Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.07.2008, 22:31   #111
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 625 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Alıntı:
can99 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ya yakamoz allah aşkına surda medeni medeni konusup anlasmaya çalısıyoruz sende bu sekilde katılabilirsin sen böyle gelip agrasif agrasif satasıır gibi mesajlar yazarsan asıl konu cıgırından cıkar
Ne sataşacam arkadaşım adam gelmiş buraya fetva veriyor olur olmaz işler yapıyor cevap verince de sataştı oluyor.İyi valla.Dinimizi bilmeyenler lütfen dinimiz hakkında yorum yapmasınlar...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:32   #112
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4507 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt
Standart -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

Müslümani, Yahudisi, Hiristiyani, Dinlisi, Dinsizi, Türkü, Kürdü, Almani kisacasi bütün insanligin bu cirkin olayi kinamasi lazim, olayin savunulacak bir yönü yok, ben olayi kiniyorum ve bu olaya karisanlari, tahrik edenleri, uzaktan yakindan az yada cok ilgisi olanlari lanetliyorum. Ama olayin Sivasa veya Sivasliya maledilmesine de karsiyim.
sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:33   #113
can99
Tecrübeli Yiğido

can99 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

can99 Şuan can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.08.2010 20:01

Tecrübe Puanı: 602 can99 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->: --->: -->: Şortluya var, başörtülüye yok mu?'

[quote=amet_58;288460]
Alıntı:
yanlış kısım ne söylim ellerde pankartlar vs anılmaz demissin.

bunun sebebi madımagın müze olmasının istenmesidir.

insanlık dışı bir olayın yaşandıgı onca insanın gerisi hic önemli degil kimisi demiste aydınmıs aydın görmesek yutturucaklar felan aydın olmalarını gectim insan dan bahsediyorum o yüzden onca insanın feci bi şekilde katledildigi yerin müze olmasını istemek yanlış bişeymi peki bende sana bunu soruyorum.

bu yüznden binlerce insan her yıl orda bu sekilde toplanıyor ve sivas halkı bundan rahatsızlık duyuyor(muş) rahatsızlık duyan bazı arkadaslarda burda iğrenclik ötesi mesajlar yazıyor.

sorun işte bu arkadaşım yanlış yazdıgım bi yerde varsa sen beni uyar
[/QUOTE

Müze sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılardır.

Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır.

Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler.

bak kardeşim müzenin tanımı ve faaliyetleri burada madımak ile bağdaştıramıyorum ben madımağın müze olması imkansız kardeş
almanlar müzenin tanımını bilmiyor yani

şölingen kentinde katledilen türklerin anısına o bina müze yapıldı ve bir anıt dikildi.
can99 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:36   #114
eyupk
Tecrübeli Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

