gelmiştir başa...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.04.2012, 15:23   #44
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1029 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

gericilerin temel önyargısı ve zihin haritalarının temelinde

MUSTAFA KEMAL ve arkadaşları sanki cumhuriyeti osmanlıyla savaşarak kurdu, sanki osmanlıyı cumhuriyeti kuranlar yıktı altetti, bütün herşeyiyle emperyalizme diz çökmüş 300 yıldır gerileyen çağın dışında kalmış , köle ruhlu bir toplumdu eldeki osmanlı bakiyesi, dini din değil dili dil değil toplumu toplum değil , askeri asker değil , almanın uşağı olmuş, devlet yönetimi ingilizin esiri olmuş, fransızın hayranı aydını olmuş, elde koca bir heyula kalmış, sanki o kadrolar 1919 da aniden doğup samsundan yola çıktılar , bilmezmisin o kadrolarda osmanlı askeriydi subaydı memuruydu, o kokuşmuşluğun o çürümüşlüğün içinden binbir dereden su getirerek kıldan ince sıratlardan geçerek yokdan varederek kendilerince o kuşatılmışlıktan bir ulus inşa etmeye çalıştılar , gerici halifeni kaldırmış ama yerine modern anlayışla diyanet kuruluşunu kurmuş onu bile göremez bunlar ne diyeyim her nekadar karşı olsamda haram etsemde verdiğim kuruşları vergileri, şimdi amerikan hormonuyla şişirilip tekrar piyasa gericilik sürülünce bazıları hemen birçok şeyden çabucak vazgecip unutacağa benzer kazanımlarını ama tarih öyle yazmaz o kadar kolay değildir kazanılan değerlerin kıymetini azıcık kaybetmeye başlasın herkes bak nasıl anlar sahiplenirler ozaman
şimdi hepsi demokrat oldu ne biçim bişeyse şu demokrasi ama tramvay demokratı bunlar gideceği duraklar belli, tramvayın hattı belli bunlarda ama insanlığın anladığı gelişim cizgisi ve değişim cizgisi hiçte onların hayallerinde süsledikleri sana bana don biçtikleri demokrasi değil. diyalektiği kimse başaşağı ceviremez, ırmaklar yukarı akmaz, insanlık ama er ama geç demokrasi yatağını bulup yolalmaya devam edecektir.
Alt 12.04.2012, 15:26   #45
mansur58
Usta Yiğido

Genel Kurmayın belgeleri çok açık

Bu işi aklamaya çalışmanın aşırı gayreti niye?

Doğruya doğru demek bu kadar zormu ?

Bunlar tarihi gerçekler.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.04.2012, 15:35   #46
mansur58
Usta Yiğido

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
gericilerin temel önyargısı ve zihin haritalarının temelinde

MUSTAFA KEMAL ve arkadaşları sanki cumhuriyeti osmanlıyla savaşarak kurdu, sanki osmanlıyı cumhuriyeti kuranlar yıktı altetti, bütün herşeyiyle emperyalizme diz çökmüş 300 yıldır gerileyen çağın dışında kalmış , köle ruhlu bir toplumdu eldeki osmanlı bakiyesi, dini din değil dili dil değil toplumu toplum değil , askeri asker değil , almanın uşağı olmuş, devlet yönetimi ingilizin esiri olmuş, fransızın hayranı aydını olmuş, elde koca bir heyula kalmış, sanki o kadrolar 1919 da aniden doğup samsundan yola çıktılar , bilmezmisin o kadrolarda osmanlı askeriydi subaydı memuruydu, o kokuşmuşluğun o çürümüşlüğün içinden binbir dereden su getirerek kıldan ince sıratlardan geçerek yokdan varederek kendilerince o kuşatılmışlıktan bir ulus inşa etmeye çalıştılar , gerici halifeni kaldırmış ama yerine modern anlayışla diyanet kuruluşunu kurmuş onu bile göremez bunlar ne diyeyim her nekadar karşı olsamda haram etsemde verdiğim kuruşları vergileri, şimdi amerikan hormonuyla şişirilip tekrar piyasa gericilik sürülünce bazıları hemen birçok şeyden çabucak vazgecip unutacağa benzer kazanımlarını ama tarih öyle yazmaz o kadar kolay değildir kazanılan değerlerin kıymetini azıcık kaybetmeye başlasın herkes bak nasıl anlar sahiplenirler ozaman
şimdi hepsi demokrat oldu ne biçim bişeyse şu demokrasi ama tramvay demokratı bunlar gideceği duraklar belli, tramvayın hattı belli bunlarda ama insanlığın anladığı gelişim cizgisi ve değişim cizgisi hiçte onların hayallerinde süsledikleri sana bana don biçtikleri demokrasi değil. diyalektiği kimse başaşağı ceviremez, ırmaklar yukarı akmaz, insanlık ama er ama geç demokrasi yatağını bulup yolalmaya devam edecektir.
Küfrettiğiniz Osamanlı 633 yıl ayakta kalmayı başarmış ve büyük bir medeniyet kurmuştur. Devlet ebed müddettir cumhuriyetten hiç bir şkayetimiz yoktur yeterki doğru yönetilsin ama bu halkın kültürel ve manevi değerlerine savaş açılarak kurulan bu düzen bir türlü tutmadı. Her on yılda bir, darbelerle direk vurularak ayakta tutulmaya çalışılıyor.

Siz madem bu kadar bu düzenle gurur duyuyorsanız bu kadar şkayet niye ?

