Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HAYIRLI CUMALAR... - Sayfa 110 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 29.10.2010, 08:34   #1091
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5448 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: HAYIRLI CUMALAR...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

peygamberimiz buyurmuştur ki
"Cum'a günü selâmetle geçerse
diğer günlerde selâmetle geçer."

bir haberde söyle denilmiştir:
"Allah Teâlâ
her Cum'a günü cehennemden altı yüz canı âzad edermiş."

HEPİNİZE HAYIRLI CUMALAR ARKADAŞLAR

"Ey iman edenler!Cum'a günü namaza çağrıldığınızda,Allah'ı anmaya koşun ve alım-satımı bırakın;eğer
anlayabilirseniz,bu sizin için daha hayırlıdır!"

( cum'a suresi 9. ayeti kerime meâli )

Selatü selaya yolladim Mevlaya, sen cümlemizin muradini ver gelecek Cuma’ya.

Alt 05.11.2010, 08:09   #1092
Kardelencicegi
Navigator

Tecrübe Puanı: 5448 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Güzel yürekli Güzel Dostlarım ....

Allah Hayırlı Cumalar Versin Allah Bu gun dua ederken okurken Kabil anina
Denk getirsin ..

CUMALAR CUMAMIZ Mübarek Olsun .....

Cuma Duası

Lailahe illallah Cuma'nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah Gerek
yüzün gölgesiyle Dünya ve ahiret muradımı ver.

Kulhüvellahü ehad, bin Bir ya, cennet kapılarını AÇ, kere
Benim günahımdan gec Samed Melekler duasıyla, Ya vedüdüm,
Entel maksudum.

Benim günahım varsada görmeme halikim var sen.
Muhammed Aleyhisselam dostum var.

Ilahi kabre vardığım gece lütfeyle, Yalniz kaldığım gece bilmediğimi Bildir.
Kabrimi nur Ile doldurma doldurma.
Kevser şarabına daldır, ulu cemalini kadar bekleyin artik.

Gece Gündüz yalvarırım sana Dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim , Fikrim zikrullah, Kalbimin Nurullah Resullullah, evvelim ,
Ahirim La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma görmeme günümüz var. Islam görmeme dinimiz var.
Görmeme şahımız var Muhammed.
Dedim Be Dedim Be dostum, 99 ismine Mühür vurdum, üstüne Be Be.

Sırrım sübhanım , Derdim dermanım , Gafil kuluna gam düşmüş,
Yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü, bin Bir kere, Ya Ya Samed ehad , Ya umarız senden şefaat
Muhammed.

Lailahe illallahtır Özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı Şerif Ile
yıkadım yüzüm. Ayetele Kursu icin sen Kabil Eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam Dini olduğuna,
yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah Üç muradım var, sesini duymak cennet,
Bir Irmak diyarını Görmek. AC cemalini diyarını kadar bekleyin artik.

Ya Resullullah! Aman Yarabbi ya ONU halimiz malumdur sana,
gece Gündüz yalvarırım sana Rabbena. Onu Zaman sana muhtacım,
cemalini artik bana kadar bekleyin.

Cennetine Davet et im kabrimizde rahatlık, sıratta Selamet,
Tatlı canımız sana emanet, Oğlu nefesimizde selametler İhsan Eyle.

Kabir suallerimiz Ahsan Eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da Nasip Eyle.

Lailahe illallah selalar duası icin, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi
Click for hastalara Şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan Eyle
Ya Rabbim.

Elif , Nur tez Selamet Muhammed.

Ya Celil, Etme zelil, Gönder delil. Ilahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını
ulaştır, duaya açılan Elleri icabete eriştir.

Yarabbi ONU halim malumdur sana, Cenneti alada cemalini artik bana
yarabbena kadar bekleyin.

Lailahe illallah günahlarımız af Eyle, Muhammedün Resullullah makamımı
nur Eyle.

Ilahi Yarabbi Oğlu nefesimde kendime malik olmadığım Zaman duamı
sana Bir Araya geldi ederim emanet.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver Gelecek Cuma'ya.

