Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.10.2009, 00:49   #1011
betüs58
Usta Yiğido

betüs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

betüs58 Şuan betüs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.02.2010 21:07

Tecrübe Puanı: 791 betüs58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

AYHH daha fazlaaa okuyamiycamm arkadaslar sonradaa betüss sen bizi irkciliklami sucluosun diosunuz suclamiorumm arkadaslr siz acikca söliyosunuz zaten en iyi kürt ölü kürttüt olurmu böle bi tabir allah askina?yapmayin bizim kürt hemserilerimizde var unutmayin...hem yaradilani sevdik yaradandan ötürü...........
betüs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 02:51   #1012
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1040 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

ne demek olacak
KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN AL BAYRAĞA SARILI GELMESİNE İÇİMİZE AKITTIĞIMIZ HER DAMLA GÖZYAŞINA, KAN KUSUP KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DİYE DÜŞMANI GÜLDÜRMEDEN DOLAŞMAMIZA.............
sebep olan ................itlerin "kahraman" gibi doğu sınırından karşılanıp vatanın orta yerine kadar gelin alayı getirir gibi getirmek.
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 03:08   #1013
betüs58
Usta Yiğido

Alıntı:
ismail 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ne demek olacak
KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİN AL BAYRAĞA SARILI GELMESİNE İÇİMİZE AKITTIĞIMIZ HER DAMLA GÖZYAŞINA, KAN KUSUP KIZILCIK ŞERBETİ İÇTİK DİYE DÜŞMANI GÜLDÜRMEDEN DOLAŞMAMIZA.............
sebep olan ................itlerin "kahraman" gibi doğu sınırından karşılanıp vatanın orta yerine kadar gelin alayı getirir gibi getirmek.
ALLAH ALLAH abii ben bunu normal bi durum olarak karsiladigimi felnami belirttim haberim olmadan pardon yani...yaptiklarii provoke etmek icin yaptirklarii normall diil tamm hatta assosial bir davranis bunun herkes bilincindedir zaten sanirim ama neden pkk nin hesabi faturasii kürtlere kesilio ??? ben bunu anlamiorum....
betüs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 03:14   #1014
ismail 58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1040 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
betüs58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ALLAH ALLAH abii ben bunu normal bi durum olarak karsiladigimi felnami belirttim haberim olmadan pardon yani...yaptiklarii provoke etmek icin yaptirklarii normall diil tamm hatta assosial bir davranis bunun herkes bilincindedir zaten sanirim ama neden pkk nin hesabi faturasii kürtlere kesilio ??? ben bunu anlamiorum....

kürt açılımı ne demek diye başlık yapılmış
bende ne demek olduğunu izah etmeye çalıştım,
ayrıca benim bahsettiğim görüntülerde bilmem ne açılımında sonra ortaya çıkmadımı.?
benim cedlerimizin çanakkalede, kurtuluş savaşında beraber şehit olduğu ve vatan topraklarında kardeş olarak birlikte yaşadığımız kürtlerle alıp veremediğim yok, olmayacakta....
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 03:46   #1015
betüs58
Usta Yiğido

Alıntı:
ismail 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kürt açılımı ne demek diye başlık yapılmış
bende ne demek olduğunu izah etmeye çalıştım,
ayrıca benim bahsettiğim görüntülerde bilmem ne açılımında sonra ortaya çıkmadımı.?
benim cedlerimizin çanakkalede, kurtuluş savaşında beraber şehit olduğu ve vatan topraklarında kardeş olarak birlikte yaşadığımız kürtlerle alıp veremediğim yok, olmayacakta....
ozaman ben sizi yanlis anlamissim kusura bakmaaayinn abii ........
Alt 31.10.2009, 03:57   #1016
ismail 58
Usta Yiğido

Alıntı:
betüs58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ozaman ben sizi yanlis anlamissim kusura bakmaaayinn abii ........
Canın sağolsun.
Alt 31.10.2009, 10:30   #1017
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1081 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Kürt açılımı/British Ottoman Project” / “Unıted Nation Of Anatolia”

bize ırkçı diyen,kendilerini bizden üstün gören siteye sadece birileriyle tartışmak için giren ve üstün siyaset zekasına sahip olan vatandaşlar (!) zora geldimi kapatmayın konuyu.okuyun !