Sonuç kendinizce adam etmeye çalıştığınız, dönüştürmeye çalıştığınız bu halka rağmen bu ülkede hiç bir şey yapamayacağınız bilimsel bir gerçek kadar ortaya çıkmıştır. Çünki ne yaparsanız yapın benim peygamberim buyuruyor ki; her şey aslına dönecektir. Şimdi bu millette öze dönüşünü gerçekleştiriyor.

Size tavsiyem gelin bu halkın milli ve manevi değerleriyle barışın.
Alt 12.04.2012, 15:59   #47
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 698 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sözlerim için kılıf aradığımı söylüyorsunuz ama hayır sözlerim çok açıktır.

1-Siyasetin başka bir cenahında duran birisi olarak diğer cenahtaki sizlere siyasi davettte bulunmak sizce neden kibir olarak algılanır ?

2- Ada sahillerinde denize girmeye davet etmek ve sizi orada bekleme romantikliğinin sizdeki karşılığı kibir mi ?

Pes doğrusu.

Solcularda, sosyalistlerde veya kemalistlerde romantik anlayıştamı bitti yahu. Belki de tek ortak yanımız bu olabilir derken beni hayal kırıklığına uğratmayın.

Not: Sivaslinet gardaş yaşın kaç bilmiyorum ama biraz daha önyargılardan kurtulabilsen seninle tartışmayı sevdim.
Doğrusunu söylemek gerekirse ben de ciddi bir tartışma varken, kendini bir şey sanıp ta kibirin getirisi olan ada sahilleri gibi alaylı sözlerle tartışanlardan hiç hoşlanmam. Alçak gönüllü, mütevazi ve sürekli bilgi ile tartışanları severim.

Sağcı, solcu, sosyalist, anarşist birisi değilim. Sadece bilimsel düşünüyorum o kadar.

Ayrıca ön yargının anlamını da bilmiyorsunuz. Pozitif düşünen insanlarda düşünceler her zaman doğa gerçekleriyle örtüşüğünden ön yargı da olmaz.

Umarım gelecekte daha gerçekçi tartışmalarda buluşuruz.
Alt 12.04.2012, 16:32   #48
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
Genel Kurmayın belgeleri çok açık

Bu işi aklamaya çalışmanın aşırı gayreti niye?

Doğruya doğru demek bu kadar zormu ?

Bunlar tarihi gerçekler.
Arkadaş benim anlamakta güçlük çektiğim de şu. Bu dersim olayının 1.'si 12 Mayıs 1937’de başlayarak 1 Temmuz 1937'de bitmedi mi? Bu dönemde İsmet Paşa Başbakan ve ölü sayısı idam edilen 11 kişi ile birlikte 262'dir. Bu harekat 1.5 ay sürmüştür. İkinci Harekat 2 Ocak - 7 Ağustos 1938 tarihleri arasında, Üçüncü Harekat 10-17 Ağustos 1938 tarihleri arasında ve Temizlik Harekatı denilen son harekat ise 6 Eylül - 23 Eylül Arasında sürmüş. Yani 9 ay süren bu harekatta ölü sayısı 13160. Başbakan Celal Bayar. Siz bunu nasıl göremiyorsunuz? Onu anlayamıyorum. Bu arada Şehit sayısı da 200... Orada silahlı isyan yok diyenlere en güzel -aslında en üzücü- örnektir. Bu 200 Asker kendisini vurmadıysa...

Alt 12.04.2012, 16:51   #49
mansur58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaş benim anlamakta güçlük çektiğim de şu. Bu dersim olayının 1.'si 12 Mayıs 1937’de başlayarak 1 Temmuz 1937'de bitmedi mi? Bu dönemde İsmet Paşa Başbakan ve ölü sayısı idam edilen 11 kişi ile birlikte 262'dir. Bu harekat 1.5 ay sürmüştür. İkinci Harekat 2 Ocak - 7 Ağustos 1938 tarihleri arasında, Üçüncü Harekat 10-17 Ağustos 1938 tarihleri arasında ve Temizlik Harekatı denilen son harekat ise 6 Eylül - 23 Eylül Arasında sürmüş. Yani 9 ay süren bu harekatta ölü sayısı 13160. Başbakan Celal Bayar. Siz bunu nasıl göremiyorsunuz? Onu anlayamıyorum. Bu arada Şehit sayısı da 200... Orada silahlı isyan yok diyenlere en güzel -aslında en üzücü- örnektir. Bu 200 Asker kendisini vurmadıysa...
Arkadaşım bu içerisinde aşamaları barındıran bir süreçtiBuna M kemal Paşa da dahildir İsmet Paşa da, Celal bayarda ve dolayısıyla dönemin karar verme merciinde bulunan herkes. Yapılan olayları tasvip edersiniz etmezsiniz o ayrı mesele.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.04.2012, 16:52   #50
mansur58
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Doğrusunu söylemek gerekirse ben de ciddi bir tartışma varken, kendini bir şey sanıp ta kibirin getirisi olan ada sahilleri gibi alaylı sözlerle tartışanlardan hiç hoşlanmam. Alçak gönüllü, mütevazi ve sürekli bilgi ile tartışanları severim.

Sağcı, solcu, sosyalist, anarşist birisi değilim. Sadece bilimsel düşünüyorum o kadar.

Ayrıca ön yargının anlamını da bilmiyorsunuz. Pozitif düşünen insanlarda düşünceler her zaman doğa gerçekleriyle örtüşüğünden ön yargı da olmaz.

Umarım gelecekte daha gerçekçi tartışmalarda buluşuruz.
Bu yorumuna cevap vermiyorum ama yine de Ada sahillerimiz çok güzel bu yaz tatilin tadını çıkarmak lazım.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)