Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

''MADIMAK AYDINLANACAK'' - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 14.11.2012, 09:01   #1
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1081 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart ''MADIMAK AYDINLANACAK''

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Sivas’taki 72 derneği bir araya getirerek Sivas olaylarının aydınlatılması için ortak tavır alınması çalışmalarına değinen Sivas belediye Başkanı Doğan Ürgüp, şunları kaydetti: “ 2 Temmuz’un 19. yıldönümünde, bu sene, Sivas’ta sivil inisiyatifi bir araya getirdik. 72 derneği bir araya getirip bir bildiri yayınlayarak bu hadiselerin gerçek yüzünün aydınlatılması gerekliliğini, karanlık kalmış yönlerinin ortaya çıkarılması gerekliliğini ifade ettik.

Tabi bu konuda sadece Sivas olaylarını değil, Sivas’la birlikte Başbağlar katliamını da mütalaa eden bir bildiri hazırlamıştık. Üç gün sonra ben bu sene hem 2 Temmuz hem 5 Temmuz anma toplantılarına katıldım. Sivas Belediye Başkanı sıfatıyla bu işleri organize etmeye gayret gösterdim ve çalıştım. Aynı zamanda ben eskiden, Ankara’daki Sivas derneğinin kurucu başkanı oldum. Sivas’ta da şimdi üç derneğin başkanlığını yapıyorum. Bu konuya her zaman hassa bir şekilde yaklaştım ve üzerime düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye çalıştım.”

" DEVLET DENETLEME KURULU ARAŞTIRMASI CİDDİ BİR ADIM OLACAKTIR"

Sivas olaylarıyla ilgili devletin yeterince araştırma yapmadığını belirten Başkan Ürgüp, şayet Cumhurbaşkanı Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirirse bunun ülkemiz için de, birlik ve beraberliğimiz için de önemli bir adım olacağını belirterek şu görüşlere yer verdi: “ Şimdi 19 yıldır süren bu hadiseler hiçbir şekilde aydınlatılmamış ve üzerine gidilmemiş. Tabi bir kısım arkadaşlar devlettin özür dilemesi üzerinde durdular. Bu arkadaşlarımıza ben o zaman dedim ki özür yetmez, hadise aydınlatılmadıktan sonra özür dilense ne olacak dilenmese ne olacak?

O zaman ne yapmamız lazım? Bu sivil inisiyatifi genişletip etkin bir şeklide ortaya çıkmamız lazım. Yüz on dört derneği dinledik, doksan yedi dernek toplantısı yaptık. 23 Ekim’de Cumhurbaşkanımıza dilekçe gönderdik. 114 derneğin imzasıyla birlikte çok duyarlı davrandılar. Bu vesileyle bir kez daha Sivas halkı ve Türk milleti adına şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanlığı kabulünde tabii 114 derneği kabul etmeleri mümkün değil. Böyle olunca Sayın Valimizin önderliğinde Rektörümüz, Kent Konseyi Başkanımız, Baro Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odası Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlarımız, Ticaret Borsası ve Cem Vakfı Başkan ve Başkan Yardımcıları, Türk Ocakları Başkanı, Türk-İş Temsilcileri, Kamu Sen Temsilcileri, gazetelerin temsilcileri, Kimse Yok Mu Derneği temsilcisi, Anadolu Gençlik Derneği Temsilcisi, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Sivas’ta bulunan geniş kapsamlı mütahitler dernek başkanı ile köşke kabul edildik. Köşkte ben Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kısa metinle birlikte detay bilgiler sundum. Yani, 1967’ deki Sivasspor Kayseri maçından itibaren, 1978’deki Sivas hadiselerinden 1993’teki asıl darbeyi yedik ve bu noktada kastı bulunanlar ihmali bulunanlar her kim var ise bunların açığa çıkarılması için Devlet Denetleme Kurulunun devreye girmesini talep ettik. MuhsinYazıcoğlu’nun, rahmetli ağabeyimizin davasında olduğu gibi, tabi Sayın Cumhurbaşkanımızın orda büyük teveccühlerini gördük. Özal davasında olduğu gibi devlet denetleme kurulu devreye girsin.”