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 17:27   #1018
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

her sözünde haklısın kardeşim gayet güzel yazmışın eline emeğine sağlık teşekkür ederim.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 19:26   #1019
muhali
Yeni Yiğido

muhali - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

muhali Şuan muhali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2009 21:01

Tecrübe Puanı: 538 muhali FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kürt açılımı/British Ottoman Project” / “Unıted Nation Of Anatolia”

Makale her şeyden önce –bilerek ya da bilmeyerek-çok değerli bilgiler veriyor. Örneğin, makalenin başlığı çok anlamlı: “ British Ottoman Project”. Burada British =İngiliz, Project =proje, peki Ottoman’ın anlamı ne? Osmanlı olamaz; eğer öyle olsaydı doğrudan Osmanlı yazılırdı. Çünkü Batı kaynakları, “Osman”ı, Osman olarak yazmasını biliyorlar. Nitekim 3. Halife’nin adını tam olarak “Osman” yazıyorlar. O halde Otto-man ? Eğer Ottoman, Osmanlı yerine yazıldıysa o zaman bize Osmanlı olarak belletilen hanedan ne Türk ne de Müslüman; Yahudi. Man/men eki Romanyot kripto Yahudilerin adlarında/soyadlarında kullandığı bir son ek. Örneğin, Bez-men, Ak-man, yar-man, vb.

Bunun gibi, Türk bildiğimiz ve Türklere (!) bir istiklal marşı armağan eden şairin Türk değil, Arnavut olduğunu da bildiriyor. Tabiî ki, bu değerli bilgilerden dolayı teşekkürler.

Biz tarih içinde niçin Ebu Bekir, Ömer, Hasan, Hüseyin, Osman, Ayşe, Hatice vs. gibi isimleri çocuklarımıza veriyor idik? Araplaşmak için mi???

Evet, aynen öyle. Bu, tam bir asimilasyondur. Bu adların konulmasını isteyenler Sami kökten egemenlerdi, ellerinde kılıç önlerine geleni biçerek İran ve İç Asya’ya yönelmişlerdi ve bunu Allah adına yapıyorlardı. Sami halktan olmayan tüm halkları “ kafir” (İslam/teslim olmayan) ve bu nedenle de öldürülmesi imanın gereklerinden olan insanların (halkların) adlarını, dillerini, dinlerini aşağılayarak, yasaklayarak, direnenleri en ağır şekilde cezalandırarak “kültür birliği” sağlıyorlardı.(Bugün de öyle: İbrani kültürünün bütün değerleri kutsal, Türkler İslam öncesi kültürlerini savunamıyorlar, çünkü sapkınlıkla suçlanıp cezalandırılıyorlar. Örneğin devlet daireleirnde Ramazan ayında zorla oruç tutturulması, okullarda zorunlu Sünni İslam dersleri gibi) Türk göçebeler 400 yıl dayanabildi, sonunda kendi egemenlerinin hainlikleri, zalimlikleri ve satılmışlıkları sonuncu ana damarını Ortadoğu halklarının mitolojilerinin bir karşımı olan İbrani kültürünün oluşturduğu Arap-İslam adındaki kültürü içselleştirdiler, yani teslim (=İslam) oldular. (Bu konuda, Türk görünen ama İbrani olan İlhan Arsel, Erdoğan Aydın gibi yazarların Arap-İslam kaynaklarına dayanarak yazdıkları kitaplar kitapçıların vitrinlerini süslüyor. Örneğin: İ. Arsel’in, “Arap Milliyetçiliği ve Türkler”, Erdoğan Aydın’ın ; Nasıl Müslüman Olduk” kitapları vahşet örnekleri ile dolu) Ancak, olgu sona ermedi; bugün de tüm canlılığıyla devam ediyor. Bu, teslimiyetin tam olmadığının da bir ifadesidir.

Türk kökenli Türklere çağrım: çocuklarıma, torunlarımıza İslam öncesi atalarımızın adlarını koyalım. Orhun’daki, Manas’daki, Moğolların Gizili Tarihi’ndeki adları. Örneğin, bir Türk kızına Holeun, Börte, Bisulun, Bisuket adını verse bunun kötülük neresinde!...

Hayır.. Bir kültür birliği için veriyorduk. Bunu anlamak için linguistik okumaya ne hacettir?”