eyupk Şuan eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.01.2013 08:50

Tecrübe Puanı: 661 eyupk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Konu nerden nereye geldi kardeşlerim bitmez laf atmalar tartışmalar bitmez. Allah ıslah etsin.
eyupk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 18.07.2008, 22:37   #115
can99
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Konu nerden nereye geldi kardeşlerim bitmez laf atmalar tartışmalar bitmez. Allah ıslah etsin.
malesef ama malesefki konu buraya geldi bikere
Alt 18.07.2008, 22:43   #116
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Yarın yine aynı konuları açacak mısınız ona göre haberimiz olsun hazırlıklı gelelim yani
Alt 18.07.2008, 22:44   #117
can99
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yarın yine aynı konuları açacak mısınız ona göre haberimiz olsun hazırlıklı gelelim yani
sen herzaman hazırlıklı ol mantıklı cevaplar vermeye
Alt 18.07.2008, 22:46   #118
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
sen herzaman hazırlıklı ol mantıklı cevaplar vermeye
Biz her zaman burdayız canını sıkma can mantıklı cevaplarımız da her zaman hazır ama tabi anlayana ne demişler anlayana davul zurna saz anlamayana sivri sinek az
Alt 19.07.2008, 00:40   #119
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 709 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SÖZLÜ KAYNAKALRI İLE DEĞİL DE BİZE YAZILI KAYNAKALRINI SUNSUNLAR.PEYGAMBERİN SOYUNDAN OLUPDA ABDEST ALMAYI BİLMEMEK NE KADAR DOĞRUDUR BİLEMİYORUM MESELA.YADA BİR ELİN PARMAKLARI KADAR NAMAZ KILMAYANLAR OLABİLİR Mİ BEN BİLMİYORUM İŞDE BUYURSUN YAZSINLAR.HZ ALİRA MU DEMİŞ CAMİLERE GİRMEYİN NAMAZ DA KILMAYIN YAZMIŞLARSA NEREDE KİM YAZMIŞ BİLMİYORUZ AYDINLATSINLAR İŞDE BİZİ ..EVET KAFASINA GÖRE YORUMLAR VAR DİO BU DEVİRDE HAKLI AMA ONUN SORUNU KİME NEDEN NASIL GÜVENECEĞİNİ BİLMEMEKDE ..BAK BİZE GERİCİ DERLER ALLAH RAZI OLSUN BU TEKNOLOJİ SAYESİNDE İLMİN KAYNAĞINA KADAR İNE BİLİYOR DOĞRUYU BULABİLİORUZ TEK TARAFLI DEĞİL BİR MESELEYİ ÇOK TARAFI İLE ARAŞDIRP DOĞRUYA KAVUSABILMEK SİZİN ZEKA VE İSTEK SEVİYENİZE DE BAĞLI....BU TOPLUM KURDUN TURKUN NEYE İNANDIĞINI NASIL YASADIĞINI BİLİO AMA ALEVİ KESİM MALESEF HEP SİİNDİRİLMİŞLİĞİNDE ETKİSİYLE NE KENDİNİ TAM İFADE EDEBİLME CESARTİNİ KENDİLERİNDE BULABİLİOR BULSA BİLE DÜŞKÜN İLAN EDİLİOLAR BİLEMİORUM LAİKLİĞİN KALESİYZ DİOLAR BUDA LAİKLİKLE NASIL BAĞDSIO ,,,İSLAMDA DÜŞKÜNLÜK DİE BİŞE YOKDUR MESELA...NEYSE..BİZ İSTİYORUZ KARDESİM ÖNCE TANIMLAYIN KENDİNİZİ BİZ SUYUZ BUYUZ BUNA MENSUBUZ BÖLE YASARIZ..HA BUNLAR SOSYAL MESELELER GERÇİ DAHASI LAİKLİĞE AYKIRI OLUR...BU İŞİ TOPLUMCA ÇÖZECEĞİZ YANİ...MESELA ALEVİLER HALA İSTANBULDA BİR ARADA YIĞIN ŞEKLDE OTURURLAR BUDA ONLARIN HALE BİZİM MADIMAKÇI ZİHNİYET GİBİ DÜŞÜNCELRİN BÖLECE YENİ NESİLEDE AŞILANMASI ANLAMINA GELİO ...YANİ BİZ SİZE ASİMİLE OLUN DEMİORUZ.AMA GİDİN DİĞER TOPLUMLARLA DA KAYNAŞIN ..MESELE SUNNİ TÜM AKRABALARIM ALEVİLERİN KOMSULUĞUNUN ÇOK HARİKA OLDUĞUNU BU KONUDA KİMSEYE DEĞİŞMEYİZ DERELR YANİ....KABİLE GİBİ BİR ARADA YASAMALARINN KÖY GELENEĞİNİN DAHASI O DÜŞÜNCENİNNDE DEVAMI OLDUĞU İÇİN PEK UYGUN OLDUĞUNU SANMIYORUM ...HAKLISINIZ ÇÜNKİ BU DEVLET VE MİLLET HAKSIZCA SİZE ASİMİLE POLİTİKASI İZLEDİ KABUL EDİYORUM..AMA ARTIK BU DÖNMDE POLİTİK ZİHNİYET YOK Kİ DEVAM ETTRMEK YANLIŞ BENCE...SUNNİ NE ALEVİ YA SUNNİLERDEN NE GÜRÜZLER ALEMDARLAR ÇIKDI YANİ ...EĞER ALEVİLİK HZ ALİ ALLAHIN ARSLANI HAYDARI KERRARI SEVMEK İSE BİZ EN KOYU ALEVİ OLURUZ..ANCAK ALEVİLİĞİ KİMSE BİLMİO...LÜTFEN EN EHLİ DEDELER AÇIKLASIN BİZE,, SİYASETE BULŞMIŞ ÖDÜKLER DEĞİL BU İŞİN GÖNÜL ADAMLARI ÇIKSIN KONUSSUN YAZSINLAR OKUYALIM YAVV..TÜRKLÜK KÜRTLÜK ALEVİLİK SUNNİLİK BEDENDİR İSLAMİYET RUHUMUZDUR ..RUHSUZ BEDEN CESETTİR..İSLAMİYET IŞIĞI İLE AYDINLANALIM VE AYDINLATALIM KARANLIKDA KALAN SAYFALARI İNŞ...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.07.2008, 00:45   #120
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 709 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

KSRA BAKMAYIN YA KONU BAŞLIĞINI OKUMADAN SON YORUMLARI OKUYUP YAZDIM YA BU KONU BU MECRAAY NASIL GELMİŞ ANLAMADIM YA HAKKETEN ÖZÜR YA ....

YA İŞDE KOYA ÖÇ ALDI BAŞÖRTÜDEN SAYIN İL ME MÜDÜRÜ SANIRIM..YA İŞDE BU ZİHNİYETLE NERYE KADAR...KARDESİM LAYİKLİĞİ KİMSE KAFASINA GÖRE YORUMLAYAMAZ BU ÜLKEDE..SANKİ ÜNİVDE KAPISINDAN ÇEVRİLMİŞ...YAZIKLAR OLSUN YA AYZIKLAR....
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)