" İLGİLİ HERKES DİNLENMELİ"

Sivas olaylarıyla ilgili herkesin dinlenmesi ve her şüphenin araştırılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ürgüp sözlerine şöyle devam etti: “ Dönemin valisi dönemin, askerleri, dönemin emniyetçileri, dönemin diğer devlet görevlileri dahil herkes dinlensin. Değerlendirilmemiş delillerin tamamı ortaya çıkarılsın istiyoruz. Ve bilinen yönleriyle değil bilinmeyen yönleriyle de Sivas davasının yeniden gündeme gelmesi sağlanabilinsin. Şimdi daha önce biliyorsunuz aranan beş kişinin zaman aşımı söz konusu. Onunla ilgili ben bir televizyon programına çıkmıştım. Dedim ki zaman aşımının bitip bitmemesinin çok fazla önemsiyorsunuz ama beş kişiyi kapsıyor. Gelin böyle yapmayalım. Bu hadiselerin içi yüzünün ortaya çıkarılması için yeniden araştırılmasını sağlayabilecek bir mekanizma işletelim.”
"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İLGİSİNDEN MEMNUN KALDIK"

Görüşmede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün heyete çok yakın ilgi gösterdiğini belirten Başkan Ürgüp, şu görüşlere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çok geniş bir ilgi ve alakasına ve övgülerine mazhar olduk. Hepimizi tek tek dinledi. Netice olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği şudur: ‘ Daha önce bu konular bana münferit bir şekilde anlatılmıştı.

Ama ben bu kadar geniş toplum kesimlerin alevisi sünnisi sağcısı solcusu ile bütün siyasi görüşlerin bir arada canlı bir şekilde istemiş olduğu bu isteği geri çevirmemiz mümkün değil.’ Sayın Cumhurbaşkanımız işin kanuni boyutlarıyla neler yapılabileceğine bakılacağını ve gereken ilgiyi ve alakayı göstereceklerini beyan ettiler. Bu gelişme aslında Sivaslılar açısından milletimizin geleceği açısından çok önemli…

"SİVAS OLAYLARIYLA BAŞBAĞLARI BİRLİKTE MUTALAA ETMEMİZ GEREKİR"

Sivas olaylarıyla Başbağlar katliamının birlikte değerlendirilmesini özellikle isteyen Başkan Ürgüp, “ Burada aslında önemli olan Sivas Madımak Davası değil. Aynı şekilde Başbağları da birlikte mütalaa etmek zorundayız. Sivas’taki olaylarda bir takım PKK’ lıların fotoğrafları teşhis edildi. Dört kişinin fotoğrafı… Bunların bir kısım öldürülmüş. Bunlar ulusal medyaya da düştü. Bunun gibi birçok aydınlatılmamış konu var. Amacımız hepsini aydınlatmak.” dedi.

‘"BÜYÜK BİRLİK PARTİLİLER BİRÇOK KİŞİYİ KURTARDI"
Öte yandan süreç içinde yaşanan provokasyonlara da vurgu yapan Başkan Ürgüp, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bazı yanlış yönlendirme ve provokasyonlar da oldu.

Bundan önceki anma toplantısında 2009 veya 2010 olacak, senesini tam hatırlamıyorum. Anma toplantısına katılan bir kişinin elinde şöyle bir pankart vardı. ‘Yakarak öldürdün donarak öldün’ Sivas’ı tahrik etmeye yönelik bir pankarttı. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu kast ediyordu galiba. Hâlbuki rahmetli Yazıcıoğlu partisine talimat vererek 42 kişinin kurtarılmasını sağlamıştır. BBP il teşkilatı ile Madımak Oteli bitişikti. Arada bir boşluk vardı. Olaylarda kurtulanlardan bir kısmı otelin alt tarafından Büyük Birlik Partisi il binasına alındılar. Bunlar içerisinde Arif Sağ’ın olduğu, Murtaza Balkız’ın olduğu söyleniyor. Hepsinin ismini sayacak durumda değilim. Fakat birçok kişinin kurtarılmasına vesile oldu. Ama tahriki yapan yine de yapmaya devam ediyor işte. Muhsin Yazıcıoğlu Sivas’ın her şeyi. Sivas’ta sevilen bir insan. Herkesin ve her kesimin sevdiği bir insan. Karalamaya çalışanlar tabi boş bir gayretin içindeydiler ve oyunları da boşa çıktı zaten. Bugün ben de Büyük Birlik Partisi’nin belediye başkanı olarak Alevi Sünni fark etmiyor hepsi bizim kardeşimiz, bütün Sivas ın sesi olmaya gayret gösterdim ve inşallah bundan sonra da böyle devam edecek. Ve bu organizasyonu yaparken de burada Cem Vakfı başkanımızın, alevi derneklerimizin, diğer kitle örgütlerinin ciddi bir katkıları olmuştur. Yani burada çok duyarlı davrandılar. Çok olumlu bir diyaloğumuz var. Benim yönetimimden son derece memnunlar. İşleri adil ve eşit, her kesime aynı mesafede yapmaya gayret gösteriyorum. Her yer aynı hizmeti alıyor. İstihdam açısından değerlendirilmesi gerektiğinde de alevi, bektaşi toplumundan, CHP’lilerden, MHP’lilerden, Ak Partililerden, hepsinden değerlendirmeye gayret gösteriyorum. Bir de Muhsin Yazıcıoğlunun emanet ettiği bir insan olarak, onun misyonunun temsilcisi olarak böyle yapmak mecburiyetindeyiz zaten.”

