Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.08.2009, 09:36   #91
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4506 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Bizim hiç bir zaman kürt kardeşlerimizle sorunumuz olmamıştır hatta yakın zaman içinde cumhurbaşkanımızda kürt kökenli (tugut özal)idi millet vekillerimiz bakanlarımız ve devletin üst düzey bürokratlarınında bir çoğu kürt kökenli demokrasiyse işte alası haksa,hukusa işte ortada biz kürt kardeşlerimizle yüz yıllardır bir arada yaşıyoruz şimdiye kadar her şey iyide şimdi ne oldu bütün bunlar dış güçlerin marifeti baktılarki Türkiye süper güc olma yolunda hızla ilerliyor ne yapıp yapıp bunların önünü keselim dediler ve pkk terör örgütünü beslediler Kürt acılımı adı altında resmen pkk ile masaya oturuluyor sayın başbakan meclisteki dtp liler için pkk lılara pkk terör örgütüdür demeden kimseyle görüşmem diyordu şimdi onada bir kılıf uydurdu akp genel başkanı olarak görüşüyorum devleti temsilen değil diyor Bizleri kelime oyununa getirmenin gereği yok her şey ortada 35 bin şehidimizin kanları yerden kurumadan bir terör örgütüyle öyle veya böyle masaya oturuluyor bu olay sadece böyle kalsa hadi neyse yarında atalarımızın dedelerimizin ecdadımızın kanlarıyla alınan bu kutsal topraklarımızdan kendilerine pay isteyecekler bütün dünyada onların yanında yer alacaktır bunun en belirgin örneği kuzey ırak onlar ordan bastıracak bunlar burdan bastıracak nihayetinde iki taraf birleşip devlet kurmaya kalkışacaklar kısacası kan kokusundan nemalanan dış güçler kardeşi kardeşe kırdıracaklar ben kürt acılımını desteklemiyorum ve asla desteklemeyeceğim
Alt 20.08.2009, 10:42   #92
Beypinarlim
Yeni Yiğido

Beypinarlim - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beypinarlim Şuan Beypinarlim isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.09.2009 19:21

Tecrübe Puanı: 0 Beypinarlim FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Simdi arkadaslar erdogan gibi bir siyasetci görmedim...Bu ülkeyi bize Atatürk ve Osmanlilar hediyesi...9.Yüzyilda türklerin müslüman olmasindin bu zamana türkleri cekemeyen ortaliktan silmek isteyen cok soy vardi.bizim ülkemiz neler ceke ceke hala da yasiyor.ama yasamaktan daha fazlasini yapamiyor.bu ******** siyasetcilerin yüzünden!sünni,kürt,alevi,türk men,azeri,laz,cerkez,zaza...bo soylar hepimiz biraraya gelip artik TEK TÜRKIYE olmamiz lazim...ayrim kalmasin...BU PKK köpekleri bizi savasla yikamadilar 25 yil boyunca simdi isi politika yolundan halletmek istiyorlar...erdogan ve parti arkadaslari adeta göstere göstere bunu kabul ederek...bu acilimin sonu ayrim...arif kardesin dedigi gibi iki ana egitim olacak bu acilim sonrasi...güneydogu yani PKK kürtlerinin yasadigi sehirlerde artik kürtce reklamlar yapilacak türkce reklamlar daha asilmayacak...daha cok kürt kanallari acilacak...taraftarlar diyarbakirspor maclarinda BIJI DIYARBAKIR diye bagaracaklar tüm dünyaya bile tanitabilir bunlar medya sayseinde tüm dünya düsünür türkiyede iki anaegitim varmis da güneydoguna sahip cikamamis diye meher erdogan bizi satti...bir alperen olarak söylüyorum ki:BIR GECE ANSIZIN GELECEGIZ Sanmasinlar bizi yokuz diye,bizi uyuyoruz zannedenler bilsinlerki,uyanmamiz bile dehset verici olur...Bu ülkenin hali ne böyle???Bu ülke neler yasadi baslayin bakiyim saymaya taa 9.yüzyildan itibaren...saya saya bitmez savaslari...yazik cok yazik GÜZEL TÜRKIYEM...ben araba ile bu sene türkiyeye geldim almanyadan ve geri geldim...kapikulede bulgar topraklarina girince o kapikulenin üzerindeki o TÜRKIYE yazisini görünce aglayasim geldi bagarmak istedim HOSCAKAL GÜZEL VATANIM diye topraklarimi terk ettim...
Alt 20.08.2009, 11:22   #93
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3275 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