Göçebe Türklerde henüz “siyasal birlik” düşüncesi yoktu, bu nedenle “kültürü birliği” amacını güdenler yönetilen Türkler değil, onları yöneten İbrani kökenli egemenler olabilir ki, Türklerin her zaman yönetilen konumunda olmalarını göz önüne aldığımızda bu cümlenin anlamı daha bir can yakıcı oluyor.

“… Türk milleti kavramı etnik bir kavramın verâsında bir kavramdır..”

Vera: Lügat ve kâmuslarda; uygunsuz, yakışıksız ve gereksiz şeylerden sakınmak, haram ve yasaklara karşı da, titiz davranmak, tetikte olmak.. veya memnû şeylere girme endişesiyle, bütün şüpheli hususlara karşı kapanma manâsına hamletmişlerdir(http://tr.fgulen.com/)

Alman milleti denildiği zaman Alman etnisitesi, Japon milleti denildiği zaman Japon ırkı, Çin milleti denildiği zaman Çin ırkı, vb anlaşılıyor da, niçin Türk milleti denildiği zaman Türk ırkı yakışıksız, gereksiz oluyor? Üstelik bu cümleyi sıradan bir Türk, ya da “sol entelektüel” olarak bilenen sarhoşlardan, eyyamcılardan biri söylese yadırganmayabilir, fakat Ülkücü, yani Türk Milliyetçisi olduğunu söyleyen biri tarafından söylenmesini yadırgamak şöyle durdun, kuşku uyandırıyor: Türk milliyetçisi, Türk ırkından ürküyor, ne garip!

“Biz nüfus kayıtlarının Orhun Kitâbeleri’nde karşılık bulması beklentisi olan bir Türklükten bahsetmiyoruz.

Hangi Türklükten söz ediyorsunuz? Zion’da karşılık bulma beklentisi olan bir Türklükten mi? Yani, görünürde Türk, gerçekte İbrani. Bunun sonucu olarak tıpkı bugün Türkiye’deki gibi, İbraniler yöneten ve egemen, Türkler köle ve köpek konumunda .

“Irkçılık ancak hayvanlar âleminde karşılık bulur. “

Bütün modern ulusların milliyetçiliklerinde ve ondan esin alan ırkçılıklarında Yahudi teorisyenlerin katkıları vardır. Türk ırkçılığını teorize edenlerin ve pratiğe geçirenlerin de Yahudi asıllı oldukları iddia edilmektedir. Örneğin, Lumley Davidson, Leon Cahun, Arminius Vambery, Emmanuel Karasu (Carasso), Moiz Kohen, Avram Galanti gibi Yahudilerdir. Alparslan Türkeş’in gerçek adının Hüseyin Feyzullah olduğu ve İbrani asıllı olduğu da iddia edilmiştir. Bu konuda İbrani asıllı Soner Yalçın’ın, “Efendi beyaz Türklerin Büyük Sırrı” ve “Efendi Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı” adlı kitaplarını öneriyorum. Ayrıca, Doç. Dr. Bahriye Üçok’un akrabası kadın yazar Cahit Uçuk’un anılarını yayınladığı “ Silsilename” adlı kitapta Kafkas kökenli İbrahim Vehbi’nin oğlu olan Ziya Gökalp’in çok yakın akrabaları olduğunu yazmıştır. Uçuk ayrıca, Selanik göçmeni olduklarını, Şebbatay Zvi’nin öğretisine bağlı olduklarını da yazmıştır. Bu konuda daha çok yazılacak şey olabilir, ama ben iki soru soracağım:
1. En azgın ırkçılar Yahudilerdir, çünkü Tanrı’nın kendilerini özel görevlerle donatarak seçkin(yönetici) olarak, diğer insanları da Yahudilere hizmet etmek için yarattığı gibi sakat bir düşünce/inançla maluldürler. O halde Yahudiler hayvan mıdır?
2. Türk ırkçığından hep Türkler zarar gördüğüne göre, bu Türk ırkçısı gözüken Yahudiler kendi ırkçılıklarını Türk ırkçılığı içinde mi yürüttüler?

