Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.11.2009, 20:55   #1081
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2181 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Alıntı:
Dilsad Hatun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
+ [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ERROR: If you can see this, then [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] is down or you don't have Flash installed.

işte bunu diyordum bende
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 20:56   #1082
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1411 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Haklisin Metin

O yorumun altından teşekkürünü sildiğin için bende sana teşekkür ediyorum Hasan abi..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 21:01   #1083
özdemir
Usta Yiğido

özdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

özdemir Şuan özdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.12.2014 15:25

Tecrübe Puanı: 707 özdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYORözdemir SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Açılımı sadece kürt açılımı olarak algılamamak lazım.
demokratik açılım olacak sonuçte. Belki aklınızdan demokratik değilmiyiz diye geçirebilirsiniz ama ülkemizde yaşananlara baktığımızda demokrasiyi tam manası ile yaşadığımızı kimse söyleyemez.
sonuçta bu terör olayı milletimizin baş belası ve bunun bitirilmesi gerekiyor.
eğer topla tüfekle bu iş bitseydi 30 yıldır bitirilmesi gerekiyordu. demekki stratejik bir hata yapıyoruz ve bence doğru olanı yapmaya çalışıyoruz. inşallah bu süreci baltalamaya çalışanlar muvaffak olamazlar.
bunu istemeyenlerin neden istemediklerini iyi analiz etmek gerekir.
Terörün bitmesini istemeyenler neden istemiyor bi düşünelim diyorum
Alt 11.11.2009, 21:03   #1084
barikat58
Usta Yiğido

Şuan da piyasada dolaşan GDO'lu ürünler !

Konu barikat58 tarafından (11.11.2009 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir..
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 21:04   #1085
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1313 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

eksik eklemişsin barikat...
Alt 11.11.2009, 21:04   #1086
Klimasuyu
Usta Yiğido

Yaw kardeşim terörü bitirmek için dağdan ineni bayıra salarsan terör bitmez çoğalır... Onlar yarın çoluk çocuğa karışacak malumunuz oralarda 20-30 çocuktan az çocuğu olanı dövüyorlar..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.11.2009, 21:07   #1087
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1313 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

metin satılmış insanları (pkk) ancak satın alırsın...anlarsın
Alt 11.11.2009, 21:11   #1088
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 637 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ne bu siddet bu celal ?
Napsinlar ? dagdan inenleri kursunami dizselerdi ?yada tekme tokatla "cıkın lan daga, asker öldürmeye, mücadeleye devam" mi denilseydi ?
Duyanda PKK füze satın aldı sanir, silah bırakıyorlar.. Senin askerini öldürecek silahlar iniyor bundan daha güzel ne olabilir?
Düsmanin silah birakmasini nedne hazmedemiyorsunuz ? Nasıl bırakırlarsa bıraksınlar, bundan on yıl sonra dagdan nasıl indikleri degil on yıldır teröre verilmeyen sehitler konusulur.
Ama olmaz,,, sehit olmazsa oy da yok birilerine (!)

Apoya buzdolabi alinmismis...
Adama ev mi yapılıyor sanki? Devlete yapılan bir cezaevi, Türkiye'nin en suclu insanı konumunda bir insanı normal cezaevinde tutmak kadar usüle, modern devlet yapısına aykırı bir sey olabilir mi?

Akparti keske 40 bankayı hortumlasa, devleti 200 milyar dolar zarara soksa da MHP kadar kıymeti harbiyesi olsa.
ilk olarak gelenlerin hepsi PKK militanı değildi 40 kişiden 8'i öyleydi. Peki o gün pkk'nın sitelerinde pkk'nın dağ kadrosuna kaç kişikatıldığı açıklandı 53 kişi. PKK silah bırakmıyor, gelenlerin 8'inin PKK elçisi olduğunu sağır sultan bile biliyor, işitti yani... Neyse dağdan inen pkklıları, canilerin sorgu meselesine hiç girmiyorum. Evet dağdan inen canileri şölenle karşılayacağız ayrıca, kurşuna dizmeyi bırak ceza vermek bile saçma, üstelik adamlar pişman değilken ceza da verilemez yani...

Pkk füzemi satın aldı, şu kürt açılımı denen şeyden önce bu tartışılıyordu. PKK füze mi satın aldı bilinmez ama son moden toyota jeepler aldığı kesin. Askeriye hala 1950lerden kalma jeeplere binsin dursun hala yerinde saysın...