arkadaslar gercekten guzel seyler yazmissiniz yazilmasi gerekeken hersyi yazmisiniz sitemize yakisir bir sekilde hersey saygi edabinda bu acilim 1900 lu yillarin basinda ortaya atilan buyuk orta dogu projesinin devamidir.parcala. bol. yut bu gibi oyunlarin planincisi ingilizler finasmani israil uygulayicisi amerika.bir kere neyin acilimi bu devlet okul yapiyor yakiyorlar ogretmene kursun sikiliyor devletin askerine polisine tuzak kuruluyor acilan fabrikalar zorla kapatiliyor peki soruyorum okul istemiyorsun ogretmen istemiyorsn fabrika istemiyorsun ne istiyorsun peki dupe duz fazlalik istiyorsn bu millet buna asla izin vermez herseyin bir siniri var bu millet binlerce sehit verdigi gibi okrizlerde oyoksulukta oralarin mali yukunude cekti benden olmayan elektirigin suyun parasialinirken onlar o bolgelerdn alinamadi bu millet neleri sineye cekmedi.binlerce fidanlar topraga duserken aglayarak gul atmasini bildi bars icinde kardesce yasyalim diye.gecmiste kazanilmis savaslari masa basinda gizli emelleri uguruna kayybedenleri tarih asla affetmedi.hukumeti hep taktir ettim ama bu konuda asla degil insallah dogru olani gorurler kimseye yagclik yapacak degilim benimle ayni sartlarda ozgurce baris icinde kardesce yasamaya evet onun disinda atilacak adimlara canim pahasinada olsa karsi oldugumu herkes bilsin hayirli ramaznlar
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2009, 12:51   #94
Ergenekoncu
Yeni Yiğido
NO AVATAR

Ergenekoncu Şuan Ergenekoncu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.01.2011 06:47

Tecrübe Puanı: 0 Ergenekoncu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

"Kürt Acilimi" Devletin teröre boyun egmesidir, ve biz de buna Millet olarak sessiz kalacaksak, hatta destekleyeceksek,yaziklar olsun bize ki; onlar ölmeyi göze aliyor ve koskoca Türkiye Cumhuriyetine boyun egdiriyorlar,biz ise aman ölmeyelim korkusundayiz,yilginligindayiz .

Atatürkün bir sözüdür: “Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getiren milletler, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklâllerini kaybetmeye mahkûmdur.”

Ve biz de bu noktadayiz, hickimseyi bir Sehit haberi üzmüyor,harekete gecirmiyor hergün Sehit gelirken, biz menfaat pesine kosturuyoruz.
Ispanya da ise Eta terör örgütü bir kisiyi öldürdügü icin sadece Madrid de 250 bin kisi sokaga döküldü,diger sehirleri saymiyorum.

"Bir Türk dünya ya bedel" (di), kendimizi kandirmayalim.

Ici bosalmis bir Millet,sürü olmaya mahkumdur

Saygilarimla...
Ergenekoncu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2009, 15:36   #95
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 761 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Merak ediyorum,bu cabaları desteklemeyenlerin terörü bitirme konusunda baska cabalari var mı?
Yani tamam kimse desteklemedi diyelim hükümet de vazgecti
Sonuc??
30 yıldır süren terör bitecek mi?
Daglarda bulunan 5 bin terörist eylemlerinden saldırılarından vazmı gececek?
Yada 30 yıldir terörist öldürerek pkk bitirebildi mi?
Yani cözümsüzlügü ve sehit cenazelerini cözüm olarak görüyorsaniz o zaman haklisiniz!

Allah; bu ise besmele cekenlerin ve onların yanında olanlarin yardımcisi olsun..
Alt 20.08.2009, 15:39   #96
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
metin 0758 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cley yine beni topa tutmuş ...
Peki nedir milliyetçilik Cley bide senden dinliyelim ...
Ben her konuda vatan millet sakarya demiyorum, milliyetçilikten dem vurmuyorumki. Her konuya milliyetçiliği vatan elden gidiyoru yazanlara sordum ben.
Alt 20.08.2009, 16:45   #97
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1313 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

[b][quote=Sivaslisandy-58;451229][color="Navy"][font="Verdana"]görülüyorki cikari olan destekliyor eee belli nasil olsa!?

evet menfaatim var. ülkemin menfaati bütün menfaatlerin üstündedir.