‘"SİVAS’TA AYRIM YOK"

Sivas’ta alevi Sünni şeklinde bir ayrımın kesinlikle olmadığını belirten Başkan Ürgüp “ Sivas’ta alevi sünni aydınlar var, çeşitli gruplardan gelmiş insanlar var. Başbağlar’a da gittim, gördüm, oradakilerin tamam masum köylüler zaten. Buradaki önemli hadise şu. Biz taraf değiliz. Alevi Sünni ayırımı zaten yok. Sivas’ta kesinlikle yok. Şu anda çok iyi bir işbirliği içerisindeyiz. 3 gün önce eski Cem Vakfı başkanımızın kızının kırk yemeğine katıldım. Orada bütün toplum beraberdik. Yani müftü aşır okudu, başkaları okudu, ben okudum, aleviler okudu, hep beraber ölümüzü dirimizi aşuremizi her şeyimizi hep beraber yapıyoruz. Dolayısıyla bir ayrım zaten Sivas açısından söz konusu değildir.” dedi.

‘"MADIMAK MÜZE GİBİ OLDU "

Programda Madımak Oteli hakkındaki tartışmalara da değinen Başkan Ürgüp, şunları söyledi: “ Burada esas olan hadise Devlet Denetleme Kurumunun bu dosyaları önüne alıp bu dosyalarla ilgili çalışmasıdır. Bunu sağlayacak olan makam Cumhurbaşkanlığı makamıdır. Biz konuyu edep dairesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Kendilerine 114 kitle toplum örgütünün ve Sivas halkının selamlarını götürdük. Çok iyi bir karşılanma ve uğurlanmayla birlikte iyi bir cevap aldığımız kanaatindeyiz. Bundan sonra tabi bu işlerin bir süreci var, yani kanunlara taammüllere uygun olduğu takdirde, biz Kurulun çalıştırılacağını düşünüyoruz. Bir de Madımak Oteli meselesi vardı. Bilim kültür merkezi oldu burası. Bir takım arkadaşlarımızın müze olsun talepleri vardı. Aslında müze gibi değil ama müze gibi aslında.

Burada öldürülen, katledilen insanların isimleri var. Pir Sultan Abdal’dan, Âşık Ruhsati’den Aşık Veysel’den dizeler var. Yunus Emre’den ve bu hadiseleri kınayan birde metin var. Yani bir daha tekerrür etmemesi gerektiği, bunun ne kadar kötü bir olay olduğunu anlatan dizeler…Şehrin belediye başkanı olarak burada önemli olan Sivas’ta alevi ve sünni vatandaşların bir arada nasıl yaşatılabilmesi lazım, haklardan hepsinin nasıl faydanabilmesi lazım bunları ortaya koymaya gayret gösteriyorum. Mesela alevi toplumunun Sivas’ta yaşadığı mahalleler var. Hizmeti çok ciddi ve hızlı alırlar. Çok ciddi yeşil alanlar kazandılar. işte istihdam noktasında değerlendirildiği zaman işe girdiler, girmeleri lazım, yani eşitiz kardeşiz. Alevi toplumun benimle ilgili en ufak bir problemi yok. Tam tersi beğendiklerini, desteklediklerini, takdir duygularını her vesileyle söylüyorlar. Aslında alevi sünni deyimleri de çok doğru bir deyim değil ama kullanılacak bir deyim bulamıyoruz. Yani hepimiz temelde Allah’a Peygamberine inanan ve Ehli Beyt sevgisiyle dolu insanlarız. Yani Ehli Beyt sevgisi olmayan bir insanın, Peygamber efendimizin neslinden gelen insanları sevmeyen bir insanın doğru bir müslüman olması düşünülebilir mi? Bu manada şükürler olsun şehrimiz çok iyi bir noktaya geldi. Bugün çok sevinçliyiz, çok mutluyuz. Biz köşkten çok iyi bir yansıma aldık İnşallah neticesini sabırla bekleyeceğiz.”