"Bu vatanda Türk olmak demek, bir kader birliğidir, dil birliğidir, beraber yaşama birliğidir, kültür birliğidir,"

Nasıl kader birliği bu böyle: Türkler ya işsiz, ya da hamal, garson, amele, ucuz orospu, ucuz pezevenk,kapıcı, odacı, metres gibi işlerde çalışarak hayatta kalamaya çalışacaklar ve gerektiği zaman cephede rütbesiz asker, yani savaşmanın değil “öl !”ün emredildiği konumda olacaklar; Yahudiler ise onların efendisi. Adına serbest demokratik seçim denilen kandırmacada Türklere “seçilme” değil sadece ve sadece efendilerini “seçme” hakkı veriliyor.

Bu yazı bir çorba, bir bilinç bulanıklığının dışa vurumu. Dil birliği deniliyor, diyen ve yandaşları Türk’ü, Türkçe’yi aşağılamış Ottoman’ı göklere çıkaran yazılar yazıyorlar. Kültür birliği deniliyor, Sünni İslam kültürü az çok Türk kalmış olan Türk Alevilere de “zor”la dayatılıyor. Bunun anlamı her Türk köklerinden kopana kadar Asimilasyona devamdır.

“…öyle yüce bir kavramdır ki, İstiklâl marşını bir Arnavut, Mehmet Akif yazmıştır ve Mehmet Akif’in aziz naşına bu millet gönlünü türbe yapmıştır..”
Bunu açıktan karşıymış gibi durulan “konfederasyon” a gizli bir onay olarak algılıyorum
."

Türk bildiğim büyük Türk(?)şairi Mehmet Akif meğer Arnavut’muş. Bilmiyordum, bu değerli bilgi için çok teşekkür. Bir Ülkücü bu sitedeki bir yazısında “Türk şair” olarak tanıtmıştı. Ancak, İstiklal Marşı’nın adının niye “Türk İstiklal Marşı” olmadığı ve 41 satırda niçin tek bir kez olsun, “Türk” adının geçmediği kafamda münafık düşüncelere yol açıyordu. Demek ki Arnavut görünüyordu ve bir Arnavut olarak “vaat edilmiş topraklar”dan, yıldızdan (herhalde "Magen David ” demek istiyordu), aydan söz ediyordu.

Bu arada çok ilginç olan bir şey var ki, bu gibi hamleler aslında çok daha uzun bir periyoda yayılan hamleler olarak bilinirdi. Gelin görün ki bu “açılım” çok süratli ilerliyor.. Deprem bölgesine 24 saatte ulaşamayan bir devlet, Maraş dağlarında düşen bir helikoptere 52 saat ulaşamayan bir devlet ve hantal bürokrasisi, toplu sözleşmeleri aylarca sürdüren devlet, her nasılsa “Kürt Açılımı” paketiyle ilgili can havliyle mesai yapıyor.. Bu çok mânidardır.”

Devlet’in Maraş’a geç ulaşması yeni değil; 1978’de Ülkücü kimliğindeki Siyonistlerin Türk kırımında ( Osmanlı Kürtleri: Bunların Kızılbaş Karamanoğlu beyliğinden dağıtılmasıyla Toroslara kaçıp zamanla Kürtleştiği tahmin ediliyor) devlet tam 7 gün sonra Türk kırımını durdurabilmişti.

Sivas’ta 33 kişi yakılırken devlet oradaydı ve olayı seyir değil, teşvik ediyordu. Cumhurbaşkanı, “ hakla güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getirmeyin” diye uyarıyordu. Başbakan, “ çok şükür dışarıdakilere bir şey olmadı” diyordu. Bu sözleri söyleyenler Sami Süleyman Gündoğdu (Sonradan adını Süleyman Demirel olarak değiştirmiş) ile Tan-su Çiller idi. İbrani asıllı Soner Yalçın, ikisinin de İbrani olduğunu yazmıştır(Efendi-1 ve Efendi-2)