çıkıp Tayyip Erdoğana kızıyorsunuz.. peki Tayyip Erdoğan mı yoksa Devlet BAHÇELİ Mİ ilkin Ahmet Türk'ün elini sıktı bunu da bir hatırlayın isterseniz..

sizin mhp ye oy verme gerekçeniz ne ise bir kürtün de dty ye oy verme gerekçesi o dur.. Türklük propagandası ile ülke bir arada tutulsaydı Mhp doğuda en yüksek oyu alan parti olurdu.. herkes kendi ırkının propagandasını yapıyor kızacak bir durum yok.. sonra da niye bunlar mecliste diye bağırmanın bir anlamı yok.. aynı mantık çünkü....
Alt 20.08.2009, 16:49   #98
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1314 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=goramaz;451469]
Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[color="Navy"][font="Verdana"][b]görülüyorki cikari olan destekliyor eee belli nasil olsa!?
evet menfaatim var. ülkemin menfaati bütün menfaatlerin üstündedir.

çıkıp Tayyip Erdoğana kızıyorsunuz.. peki Tayyip Erdoğan mı yoksa Devlet BAHÇELİ Mİ ilkin Ahmet Türk'ün elini sıktı bunu da bir hatırlayın isterseniz..

sizin mhp ye oy verme gerekçeniz ne ise bir kürtün de dty ye oy verme gerekçesi o dur.. Türklük propagandası ile ülke bir arada tutulsaydı Mhp doğuda en yüksek oyu alan parti olurdu.. herkes kendi ırkının propagandasını yapıyor kızacak bir durum yok.. sonra da niye bunlar mecliste diye bağırmanın bir anlamı yok.. aynı mantık çünkü....
ellerine sağlık kardeşim

ve eklemek istiyorum.........

devlet zamanında bu ülkede türkçeyi öğretemedi...

devlet herşeyi yaptı da kürtler mi devlete hainlik yaptı....

sen devlet olarak vatandaşlarına gereken ilgiyi göstermezsen onun aklını çelen çok olur...

cumhuriyet kurulduğundan beri bu sıkıntı var....

sen türk olmadığı iddaa eden birine sen türksün dedirttiremezsin......

kürtlerde bunu yapıyor işte....ben kürdüm diyor....

anayasadaki vatandaşlık bağına bakmak lazım...

türkiye cumhuriyetini kuran halka türk miileti denir gibi bir madde var..

'''turk devletine vatandaslik bagi ile bagli olan herkes turktur'''

bu kadar..........

kafa taşı milliyetçiliği olmamalı bakışımız.....
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.08.2009, 23:35   #99
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 953 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[quote=65serdal58;451472]
Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

ellerine sağlık kardeşim

ve eklemek istiyorum.........

devlet zamanında bu ülkede türkçeyi öğretemedi...

devlet herşeyi yaptı da kürtler mi devlete hainlik yaptı....

sen devlet olarak vatandaşlarına gereken ilgiyi göstermezsen onun aklını çelen çok olur...

cumhuriyet kurulduğundan beri bu sıkıntı var....

sen türk olmadığı iddaa eden birine sen türksün dedirttiremezsin......

kürtlerde bunu yapıyor işte....ben kürdüm diyor....

anayasadaki vatandaşlık bağına bakmak lazım...

türkiye cumhuriyetini kuran halka türk miileti denir gibi bir madde var..

'''turk devletine vatandaslik bagi ile bagli olan herkes turktur'''

bu kadar..........

kafa taşı milliyetçiliği olmamalı bakışımız.....
Fikrine anti olarak algılama , yalnız bu ülkede 73 milletten vatandaş var hangilerinin dilini öğrettide kürtçeyi öğretmedi. Burda kürtlere kasıt yapıdı diye düşünülmesi bence çok doğru bir tahmin değil.
Alt 20.08.2009, 23:37   #100
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1314 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben türkçe öğretemedi diyorum, kürtçe yada diğer dilleri değil
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)