Alt 05.11.2010, 08:19   #1093
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alt 05.11.2010, 08:28   #1094
HaZaN
Usta Yiğido

HaZaN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HaZaN Şuan HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.05.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2273 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ الْعَالمَِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.
اَللَّهُمَّ لاَ تُعَذِّبْناَ بِذُنُوبِناَ فَعاَمِلْناَ بِرَحْمَتِكَ وَفَضْلِكَ وَأَجِرْناَ وَنَجِّناَ مِنْ شَرِّ وَخِزْيِ الدُّنْياَ وَعَذَابِ اْلآخِرَةِ وَمِنْ شَرِّ اْلأَشْرَارِ وَكَيْدِ الْفُجاَّرِ وَمِنْ مَكْرِ وَبَغْيِ الْغُدَّارِ وَمِنْ فَسَادِ كُلِّ فَاسِدٍ وَظُلْمِ كُلِّ جَائِرٍ. اَللَّهُمَّ عَافِناَ فِي الدُّنْياَ مِنْ جَمِيعِ الْبَلاَياَ مَا عَلِمْناَ مِنْهُ وَماَ لَمْ نَعْلَمْ وَقِناَ مِنْ شَرِّ وَمِنْ فِتْنَةِ شَيَاطِينِ اْلإِنْسِ وَالْجِنِّ وَنَفْسِ اْلأَماَّرَةِ بِالسُّوءِ وِاحْفَظْناَ مِنْ بَيْنِ أَيْدِيناَ وَمِنْ خَلْفِناَ وَعَنْ أَيْمَانِناَ وَعَنْ شَمَائِلِناَ وَمِنْ فَوْقِناَ وَنَعُوذُ بِكَ أَنْ نُغْتاَلَ مِنْ تَحْتِناَ. لَكَ الْحَمْدُ عَلَى كُلِّ حاَلٍ سِوَى الْكُفْرِ وَالضَّلاَلِ.
وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَى آلِهِ وَ صَحْبِهِ أَجْمَعِينَ.

Yaslıların ümit ve huzur kaynağı, gariplerin sahibi, çaresizlerin çaresi yüce Rabbimize, O'nun ilmi adedince hamd ve şükür, bütün varlığı yüzü suyu hürmetine yarattığı Habîbi'ne salât ü selâm ediyor; nâçar kalmış kullarına bir perde aralayacağı recâsıyla huzur-u ilâhîde el açıp yalvarıyoruz:

Ey Rabbimiz! Bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlardan dolayı bize azap etme.. şu aciz kullarına, gazabına sebkat etmiş o engin rahmetinle ve fazlınla muâmele eyle.. bizi dünyevî afet ve rezaletlerden, ahiret azabından, kalbleri fenalığa esir düşmüş kötü insanların şerlerinden, fâcir kimselerin komplolarından, düzenbazların hîle ve tecavüzlerinden, bozguncuların kırıp dökmelerinden ve bütün despotların zulmünden sıyanet buyur!.

Ey Rabbimiz! Bilebildiğimiz ya da bilemediğimiz her türlü dünyevî bela ve musibete karşı bize afv u afiyet ver.. insî ve cinnî şeytanların kötülük ve fitnelerinden ve nefs-i emmârenin zararlarından bizi koru.. önümüzden, arkamızdan, sağımızdan, solumuzdan yahut üzerimizden gelmesi muhtemel tehlikelerden ve ayaklarımızın altından tutulup yerle bir edilmekten bizi muhafaza eyle!.

Küfür ve dalâlete düşmekten başka her hâl için Sana hamdederiz ey Rahmân-u Rahîm!

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât-u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; duâlarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

Âmin! âmin' âmin!
HaZaN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı HaZaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.11.2010, 09:26   #1095
doğan bulut58
Usta Yiğido

doğan bulut58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğan bulut58 Şuan doğan bulut58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2015 00:32

Tecrübe Puanı: 1278 doğan bulut58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alt 12.11.2010, 09:51   #1096
HaZaN
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2273 HaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYORHaZaN SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Her şeyden evvel âlemlerin Rabbi Allah'a, ilmi adedince hamd ü senâlar, âlemşümul din ve davanın şerefli mübelliği Efendimiz'e kâinatın zerreleri sayısınca salât ve selâm ediyor, sonra da bir kez daha Rabbimiz'e el açarak yalvarıyoruz:

Ey kendisine gönülden inanan kullarını her zaman koruyup gözeten Allahım! Ben nâçar kulunu, kadın-erkek bütün kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve sevdiklerimizi önümüzden, arkamızdan, sağımızdan, solumuzdan (gelecek tehlike ve musibetlerden) muhafaza buyur.

Ey Rabbimiz! Hakkımızda kötülük düşünenlere fırsat verme.. Sana iman etmiş masum kullarının aleyhinde entrika çevirenlerin komplolarını başlarına yık.. inananlara oyun oynamak isteyenlerin oyunlarını boz ve bize haksızlık yapıp zulmedenlere hadlerini bildir!