"1978’DEKİ PROVOKASYONU BİZ ENGELLEDİK"

Sivas’ta her dönem çeşitli provokasyonlar yapıldığına da değinen Başkan 1978’deki olayları kendisinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından engellendiğini belirterek şunları ifade etti: “ Bir de seksen öncesi olaylar var. 1978 deki hadiselerin içerisindeydim. Ben bunu anlatım birkaç tv kanalında. 78’de biz karakola gitmişiz. 3 arkadaş emniyet müdürü statüsünde bir yetkiliyle görüşüyoruz. Telsiz anonsu geliyor. Alibaba mahallesinde olaylar başladı deniyor ve müdür bize diyor ki hadi çocuklar gidin işinize diyor. Biz Çarşı karakolundan, Atatürk Caddesi üzerinde Ülkü Ocakları binasının karşısında vakıflar binası var oraya geliyoruz. Bakıyoruz ki binlerce kişi toplanmış bir kişi nutuk atıyor. Grubu Alibaba’ya sürmeye çalışıyor. Bu nedir? Yani o zaman cep telefonu yok. Yani bunu provoke eden adamlar geldiler. Şehri de provoke ettiler. 78’deki bir provokasyondu. 93 tamamıyla provokasyondur.78’de maksatlarına ulaşamadılar.

78’de Çorum’a, Maraş’a bakın. Çorum’da, Maraş’ta ciddi vukuatlar var, ölümler var, katliamlar var, Sivas’ta yok. Sivas’ı böyle bir kavgadan biz o dönem arkadaşlarımızla birlikte genç insanlar engelledik. Bu grupları bu provokatörlerin elinden kurtardık ve Alibaba mahallesine göndermedik. 78’de 93’te bunu sağlayamadık. Madımak Oteli’nin önü dar bir alan 7-8 saat burada bu grupların durması mümkün değil.

15 gün önceden bildirilerini dağıtmışlar. Bir takım radikal örgütler harekete geçmişler. Sivas’a, Sivas dışından gelenleri fotolarla tespit edilen 15 ile 25 arasındaki insanlar, değişik kıyafetteki bir kısmı sakallılar gelmişler Sivas halkını provoke ediyorlar. Hiç Cuma kılmayan Cumasızlar diye bilinen gelmişler o gün Paşa Camii’de Cuma namazı kılıyorlar ve halkı galeyana getiriyorlar. Yani burada kasıt var. İhmalde var yani. Burada devletin ihmali var. Benim burada özür noktasında takıldığım tarafı burasıdır. Sivas’ta devlet işi ihmal etti. Devlet kimdir? Valisidir, emniyet müdürüdür, askeri kanadıdır, jandarması resmen seyredilmiş resmen seyredildiğini, biz Ankara’dan biliyoruz zaten. Ben Sivas’ta 75 ve 77 yıllarında Ülkü Ocakları başkanlığı yapmış, imam hatip kökenli bu sosyal aktiviteleri çok seven, halen 4 tane derneğin başkanıyım.
Belediye başkanlığı sıfatı yanında üniversite öğrencileriyle uğraşırım, yurtlar yaptırırım, sosyal yardım derneklerini harekete geçiririm. Sivas’ta ciddi ihmal, ciddi kusur ve kasıt var. Bunların ortaya çıkarılması gerekiyor. Bana göre Başbağları yapan Sivas’ı yapan işte tahrik yapan aynı mihraklar.”