Güney Osetya’da Rus-Gürcü savaşı üçüncü gününe girerken, Gürcistan yetkilileri, Sarp sınırında bekleyen Türk Kızılayı ekibinden yardım talebinde bulundu (Hürriyet Gazetesi, 11 Ağustos 2008). Çok ilginç, Kızılay ekibi sınırda bekliyormuş. Acaba, Gürcistan’ın saldıracağını Türk hükümeti biliyor muydu?. Çünkü, bir felaket karşısında hazırlanmak en azından birkaç gün alabilir. Kızılay’ın ana depoları Ankara’nın Etimesgut ilçesindedir, Etimesgut- Sarp arası en az 2000 Km’dir. Kızılay tırları –hiçbir talep olmadan- Sarp sınır kapısına neden ve ne zaman gitmişlerdi. Oysa, Isparta’nın Senirkent ilçesinde, 1995 yılında sel ve heyelan felaketi olmuş, Kızılay yardımı haftalar sonra –o da yarım yamalak- ulaşmıştı, belki bunda Alevi yerleşim yeri olmasının da rolü olmuş olabilir. Burada yine bir soru soralım: Gürcistan-Hatay hattının doğusunda kimin için kan dökülüyor, adam yerine konulmayan gerçek Kürtler için mi, yoksa Kürt kimliği altında yürüyen Yahudilerin tanrısı Rav (Rab)’ın vaat ettiği Nil-Fırat arasındaki büyük vatanı kurmak için mi?

Son söz:
1.Türkiye’deki sorun Kürt sorunu değildir, çünkü geçekte böyle bir sorun yoktur. Kürt sorunu adı altındaki sorun Yahudi sorundur. Kürt’e düşman olmak yel değirmenlerine karşı kılıç çekmektir, asıl düşmanı görmemektir.
2. Kudüs merkezli Ottoman’ın devleti yapısında bir federasyon kurulacaktır, bu kaçınılmaz. Bu, Türk ırkının Anadolu’da sonu anlamına da gelmektedir, bunun böyle olacağını görmek için müneccim olmaya gerek yok. Çünkü eski adıyla Osmanlı, yeni adıyla Ottoman’ın Türklere ne yaptığını –övünç vesilesi yaparak kaydettiği- kendi tarihi belgelerinde çok açık görülmektedir.
3. Türk ve Kürt kriptolar açıktan “federasyon” çığlıkları atıyorlar, belki de münasip yerlerine kınaları çoktan yaktılar. Türk milliyetçisi gözüken kriptolar ise, şiddetle karşıymış gibi tavır sergiliyorlar fakat için için destekliyorlar; yukarıdaki yazı da böyle bir destek için kaleme alınmış gibi.

Kürtçe konuşan kripto’nun kendini Kürt, Türkçe konuşan kriptonun da kendini Türk olarak tanıtması, MHP’nin Türk, PKK-DTP’nin Kürt ırkçılığı yapmaları, D.Perinçek’in Türk ulusçusu, M. Ali Aybar’ın Türk Komünist, H. Feyzullah’ın(Türkeş’in) Türkçü, Abraham Öç-alan’ın Kürtçü, F. Gülen’in İslamcı, İ. Doğan’ın Alevici, A. Birdal’ın insan hakları savunucusu, A. Çatlı’nın Türk milliyetçisi, D. Karataş’ın devrimci, R. Ecevit’in halkçı, D. Baykal’ın Cumhuriyetçi, Hürriyet G.’nin liberal-ulusalcı, Cumhuriyet G’nin demokrat-cumhuriyetçi, vb gözükmeleri birer yanılsamadır, gerçekte tümü İbrani ırkçısıdır ve Büyük İsrail Ülkesi’ni kurmak için canlarını ortaya koyarak çalıştılar, çalışıyorlar ve bunlar Türkiye’deki sayısız örneğin birkaçıdır, sadece. Bir Siyonist için “Türkler karşı her cephe Zion’a çıkar” (Y. Küçük: Gizli Tarih, s: 211)
muhali isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.10.2009, 23:22   #1020
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Muhalli@

Peki Otto kelimesinin anlamı nedir? Hadi -man'ı çözdük de Otto ne demek?Ya yazında gözden kaçırdım ya da yazmamıssın.Ayrıca Batı'nın bugüne kadar ki resmi ya resmi olmayan yazılarında hep Osmanlı Empire ya da Osmanlı State mi denilmiş? Yoksa kaynaklarında hep Osmanlı Empire diyorlar da bizim mi haberimiz yok?

Arap adlarını almamız,bizim asimile edildiğimize işaret olarak varsayalım.Peki o kültürden aldığımız kelimeleri de atarsak Türkçe'de kaç kelimemiz kalıyor.Din,dili etkiler,Osman,Ayşe,Ömer gibi isimler de bunun sonucudur.

"Kürt’e düşman olmak yel değirmenlerine karşı kılıç çekmektir, asıl düşmanı görmemektir."

Bu cimlen içinse teşekkür ediyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)