Ey Allahımız! Bize düşmanlık yapanlara karşı Sen bizim muînimiz ol.. haddini aşıp hukukumuza saldıran mütecavizlerin şerlerini üzerimizden defet.. Aleyhimizde fitne ateşini körükleyenlerin ocaklarını söndür.. ehl-i iman hakkında kötülük düşünen ne kadar şerîr insan varsa Sen bizi onların şerlerinden ve tuzaklarından koru.. Senin o zarar verilemeyen ve ulaşılamayan himayene bizleri de dâhil eyle.. kafirlerin azgınlıklarını, facirlerin entrikalarını başımızdan defet.. bizleri ebedlere kadar devam edecek olan himayen altına al.. dünya ve ahiret ihtiyaçlarımızı karşıla!

Ey şefkati ve merhameti varlığı bütünüyle kucaklamış Rabbimiz! Hakkında beslediğimiz hüsn ü zanda bizi tasdik et.. et de, biz çaresiz kullarını her türlü endişe, gam, üzüntü, keder ve sıkıntıdan halâs eyle!

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabına salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz...

Âmin! âmin! âmin!

Cum'amız Mübarek olsun...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar HaZaN'e Teşekkür Ediyor...
Alt 12.11.2010, 13:09   #1097
Kardelencicegi
Navigator

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver Gelecek Cuma'ya.

Alt 26.11.2010, 07:16   #1098
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Hayırlı Cumalar
Alt 26.11.2010, 09:12   #1099
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4509 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alt 26.11.2010, 09:40   #1100
HaZaN
Usta Yiğido

Gönlümüzü dûa etme ihtiyaç ve iştiyakıyla donatan Rabb-i Rahim’e kendisine yapılan münacâtların harfleri adedince hamd ü senâ ediyor, tazarru ve niyaz âdâbını talim buyuran Rehber-i Ekmel Efendimiz’e, mübarek hanesinin seçkin fertlerine ve Ashab-ı güzînine ağzı dûalı kulların nefesleri sayısınca salât ü selam gönderiyor; Şefkat Peygamberi’nin hak nezdindeki kıymetini şefaatçi edinen bir merhamet dilencisi olarak bir kere daha Cevâd-ü Kerîm’in dergahına el açıyoruz:

Allahım nice ümit ve emellerimizi gerçekleştirdin, onca beklenti ve taleplerimize cevap verdin.. bizi kaç kere sevdiğin ve hoşnut olduğun işlere muvaffak eyledin.. hastalıklarımıza şifa lûtfettin.. ve bendelerini hasımlarımızın ellerine ve dillerine düşürmedin. Ey bu lûtf-u ihsanlarda bulunmasa bile, Zatı itibarıyla bütün hamd ve senâlar hakkı olan Meşkûr u Mahmud, şükürler olsun Sana.

Allahım, i’tikad, söz ve amel bakımından şanına lâyık olmayan her türlü kusurdan Zatını yüce tutma ve Sana layık olan sıfatları da isbat etme adına dile getirilen sözlerin en güzelleriyle, renk renk, desen desen tesbîh-ü takdîs ifadeleriyle Seni anmak istiyoruz. Sırf Senin hoşnutluğunu gözeterek ve rızana ermiş bir kul olma ümidi besleyerek Seni tesbîh-ü takdîs etmeyi arzuluyoruz. Bu talebimizi gerçekleştirmeyi nasip eyle Allahım, bizi bu devletten mahrum kılma, rahmetine açılan ellerimizi boş koyma. Bendelerini, hatalarını itiraf edip pişmanlıkla kıvranan, herhangi bir inhiraftan sonra yeniden toparlanıp dergahına yönelen, büyük-küçük her gaflet karşısında himmet ka¬nat¬larını açıp Senin inâyetine sığınan “tevvâbîn” unvanlı kullarının arasına kat. Bu perişan kullarını bilhassa seher vakitlerinde istiğfara sarılarak Senin mağfiretini dileyen Hak erlerinin safına dahil et; bizi günahlardan, ayıplardan, isyanlardan, kusurlardan ve hakka muhalefet etme tehlikelerinden arındır.

Ey kendisinden istekte bulunulanların en cömerdi ve ey talepleri yerine getirenlerin en hayırlısı Yüce Rabbimiz!.. Bilerek ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlardan dolayı bizi yargılamamanı ve hususi himayene, ilahî riâyetine almanı diliyoruz. Sana karşı her an kulluk şuuruyla yaşayabilmenin kapısını ve ihsan sırrını bizim için aç; bizi peygamberlerin, sıddîkların, şehitlerin ve sâir sâlih kulların yoluna hidayet eyle.

Efendiler Efendisi’ne, O’nun nezih aile fertlerine ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbim!

Âmin! âmin! âmin!
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar HaZaN'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)