"CUMHURBAŞKANIMIZIN SÖZLERİ BİZE UMUT VERDİ"

Görüşmeden Devlet Denetleme Kurulu’nun çalışma yürüteceğine dair bir izlenim edindiğini belirten Başkan Ürgüp, “ Devlet Denetleme Kururlunun mahkemelerin sahasına girme yetkisi yok. Sayın cumhurbaşkanımız da böyle beyan ettiler.

Kanunlar el verdiği noktada failleri ortaya çıkarabilecek Otopsilerin kaybolduğu söyleniyor. Belki otopsi için mezarlar açılacak. İleriki günlerde rahmetli cumhurbaşkanımız Özal da olduğu gibi. Dolayısıyla Sivas olaylarının aydınlanması bütün Türk dünyası açısından önemli bir konudur.” dedi.

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Abdurrahman 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.11.2012, 14:16   #2
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1081 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: ''MADIMAK AYDINLANACAK''

toplumun her kesimini düşünen bir belediye başkanımız var çok şükür..
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Abdurrahman 58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.11.2012, 15:35   #3
58MUAMMER58
Yasaklı
NO AVATAR

58MUAMMER58 Şuan 58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2016 18:11

Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK58MUAMMER58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

madımak mutlaka aydınlanacak kimsenin şüphesi olmasın böyle gelip sivasta provakötörlük yapacaklar ondan sonra tüm suçu sivasa ihaledecekler yok öyle yağma madımakda başbağlarda diğer tüm toplumun önemli kesimlerinin üzüntüğü duyduğu olayların hepside aydınlatılmalıdır suçluve suçlular kimse ortaya çıkarılmalıdır ayrıca şunu tüm türkiyede bilmelidirki sivas halkının bu ülkede yaşayan hiçbir kesime karşı kini düşmanlığı nefreti yoktur hele hele alevi kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yoktur bu böyle biline bu olayda hayatını kaybeden herkese tekrar ALLAH tan rahmet diliyorum umarım enkısa sürede herşey açığa kavuşur olayların üstünün kapanması kapatılmak istenmesi herkes için belirsizlik umutsuzluk güvensizlik yaratır
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 17.11.2012, 19:22   #4
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 922 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Bu ülkede adalet namuslu, şerefli ve dürüst insanlar için çalışmıyor. Nerde üç kağıtçı, sahtekar, dolandırıcı varsa onlar için işliyor.

Bugün paylaştığım Yılmaz Özdil yazısı tam bu durumu açıklar gibi.
Alt 30.11.2012, 12:55   #5
aozdemir
Usta Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aozdemir Şuan aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.01.2015 10:38

Tecrübe Puanı: 740 aozdemir BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

DDK cumhurbaşkanı tarafından görevlendirildi.
Alt 01.12.2012, 22:07   #6
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BekirBayrak Şuan BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 25.02.2016 18:01

Tecrübe Puanı: 768 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu ülkede adalet namuslu, şerefli ve dürüst insanlar için çalışmıyor. Nerde üç kağıtçı, sahtekar, dolandırıcı varsa onlar için işliyor.

Bugün paylaştığım Yılmaz Özdil yazısı tam bu durumu açıklar gibi.
Konuya yorum yapmadınız sanırım.
Alt 02.12.2012, 09:22   #7
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5446 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Madimak Sivasimizin tarihinde kanayan bir yara olarak animsaniyor.
Bu cok aci. Yakinlarini kaybedenlere ALLAHtan sabiir diliyorum.
Ölenlere Allahtan rahmet diliyorum.
Böyle olmamaliydi. Sivas bu alayla anilmamaliydi.
Rabbim yasatmasin bu gibi olaylari bir daha.
Alt 02.12.2012, 14:19   #8
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 922 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
BekirBayrak Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Konuya yorum yapmadınız sanırım.
Ben konuya yorum yaptım. O gün paylaştığım Yılmaz Özdil yazısına bakarsanız anlarsınız.
Alt 02.12.2012, 15:37   #9
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 618 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İnşallah konu hakkı ile aydınlanır.
Her Sivaslıyım dediğimde
"Yananlardan mısın, yakanlardan mı?" gibi soru ile karşılaşmaktan bıktım..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)