Düşmanın silah bırakması denmiş, düşman yok ortada terör var. Düşman olabilmek için iki devletin olması lazım. Terörist silah mı bırakmış, bakıyorum galiba hayır çünkü çatışma haberleri geliyor, ama bunu duymazdan gelmemiz lazım zira çok büyük ayıp adamlar silahlarını bırakıyormuş çünkü... Ha bir de ne güzel silah bırakma eyleme karışmadığı söylenen adamları gönder, pişmanım demesinler sayın öcalanın talimatıyla geldik desinler falan böyle pişmanlığa can kurban...

Bundan 10 yıl sonra PKK nın nasıl bir toplumsal harekete dönüştürülerek iç çatışmanın çıktığı konuşulmayacağı ne malum derdim amma zaten boşver PKK kürtlerin temsilcisiymiş, haklıymış, Türk Devleti boyun eğmiş, yenilmiş gibi gösterilmiyor zaten...

Apoya buzdolabı alınması hata, ev alınsın, araba alınsın, bir bilgisayar verilsin en hızlı internetlisinden oradan görüşlerini bildirsin, adam pek muhterem bir insan olduğundan en zengin insan gibi yaşamayı, ortopedik yataklarda yatmayı falan hak ediyor. Başbakan olsun adam vesselam...

MHP bankaları hortumladı evet, ondan deli gibi parası var har vurup harman savuruyor. Tüm medya MHP yandaşı oldu hatta mali güçünden. Mütareke medyası da denmesi MHP yanlısı politika izlemelerinden hep... 40 bankayı hortumlayanlardan hesap sorulması da vahim bir durum MHP yanlış yaptı hesap sormayacak idi. Devleti 200 milyar dolara MHP uğrattı zaten koalisyondayken ikinci partiyken üstelik off shore hesaplarına imtiyaz sağlayan sevgili tayyibin hocası Erbakan hükümeti iken, MHP suçlu oldu.

Şimdilerde diyorlar devletin borcu azaldı diye sadece İzmit'in hazine kaynaklı son dönemde 5 milyar dış borçlanması var ve hazine kaynaklı borçlanmalara bakıldığında 600 milyar dolar borcu olan bir ülkeyiz, MHP döneminde bu miktar neydi 180 milyar idi aa vahim lan MHP 180 milyar borçla devretti herşeye rağmen dimi ne yazık

Şehitlerin anaları bugün çok mesut çok mutlu, türk gençliği de çok mutlu. Açılım derken biz Türk etnik kökeninden gelenler bölündü ilk olarak farkında değiliz ya neyse...

Sevgiler saygılar selamlar ve esenlikler...
Alt 11.11.2009, 21:21   #1089
Klimasuyu
Usta Yiğido

"AKP Kandil milletvekili murat karayılan..!" Çok yakında tv lerde... Ha akıllara şöyle bir soru gelebilir "apo varken neden pkk nın iki numaralı ismini milletvekili seçsin" diye onu da açıklıyım apo Sayın Erdoğan'ın veliahtı..! Zaten başbakan şuanda apo nun çizdiği yol haritasını izliyor, hazır eli değmişken apoyuda affeder, tahtınıda ona bırakır...

Alın size demokrasi..! Alın size eşit yurddaşlık..! Alın size açılım..!
Alt 11.11.2009, 21:23   #1090
barikat58
Usta Yiğido

@GurbetsokakLari
Apoya buzdolabi alinmismis...
Adama ev mi yapılıyor sanki? Devlete yapılan bir cezaevi, Türkiye'nin en suclu insanı konumunda bir insanı normal cezaevinde tutmak kadar usüle, modern devlet yapısına aykırı bir sey olabilir mi?

Ben askerliğimi cezaevinde yaptım.Sevkte görevli oldugum için il il çogu cezaevine gittim.Kocaeli kandıra metris bayrampaşa düzce karabük mamak ve daha bir sürü cezaevine gittim hiç birinde koğuşlarında buzdolabı olan yoktu!Apo'nun özelliği ne acaba buzdolabı veriliyor ? Bu ona bir ödül değilmi ? Ve senin şu dediğin "apoya buzdolabı alınmışmış adama evmi yapılıyor sanki" bu sözü söyleseler kim demiştir deseler pkklı biri demiştir derim !!! Fanatik olmayın RTE'yi koruyacam kolluyacam diye tehlikeli yorumlar yapmayın bence !

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)