Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
24 Ocak 2001 Ali Gaffar Okkan Suikasti - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.01.2013, 09:53   #1
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 459 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart 24 Ocak 2001 Ali Gaffar Okkan Suikasti

Ali Gaffar Okkan, (d. 1952, Hendek, Sakarya - ö. 24 Ocak 2001, Diyarbakır) Diyarbakır Emniyet Müdürü iken halen fâili meçhul olan bir suikast sonucu öldürülmüş polis müdürü.

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu: “Bu işi Hizbullah’ın yaptığı kanaatinde değilim. Devletin derin yapısı içinde yapılmış olabilir. Hizbullah ise böyle bir eylemi yapabilecek kapasitede değildi.”

Emekli Jandarma İstihbarat Binbaşı Zahit Engin: “‘Okkan cinayetini de Zahit Engin işledi’ diyorlar. Bu iddialar yüzünden yarın öbür gün torunlarım benden nefret edecek.”

Eski Yüzbaşı Özcan Tozlu: “Levent Göktaş ile bir konuşmamda ‘Okkan işini keşke yapmasaydık’ dedi. Ben de ‘Siz mi yaptınız? Nasıl hesap vereceksiniz?’ dedim. O da, ‘Oğlum Allah’a nasıl hesap vereceğiz’ dedi. Okkan suikastından birkaç ay sonra Kayseri’den kalkarak Malatya’ya giden CASA tipi askeri uçak düştü. Uçaktaki ekip Okkan suikastında görev alan ekipti.”

Şemdin Sakık (Gizli tanık Deniz): “Okkan’a yapılan eylem, dünyanın hiçbir yerinde bu kadar yağdan kıl çekercesine, hedefi yüzde yüz vuran eylem görülmemiştir. Cezaevinde yan koğuşumda Hizbullah lideri kalırdı. Havalandırmadan konuşurduk. ‘Bilmiyoruz’ diyorlardı. PKK’nın bile bu kadar başarılı bir eylemi olmamıştır. Her faili meçhul cinayet yüzde yüz devlet desteklidir.”

Gizli tanık Ahmet: “Okkan’ın şehit edilmesi olayını Hizbullah örgütü ve PKK tarafından yapılamayacağını düşünüyorum. Devletin içinde bazı güçlerin yardım etmesi gerekir. Hizbullah örgütünü, devletin içindeki bir güç tarafından kurulup, yönlendirildiğini ve korunduğunu düşünüyorum.”

Gizli tanık İlkadım: “2000’de Diyarbakır’a gittim. O zaman Levent Ersöz İl Jandarma Alay Komutanı’ydı. Bazı uzman çavuş ve astsubayları çağırdı ve ‘Diyarbakır’da çok önemli bir göreve gidiyorsunuz’ dedi... Şehirde 3’ü asker, 7 kişi lav silahı ve tüfeklerle bizden ayrıldı. 20 dakika sonra silah sesleri duydum. O gün Okkan’ı öldürdüklerini sonradan öğrendim.”
Alt 24.01.2013, 12:06   #2
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 10:41

Tecrübe Puanı: 461 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 24 Ocak 2001 Ali Gaffar Okkan Suikasti

kürt sorununu bitirmek istemeyenlerin işlediği bir cinayettir bence.
Alt 24.01.2013, 18:27   #3
nene-hatun
Tecrübeli Yiğido

nene-hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

nene-hatun Şuan nene-hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.06.2013 10:16

Tecrübe Puanı: 459 nene-hatun FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

24 Ocak 2001’de korumaları olan 5 polis ile birlikte şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Ciğerci Salih Ustanın hatıralarındaki yeri...

18 Kasım 1997'de Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Kars Emniyet Müdürü iken Ali Gaffar Okkan, Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak atandı. Şüphesiz bu kararname ile birlikte çok şey değişecekti. 1998 yılının ilk günlerinde bu bazalt gözlü şehirde göreve başlayan Gaffar Müdür ilk birkaç gün şehri tebdil-i kıyafet gezdi.

Çaycıya gitti ''çay içeceğim ama param yok'' dedi, çaycı ise ''lafı mı olur?'' dedi kaba Türkçesi, ince yüreğiyle. Gece yarısı Ciğerci Salih Usta'ya gitti ''açım ama param yok'' dedi, Salih Usta ''para mı?'' dedi gülerek ve ''yabancı olduğun belli, kalacak yerin var mı?'' diye sordu. Bu soruyu duyar duymaz Gaffar Baba'nın gözleri dolmuştu. Diyarbakır Emniyet Müdürü olduğunu söyleyince Salih Usta ''ben de valiyim'' dedi, güldüler...

Sonraki günlerde Gaffar Okkan, makam arabasıyla Ciğerci Salih Usta'nın yanında geçerken durması ve arabadan inip ''İşler nasıl ustam?'' diye sorması ise Salih Usta'nın gözlerini yaşarmıştı. ''Yıllarca hakaret eden, küfreden, ciğer yiyip de parasını vermeyen, istediğimde de döven polislerin tam tersine bana sarılmıştı bu polis, hem de sıradan bir polis değil 5500 polisin şefiydi. Bir Diyarbakırlı için bunlar ne demektir, anlayamazsınız.'' diyerek duygularını ifade ediyordu, Salih Usta.

Bütün yobazlara bütün vatan hainlerine, inat seni unutmadık, unutmayacağız Ali Gaffar Okkan.. Huzur içinde uyu!!
Saygılarımızla!
Alt 24.01.2013, 20:34   #4
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 617 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Müsadenizle bunu paylaşmak istiyorum..
Alt 25.01.2013, 08:52   #5
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Türkiyeye hizmet etmiş, edecek kim varsa fazla durdurmuyorlar. Muhsin başkana da aynısı olmadı mı.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)